Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bejscach


Idź do treści

Działalność Klubu 4H w roku szkolnym 2014/15

KLUB 4HNasz szkolny klub 4H angażuje się w życie szkoły i gminy. Uczniowie wykonują dekoracje szkolnych korytarzy i świetlicy. Biorą udział w różnych konkursach.


Bęczków 16 czerwca 2015r.

Nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim konkursie Klubów 4H "W roli głównej przyroda - krajobraz dobry i zły" pod patronatem Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.Eko Bocian
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wojewódzkim organizowanym przez ŚODR Modliszewice pt. "Eko Bocian". Celem konkursu była zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody (w szczególności ochrony bociana białego), promocja edukacji ekologicznej i ochrony środowiska, a także zainteresowanie klubowiczów tematyką ornitologiczną i zachęcenie do podejmowania obserwacji terenowych przyrody w pobliżu własnego miejsca zamieszkania.
Konkurs składał się z dwóch części.
Część I polegała na wyjściu klubowiczów w teren celem obserwacji sposobu i trybu życia bociana białego. Wycieczka miała na celu monitorowanie zamieszkiwanego przez bociana terenu. Podczas wycieczki klubowicze dokumentowali spostrzeżenia w formie opisu i zdjęć.
Część II polegała na wykonaniu pracy przedstawiającej bociana białego techniką dowolną. Uczniowie wraz z opiekunem p. Renatą Wójcik dostarczyli projekt do "Ostoi Dworskiej " w Leśnicy, gdzie miał miejsce finał konkursu. W Leśnicy czekały na dzieci ciekawe atrakcje. Za udział otrzymali dyplom oraz nagrodę rzeczową - lornetkę.


Święto Niepodległości
Nasi uczniowie dają świadectwo żywej pamięci historii Polski bez znajomości której nie ma narodu. W listopadzie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Starsi uczniowie opowiedzieli o ważnych faktach historycznych, natomiast najmłodsi pięknie zatańczyli poloneza oraz popisali się znajomością poezji patriotycznej.
Konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe
Co roku organizujemy konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe. Uczniowie udowodnili, że są obdarowani wszelkimi talentami. Ozdoby cieszyły oko, a pomysłowość wszystkich zachwyciła.

Szlachetna Paczka i WOŚP

Nasza szkoła troszczy się o dobro innych. Angażujemy się w różne akcje charytatywne np. Szlachetna Paczka. Uczniowie wzięli udział także w finale WOŚP, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne oraz przekazali na kiermasz własnoręcznie wykonane ozdoby.

Śniadanie daje moc

W kl. I odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania pod hasłem "Śniadanie daje moc". Dzieci uczyły się przygotowywać kanapki oraz nabyły widzę o wartościach odżywczych różnych produktów.

Dzień Babci i Dziadka
Uczniowie naszej szkoły uczą się szacunku i zrozumienia dla osób starszych. W kl.0a i 0b odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnukowie zaprezentowali piękny program artystyczny, wręczyli babciom i dziadkom upominki oraz zaprosili do wspólnych zabaw. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili.

Powrót do treści | Wróć do menu głównego