Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bejscach


Idź do treści

Aktualności

INFORMACJA O ZAPISACH DZIECI
DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO I ODZDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
NA ROK SZKOLNY 2020 - 2021.Dzień Babci Dzień Dziadka w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym


13.02.2020r.odbyło się uroczyste spotkanie ,na które zaproszono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Dzieci zaprezętowały swoje umiejętności recytując wiersze, tańcząc i śpiewając, potem zaprosiły Dziadków do wspólnej zabawy i na słodki poczęstunek.


Klasa druga z występem artystycznym w Domu Seniora w Zbeltowicach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej wystąpili w Domu Senior w Zbeltowicach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Na koniec wszystkim wręczono róże z krepiny, które uczniowie własnoręcznie wykonali w szkole.Lodowisko Proszówki

W środę 22 stycznia grupa harcerzy z klas V-VII pod opieką p. Bernadety Zajchowskiej oraz p. Jolanty Pogody udała się na lodowisko do miejscowości Proszówki. Celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości.


Klasa druga z występem artystycznym w DPS w Bejscach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dnia 22 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej wystąpili w DPS w Bejscach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Na koniec wszystkim wręczono smaczne pierniczki , które uczniowie sami piekli i ozdabiali w szkole.

Jasełka Caritas

21 stycznia grupa uczniów naszej szkoły, harcerzy, przedszkolaków wraz z chórem szkolnym udała się do Caritasu do Morawian z przedstawieniem Jasełek, oraz z życzeniami i z drobnymi upominkami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Opiekunem grypy była p. Ewa Partyka, p. Bernadeta Zajchowska, p. Radosław Kornaś oraz ks. Marcin Zdon.


Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie drugiej


Dnia 21 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej przygotowali w swojej klasie występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tydzień wcześniej dzieci wykonały samodzielnie zaproszenia, które wręczyli w domach babciom i dziadkom. Dla gości uczniowie zrobili zdrowe kanapki. Dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Na koniec wręczono gościom smaczne pierniczki pieczone w szkole.


Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach


16.01.2020r.uczniowie i przedszkolacy z naszej szkoły odwiedził DPS w Bejscach przedstawiając Jasełka.Pieczenie pierników w klasie drugiej

Dnia 15 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej podjęli się trudnego zadania jakim było pieczenie pierników. Ciasto przygotowano z 4 kilogramów mąki, pracy było więc bardzo dużo. Ozdobione pierniczki uczniowie zapakowali w kolorowe torebki, które sami wykonali. W taki sposób powstały upominki na Dzień Babci i Dziadka.
28. Finał WOŚP

12 stycznia 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dwudziesty ósmy. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału będą przeznaczone dla dziecięcej medycyny zabiegowej.
Nasza szkoła zgłosiła w tym roku czterech wolontariuszy: Klaudię Marzec, Patryka Kaszę, Adama Gucę i Jakuba Adamusa. W szkole zorganizowaliśmy "Kiermasz Ciasteczek" przygotowanych przez nauczycieli Renatę Wójcik, Marzenę Baran, Barbarę Suwałę, Agatę Książkiewicz oraz mieszkankę Czyżowic Bogusławę Józefczyk. Ze sprzedaży ciasteczek uzbierali 1595,20 zł.
W niedzielę 12 stycznia wolontariusze wraz z opiekunami kwestowali na terenie Bejsc. Po rozliczeniu w sztabie głównym okazało się, że największą kwotę zebrał Adam Guca - 1359, 35 zł. Inni wolontariusze zebrali podobne kwoty - Patryk Kasza -1266,95 zł, Klaudia Marzec - 1102,25 zł, Jakub Adamus - 898, 90 zł, co w sumie dało kwotę 4627,45 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli akcję WOŚP.

Jasełka - 20 grudnia 2019r.


Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, w naszej szkole panował odświętny nastrój. Uczniowie pod opieką księdza prefekta Marcina Zdona przygotowali i przedstawili nietuzinkowe Jasełka. Podczas nich również ksiądz zaprezentował swój talent wokalny. Harcerze w tym dniu odwiedzili Wójta Gminy Bejsce Pana Edwarda Krupę, aby przekazać mu światełko, symbol pokoju, radości i pojednania. We wszystkich klasach z pomocą rodziców i wychowawców uczniowie przygotowali klasowe Wigilie. Tradycyjnie wszyscy dzielili się opłatkiem.

Wigilia w klasie drugiej

20 grudnia w klasie drugiej z pomocą rodziców została zorganizowana wigilia. Na stole był biały obrus, a pod nim sianko. Na talerzach pojawiły się różne ciasta i owoce. Barszcz czerwony i krokiety jeszcze nigdy tak nie smakowały. Można było słuchać kolęd z płyt oraz wysłuchać jak potrafią śpiewać i grać nasi uczniowie. Najważniejszy był jednak opłatek i życzenia płynące z serc dzieci.


Odwiedziny harcerzy


19 grudnia harcerze odwiedzili Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach.

Pieczenie pierników - 17 grudnia 2019r.

Przedszkole i "zerówka" z pomocą pań z Koła Gospodyń z Bejsc piekły pyszne świąteczne pierniczki.

Klasa VII piekła w szkole świąteczne pierniczki

Konkurs Ekologiczny


W ramach szkolnego klubu ekologa przeprowadzony został konkurs na choinkę lub stroik ekologiczny. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas 0-V. Celem konkursu było poszerzenie ekologicznej wiedzy uczestników konkursu, kultywowanie tradycji świątecznych, nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy wykonanej z materiałów ekologicznych lub poddawanych recyclingowi. Dopuszczone materiały obejmowały m.in.: drewno, szyszki, pióra, makaron, suszone owoce, tektura, sznurki, korki itp. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie zostali nagrodzeni.


Szlachetna Paczka

"Marzycielska Poczta"

W bieżącym roku szkolnym klasa III przystąpiła do akcji ,,Marzycielska Poczta''- to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea ,,Marzycielskiej Poczty" polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Akcja jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali własnoręcznie świąteczne kartki pocztowe wraz z drobnymi upominkami. Adresatem przesyłki był Michał Gral.


" Dzieci uczą rodziców"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej dla wszystkich przedszkoli i klas 1- 3 szkół podstawowych, trwającej do końca roku szkolnego 2019/ 2020 pt. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji " Dzieci uczą rodziców".
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w Internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji " Dzieci uczą rodziców".


"Dzieci uczą dorosłych"

W bieżącym roku szkolnym kl.0-3 przystąpiły do akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku).W miesiącu grudniu tematem lekcji było "Pomocne serce" - lekcja o pomaganiu w tak radosnym okresie roku.Mikołajki w Schronisku dla Psów w Skalbmierzu

10 grudnia Szkolny Klub PCK ,,Wiewiórka" zorganizował Mikołajki dla bezdomnych piesków w schronisku w Skalbmierzu. Uczniowie klasy drugiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zebrali żywność oraz zabawki dla zwierząt, które sami zawieźli do schroniska.

WYJAZD MIKOŁAJKOWY KL.1-3

Dnia 11.12.2019r z okazji Mikołaja uczniowie kl.1-3 wyjechali do Teatru Ludowego na baśń pt. "Królowa Śniegu". Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwy teatr, rekwizyty, ruchomą scenę, wspaniałe stroje. Dalsza części atrakcji była w Anikinie - Krainie Zabaw Dziecięcych gdzie pod okiem animatorów dzieci szukały skarbów, malowały twarze oraz czekały na Mikołaja, który wręczył dzieciom symboliczne paczki. Zabawa była wspaniała.

POMAGANIE JEST FAJNE - SZKOLENIE DLA DOROSŁYCH I DZIECI

Dnia 10.12.2019r w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu przestrzegania BHP, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności zachowania w sytuacjach kryzysowych było ono skierowane dla rodziców oraz dzieci, a organizowane przez KRUS . Podczas szkolenia poruszono wiele tematów, ale jednym z najważniejszych była PIERWSZA POMOC! Bo życie ludzkie jest najwyższą wartością i nawet tak mały człowiek jak dziecko może uratować komuś życie - wystarczy, że będzie wiedział jak sprowadzić pomoc.Zerówka odwiedza pocztę - 4.12.2019r.


Dzieci z klasy "0" poznają pracę poczty i wysyłają listy do Świętego Mikołaja.Andrzejki szkolne

29 listopada nasi uczniowie bawili się w odpowiednich grupach wiekowych z okazji tradycyjnych Andrzejek. Zabawom towarzyszyły wróżby andrzejkowe.

Próbna ewakuacja


Sprawozdanie z ćwiczeń w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach
Podstawa prawna: art. 4 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jedn.: Dz.U. z 2016 r. poz. 191), § 17 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. nr 109, poz. 719).
Nazwa obiektu: Samorządowa Szkoła Podstawowa im. gen. F. Kamińskiego w Bejscach
data ćwiczeń: 26.11.2019 r. godz. 10.00
1. Alarm ogłoszono za pomocą pięciokrotnych sygnałów dzwonka szkolnego oraz komunikatu słownego.
2. Miejsce zbiórki dla ewakuowanych osób: boisko szkolne
3. Kierujący akcją ewakuacyjną: Bernadeta Zajchowska - nauczyciel wychowania fizycznego
4. Średni czas ewakuacji: 1 minuta 50 sekund
5. Łączna ilość wyjść, którymi prowadzono ewakuację: 4
6. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyło: 207 osób, w tym:
" 158 uczniów
" 15 nauczycieli
" 3 pozostałych pracowników
" 0 inne osoby.
6. Ocena założeń i działań ewakuacyjnych:
" ilość kondygnacji naziemnych: 2
" ilość kondygnacji podziemnych: 1
" ilość wyjść ewakuacyjnych: 4
" dostęp do obiektu umożliwiający wykorzystanie sprzętu straży pożarnej: dogodny
" czy obiekt spełnia wymagania techniczne ewakuacji: tak
" czy dla obiektu istnieje instrukcja bezpieczeństwa pożarowego: tak
" czy osoby koordynujące opuściły pomieszczenia jako ostatnie: tak
" czy koordynatorzy sprawdzili wszystkie pomieszczenia: tak
" czy ewakuacja była prowadzona płynnie: tak
" czy pozostawiono drzwi z sal pozamykane ( nie na klucz): tak
" czy wyłączono w pomieszczeniach prąd elektryczny: tak
" czy wydano polecenie otwarcia wszystkich drzwi ewakuacyjnych: tak
" czy było prawidłowe oznakowanie dróg ewakuacyjnych: tak
" czy w obiekcie wyznaczona jest osoba do przeprowadzenia ewakuacji: tak
" Nauczyciele i pozostały personel szkoły zostali poinformowani o terminie przeprowadzenia próbnej ewakuacji.: tak
" Przypomniane zostały zasady ewakuacji: tak
" Uczniowie nie zostali uprzedzeni o ewakuacji: tak
" na miejscu zbiorki sprawdzono stan osobowy ewakuowanych: wszyscy nauczyciele mający pod opieką uczniów złożyli raport z przebiegu działań oraz składu osobowego: tak

Wnioski i spostrzeżenia z przeprowadzonej ewakuacji:
Próbna ewakuacja w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach rozpoczęła się o godz. 10.00. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły opuścili budynek szkoły o godz. 10.01.50 i stanęli na boisku szkolnym - czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Ogólnie w szkole tego dnia było nieobecnych 31 uczniów.
Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń.
W przeprowadzeniu próbnej ewakuacji brał udział przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej -mł. bryg. mgr inż. Andrzej Krupa.


Spotkanie z Policją

20 listopada przedstawiciele policji na spotkaniu z rodzicami przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa ich dzieci i zagrożeń jakie mogą je spotkać, w szczególności w internecie.


Teatrzyk - 15.11.2019 r.

Przedszkole i kl. "0" oglądają teatrzyk pt. "Alladyn… baśń tysiąca i jednej nocy."
Szkolny Klub PCK ,,Wiewiórka''- dokarmia ptaki

Zima zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie klasy drugiej już postanowili zadbać o ptasią stołówkę.Akademia z okazji Święta Niepodległości


13 listopada odbyła się szkolna akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod hasłem "Pociąg do Wolności". Artyści jak zwykle pięknie się spisali, a chór uświetnił występ okolicznościowymi pieśniami.11 LISTOPADA

W tym dniu pracownicy gminy, uczniowie i nauczyciele oraz mieszkańcy gminy na czele z Wójtem Gminy Bejsce panem Edwardem Krupą świętowali wspólnie Święto Niepodległości.
„Szkoła do hymnu”


Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Również nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.


"Śniadanie daje moc"

08.11.2019r uczniowie klasy 3 przygotowywali zdrowy wartościowy posiłek.
Zdrowe śniadanie w klasie drugiej

Dnia 8 listopada, obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencji złej diety. Po zapoznaniu się z celem święta uczniowie przystąpili do wykonania zdrowych kanapek. Było smacznie i zdrowo. Zawsze należy pamiętać, iż śniadanie daje moc.,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" w klasie 3


W październiku uczniowie klasy trzeciej przystąpili do konkursu ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Cel konkursu to rozwijanie pasji czytelniczej wśród uczniów klas I-III. Każdy trzecioklasista otrzymał album, do którego wklejał naklejki za każde 10 minut głośnego czytania. Z materiałów przeznaczonych do recyklingu wspólnie wykonaliśmy Drzewo Słodziaków, pod którym każdy z uczniów mógł przeczytać fragment książki pt." Gang Słodziaków". Obok szkoły zostało również posadzone Drzewo Słodziaków kl.3, o które dzieci dbają.Finał powiatowy w turnieju piłki nożnej

Dnia 30 października odbył się turniej piłki nożnej chłopców - finał powiatowy, w którym nasza reprezentacja w składzie:
Kurek Kacper - kapitan,
Badoń Krystian,
Bartosik Bartosz,
Dąbrowski Dawid,
Grudzień Szymon,
Grzywna Jakub,
Kawecki Bartosz,
Niedźwiedź Błażej,
Sowa Marcin,

Wójcik Bartosz,
zajęła II miejsce otrzymując puchar i dyplom. Opiekunem drużyny jest p. Bernadeta Zajchowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

,,Bezpieczeństwo na piątkę''

30 października odbył się konkurs organizowany przez Powiatową Komendę Policji w Kazimierzy Wielkiej. Konkurs obejmował test teoretyczny z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz należało wykonać pracę plastyczną na temat: ,,100 - lecie Polskiej Policji - zawsze na straży bezpieczeństwa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Czajka Gabriela, Książkiewicz Maja, Śmitkowska Edyta otrzymując dyplom oraz pamiątkowe nagrody. Opiekunem drużyny była p. Bernadeta Zajchowska.
Dzieci z kl. "0" z wizytą w gabinecie stomatologicznym - 29.10.2019r.


Dzieci pooglądały gabinet, poszerzyły swoją wiedzę o higienie jamy ustnej, a na koniec otrzymały naklejki "Super pacjent" i kalendarze mycia zębów.ŚLUBOWANIE NA ZERÓWKOWICZA

Dzieci z kl. "0" zaprezentowały program artystyczny o jesieni, o swojej grupie i o Polsce (wiersze, piosenki, tańce). Dobra wróżka odczarowała grupę z żółtodziobów. Dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor pasowała je na uczniów kl. "0". Na koniec były dyplomy, upominki i poczęstunek.Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie z naszej szkoły odwiedzili pobliski cmentarz. W tym roku 25.10.2019r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN pod hasłem ,,Szkoła pamięta".Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. W ramach akcji została zorganizowana zbiórka pieniędzy na zakup zniczy i kwiatów. Uczniowie uporządkowali Grób Nieznanego Żołnierza i tablicę upamiętniającą Ofiary Katyńskie , zapalili znicze i złożyli wiązanki na grobach. Koordynatorami projektu były: pani Jolanta Pogoda i Bernadeta Zajchowska.
Ślubowanie pierwszoklasistów


24 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Od początku roku szkolnego, pod czujnym okiem wychowawczyni Jolanty Sulerz, uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Pierwszaki pięknie zaprezentowali swoje umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Anielska pasowała na ucznia 20 pierwszoklasistów. Następnie uczniowie otrzymali legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy oraz upominki od kolegów i koleżanek z klasy III a także od swoich rodziców. Po powrocie do klasy na uczniów czekał słodki poczęstunek. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Ognisko harcerskie

17.10.2019r. odbyło się ognisko harcerskie w Kazimierzy Wielkiej. Harcerze z naszej szkoły wspólnie z drużynami z Kazimierzy Wielkiej,Czarnocina i Opatowca biesiadowali przy ognisku. Na ognisku nie zabrakło śpiewu, zabaw, pląsów oraz pieczonych kiełbasek. W miłej atmosferze spędziliśmy czwartkowe popołudnie na łonie natury.

II Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego

17 października odbyło się II spotkanie Samorządów Uczniowskich w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Obecne na nim były uczennice naszego Samorządu Szkolnego: Natalia Trzaska, Turek Julia i Witkowska Alicja. Po wystąpieniu Starosty Powiatu Kazimierskiego i prezentacji działań Samorządu Uczniowskiego ZSR Cudzynowice trwała wspólna zabawa przy ognisku.Klasa II i ,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

We wrześniu 2019. r. uczniowie klasy drugiej przystąpili do konkursu ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest rozwijanie pasji czytelniczej wśród uczniów klas I-III. Uczniowie otrzymali albumy, do których wklejali naklejki za każde 10 minut głośnego czytania. Klasa wspólnie wykonała Drzewo Słodziaków, wykorzystując materiały nadające się do recyklingu. Dnia 18 października dzieci udekorowały klasę, aby w takiej atmosferze poznać przygody Słodziaków. Każdy uczeń mógł przeczytać fragment książki pt.,,Gang Słodziaków". Najważniejsze w tym dniu było jednak posadzenie obok szkoły Drzewa Słodziaków.Dzień Edukacji Narodowej

16 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na akademię z okazji tego święta przybyli zaproszeni emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Wójt Gminy Bejsce pan Edward Krupa. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny a wyjątkową sympatię widzów wzbudzili najmłodsi - przedszkolaki i "zerówka".Eliminacje powiatowe piłki nożnej rocznik 2008 i 2009 o puchar ,,TYMBARKU''


Dnia 16.10.2019r. nasza szkolna drużyna wzięła udział w powiatowym turnieju o puchar Tymbarku w piłce nożnej rocznik 2008 i 2009 w Kazimierzy Wielkiej. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z powiatu kazimierskiego. Po rozgrywkach nasza drużyna zajęła II miejsce otrzymując pamiątkowe medale i dyplomy. Opiekunem była p.Bernadeta Zajchowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Krakowa

Dnia 15.10.2019 klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w krakowskiej Ekospalarni, uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w parku trampolin Go-jump oraz powietrznym mieście Go-air - rozwijanie się poprzez zabawę: ćwiczenia równowagi, wytrwałości oraz gibkości ciała.


Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż


W dniu 28 września harcerze z klas V-VII naszej szkoły wzięli udział w Świętokrzyskim Rajdzie na Święty Krzyż. Przemierzali trasę liczącą 12 km. Trasę rozpoczęli z miejscowości Bieliny. Opiekunem grupy była p. Jolanta Pogoda i p. Bernadeta Zajchowska.

Europejskie Dni Sportu

W ramach Europejskich Dni Sportu w naszej szkole zostały przeprowadzone rozgrywki w piłce ręcznej, nożnej oraz gry i zabawy ruchowe. Przeprowadzona została również prelekcja przez pracowników Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z działu promocji zdrowia z Buska-Zdroju na temat - Zdrowego stylu życia.Spotkanie autorskie - Maciek Hawrylak

26 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Maćkiem Hawrylakiem - autorem i bohaterem książki "Ciekawość następnego dnia". To pierwszy Polak, który strawersował Islandię zimą na rowerze i nartach. W 1987 r. zdobył tytuł wicemistrza świata w Douppel-Iron Man Triathlon w Alabamie. Podróżował po świecie przez 20 lat, odwiedził 56 państw, pokonując rowerem 230 tysięcy kilometrów. Uczniowie mieli okazję posłuchać opowieści i obejrzeć zdjęcia z niesamowitych wypraw łączących podróże z wyczynowym sportem.14. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

18 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia. Uczniowie klasy VII i VI przedstawili program artystyczny a chór szkolny uświetnił go okolicznościowymi piosenkami.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - 2 września 2019r.Rok szkolny 2019/20 rozpoczęliśmy tradycyjnie udziałem we Mszy Świętej odprawianej przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego. Podczas Mszy zostały poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej i "zerówki". Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz obecni rodzice udali się na salę gimnastyczną. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor powitała wszystkich. Do zebranych przemówił również Wójt Gminy Bejsce Pan Edward Krupa, który przybył do nas przynosząc prezent dla najmłodszych - zabawki dla przedszkolaków. Pani dyrektor przedstawiła zebranym wychowawców poszczególnych klas. Wspomniała również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą naszego Patrona i na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - 19 czerwca 2019r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej. Tu nastąpiło przekazanie sztandaru klasie siódmej przez klasę ósmą, a następnie wyróżnienie uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, 100-procentową frekwencję lub z innego powodu zasłużyli na wyróżnienie. Listy gratulacyjne otrzymali z kolei rodzice uczniów, których średnia ocen wynosiła co najmniej 5,00. Po raz ostatni byli z nami obecni uczniowie klasy ósmej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Chcąc godnie pożegnać się ze szkołą przygotowali piękny program artystyczny, zaczynający się polonezem. Złożyli nauczycielom podziękowania wręczając przepiękne storczyki.
Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy...Życzymy im powodzenia i szczęśliwej drogi w dalszym życiu.

Komers 2019 - 14 czerwca


Przedstawienie "O zdrowie dbamy bo jedno je mamy" - 14 czerwca 2019r.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Trzymaj Formę." Głównym celem programu było zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie. W ciągu całego roku uczniowie biorący udział w programie realizowali założone cele. W związku z tym 30.05.2019r. zaprezentowali przed cała szkołą przedstawienie teatralne pt. ,,O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy" oraz drugie o tematyce proekologicznej pt. ,,Szanujemy ziemię, bo mamy ja tylko jedną."


Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach

13.06.2019r. uczniowie klasy pierwszej, kółko taneczne oraz chórek szkolny wystąpili dla mieszkańców DPS w Bejscach w ramach spotkania integracyjnego.


Powszechna Nauka Pływania "Umiem Pływać"

Już kolejny rok uczniowie z naszej gminy biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia..
W tym roku od 1 kwietnia do 12 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły w sumie 30 uczniów z klas 1-3 dwa razy w tygodniu mogli korzystać z bezpłatnej pływalni i doskonalić technikę pływania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.Nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


W ramach działalności szkolnego koła PCK "Wiewiórka" uczniowie klas 0-VIII oraz dzieci z punktu przedszkolnego jak co roku brali udział w nauce pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wycieczka Tokarnia - Chęciny klasy 1-3

4 czerwca 2019 roku uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - to ogromnym skansenem, w którym zgromadzono przykłady zabudowań wiejskich, dworsko-folwarcznych, małomiasteczkowych itp. Domy są różnorodne, w wielu z nich pieczołowicie odtworzono wnętrza, w niektórych izbach zorganizowano okolicznościowe wystawy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dawną szkołę, aptekę, gabinet lekarski, dworek. Atrakcją dla dzieci były warsztaty" Zdobywamy sprawność pradziadków" gdzie mogły przekonać się czy prace, które wykonywali nasi przodkowie były lekkimi czy ciężkimi czynnościami. O tym mogły się przekonać po przez wyrabianie ciasta chlebowego, zrobieniem masła w maselnicy, młóceniem cepem, praniem na tarze, oraz tkaniem na krosnach. W nagrodę za dobre wykonanie pracy uczniowie otrzymali "Certyfikat pradziadka." Po ciężkiej pracy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Centrum Nauki da Vinci w Chęcinach gdzie mogli przeprowadzać samemu bardzo ciekawe eksperymenty, które zmieniały zdobywanie wiedzy w zabawę, a następnie udali się na Zamek w Chęcinach gdzie zamienili się w rycerzy. Pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domów.Dzień Rodziny -12 czerwca 2019r.

12 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji "Dnia Rodziny". Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Wszyscy goście: rodzice, babcie, dziadkowie przybyli do szkoły na godzinę 10.00. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klas I-III recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując zabawę ruchową a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Tę wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. Cza cza dla mamy i taty". Była to piosenka z ruchami, którą zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy wszyscy razem- dzieci i przybyli goście. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na gości czekała niespodzianka - prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas oraz słodki poczęstunek.Dzień Rodziny w przedszkolu i zerówceWycieczka do Oświęcimia klas VII-VIII - 11 czerwca 2019r.

Wycieczka do Torunia klas V-VIII - 5 i 6 czerwca 2019 r.

Wycieczka do Sandomierza - 3 czerwca 2019r.


,, Las w słoiku''

Uczniowie klasy IV należący do szkolnego klubu ekologa wykonali miniaturowy las w słoiku. Celem warsztatów było: rozwijanie zainteresowań przyrodą i pasji, kształtowanie wrażliwości, empatii do innych form życia, wyobraźni, inwencji twórczej i kreatywności dzieci, zapoznanie z obiegiem wody w przyrodzie, przybliżenie zasad funkcjonowania miniaturowych lasów w słoiku. Tworzenie lasu daje możliwości codziennego obserwowania i podglądania jaki ten niewielki fragment natury zmienia się w zależności od warunków panujących na zewnątrz i pory roku. Ciekawostką jest że najstarszy las w szczelnym naczyniu ma obecnie 58 lat, a ostatni raz był podlewany w 1972 roku.


V Świętokrzyska Miniolimpiada


21 maja 2019 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w V Świętokrzyskiej Miniolimpiadzie w turnieju gier i zabaw szkół podstawowych dziewcząt i chłopców rocznik 2009 i młodsi. Turniej odbył się w Pińczowie. W zawodach uczestniczyło ponad 30 uczniów, wszyscy spisali się bardzo dobrze.ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W korytarzu szkoły, zgodnie z zaleceniami Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, pojawiła się tzw. ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY. Można wrzucać do niej wszelkie informacje, które są ważne dla bezpieczeństwa. Formuła skrzynki daje Państwu i Wam, Drodzy Uczniowie, gwarancję pełnej anonimowości i może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej szkole.

Klasa pierwsza w Galerii Korona


Dnia 9 maja 2019 kl. I udała się na wycieczkę do Kielc. Wyjazd był nagrodą w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą Szkoły Podstawowej. Uczniowie najpierw spędzili godzinę w bawialni, a następnie w kinie obejrzeli film pt. ,,Praziomek".
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja wspólnie z innymi instytucjami i mieszkańcami naszej gminy obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Wszyscy zgromadzili się na Mszy Świętej za Ojczyznę. Nasi uczniowie przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Wymowne w treści scenki oddały sens wydarzeń poprzedzających uchwalenie Konstytucji i jej znaczenie. Występy uświetniły piosenki. Wszyscy uczniowie doskonale się
spisali.

AKADEMIA SZKOLNA- 3 MAJA


30 kwietnia 2019 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VII. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Ciekawym elementem szkolnej uroczystości było wykonanie polskiego tańca narodowego - poloneza przez uczniów klasy pierwszej.
Pierwszaki dbają o przyrodę


Dnia 26 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu pt. ,,Kto ma olej w głowie". Uczniowie wcielili się w role tych, którzy niszczą naszą planetę oraz tych , którzy ją ratują. Młodsi koledzy słuchali z zaciekawieniem słów małych aktorów na temat znaczenia ochrony środowiska.

GOjump Park Trampolin


12 kwietnia klasy I - III odwiedziły Park Trampolin w Krakowie. Wszyscy chętnie skakali pod czujnym okiem trenera i chętnie zostaliby dłużej. Drugą część wycieczki stanowiła projekcja filmu "Dumbo".

Turniej Piłki Ręcznej


Dnia 02.04.2019r. drużyna szkolna ,,Piątaki'' po raz kolejny wzięła udział w rozgrywkach piłki ręcznej w Szkole Podstawowej w Działoszycach zdobywając puchar i dyplom. Najlepszym zawodnikiem w turnieju piłki ręcznej został Walczak Wojciech uczeń klasy V otrzymując statuetkę.

Szukamy wiosny

Dnia 26 marca klasa I wyruszyła do parku na poszukiwanie wiosny. Dzieci zabrały ze sobą lupy i lornetki, aby nie przeoczyć najdrobniejszych zmian w przyrodzie. Udało się! Pierwsze oznaki wiosny uczniowie przynieśli ze sobą do klasy.
Wycieczka do Krakowa

Dnia 12 marca klasy IV-VI pojechały na wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w krakowskiej Ekospalarni, uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w parku trampolin Go-jump - rozwijanie się poprzez zabawę: ćwiczenia równowagi, wytrwałości oraz gibkości ciała, następnie obejrzenie filmu przygodowo-przyrodniczego pt:,, Mia i biały lew'' w kinie Plaza.

KONKURS PLASTYCZNY ,,HAŁAS SZKODZI ZDROWIU"


W marcu 2019 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym nt. ,,Hałas szkodzi zdrowiu". Konkurs zorganizowano w ramach pracy Zespołu Przedmiotowego Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca 2019 r.
I miejsce:
Pogoda Julia kl. II

II miejsce:
Fular Nadia kl. III
Sowa Oliwia kl. III

III miejsce:
Wielgus Klaudia kl.I
Zawrzykraj Maja kl. I
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 15, 16 i 17 kwiwtnia klasa VIII po raz pierwszy pisała egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki tych egzaminów będą wpływały na przyjęcie uczniów do szkół średnich.
INFORMACJA


INFORMACJA O STRAJKU

Pierwszy Dzień Wiosny klasy 0-IV

21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Harcerze pod opieką Pani J. Pogody wykonali Marzannę z materiałów ekologicznych. Harcerze z Eko-Marzanną oraz uczniowie klas 0-IV z gaikiem i innymi symbolami wiosny żegnali zimę i witali wiosnę w uroczystym pochodzie po najbliższej okolicy. Po powrocie do szkoły na boisku szkolnym uczniowie głośnymi okrzykami ,, Precz zimo zła'', próbowali przepędzić zimę.Pierwszy Dzień Wiosny w klasach starszych

Uczniowie klas starszych część lekcji 21 marca spędzili na wesoło i na sportowo. Były śmieszne konkursy na dmuchanie mąki, odróżnianie smaków, "Kalambury", "Jaka to melodia", "Familiada". Klasa VIII zagrała w siatkówkę, chłopcy klas VII i VIII w piłkę nożną a klasy IV i V w "dwa ognie". Było wesoło.
Wizyta Księdza Biskupa - 5 marca 2019r.

Dnia 05.03.2019r. miała miejsce w naszej szkole niecodzienna wizyta. W ramach wizytacji duszpasterskiej w parafii Bejsce, naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele Organu Prowadzącego Szkołę: Pan Edward Krupa - Wójt Gminy Bejsce i Pani Ilona Beruś Sekretarz Gminy Bejsce.
Uczniowie na wejście Księdza Biskupa zaśpiewali pieśń pt. ,, Bądź pozdrowiony gościu nasz". W imieniu społeczności szkolnej, wszystkich przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Jolanta Anielska, która pokrótce opowiedziała o szkole i patronie gen. Franciszku Kamińskim. Następnie uczniowie zaśpiewali hymn naszej szkoły oraz zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym.
W imieniu uczniów dostojnego gościa przywitały uczennice: z kl. III Maja Wróbel i z kl. VI Wiktoria Rusiecka oraz wręczyły na pamiątkę, własnoręcznie zrobioną laurkę. Następnie dziewczynki z klas młodszych zaprezentowały taniec ze wstążkami, a uczniowie z klas starszych zakończyli uroczystość dostojnym, staropolskim tańcem - POLONEZEM. Całość uświetniał śpiew szkolnego chóru pod kierunkiem Radosława Kornasia. Wszyscy uczniowie otrzymali gromkie brawa za swój występ, a Ksiądz Biskup zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu, tańca i chęci do rozwijania talentów.
Uroczystość zakończyła się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej, a Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym.
Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie.
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ


Dnia 21 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką, w którym uczestniczyli uczniowie kl.0 - IV oraz przedszkolaki. Wysłuchano prelekcji na temat: szkodliwości palenia papierosów oraz hałasu. Dzieci uważnie słuchały oraz brały aktywny udział w dyskusji.
KONKURS PLASTYCZNY ,,HAŁAS SZKODZI ZDROWIU"


W marcu 2019 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym nt. ,,Hałas szkodzi zdrowiu". Konkurs zorganizowano w ramach pracy Zespołu Przedmiotowego Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca 2019 r.Dzień Myśli Braterskiej

W związku z obchodami Dnia Myśli braterskiej harcerze z naszej szkoły 21.02.2019r. byli na spotkaniu integracyjnym z harcerzami z Czarnocina. Na spotkaniu uczniowie mieli okazję bliżej się poznać biorąc udział w różnego rodzaju grach i zabawach.Szkolny Klub PCK - Wiewiórka

Szkolny Klub PCK - Wiewiórka zimą pamięta o ptakach. Ptasia stołówka czynna była całą zimę.

I Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego


To forum odbyło się w Zesole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Na spotkanie 26 lutego przybyło 80 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu, również przedstawiciele naszego samorządu: Julia Klimczyk, Natalia Wójcik i Aleksandra Witkowska. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Kazimierski, który zaszczycił uczestników swoją obecnością.
Przedstawiono prezentację na temat: „Roli Samorządu Uczniowskiego w rozwoju szkoły” a kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne i dyskusja na temat roli samorządu. Zakończeniem Forum było podpisanie Deklaracji Współpracy Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego.Bal Karnawałowy 2019 - 9 lutego 2019r.


PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKÓW

Dnia 4 lutego 2019 r uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani R. Wójcik zapoznała dzieci z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zachęcała do czytania książek. Dzieci rozwiązywały przygotowane zagadki oraz wysłuchały czytanych próśb książek:
Nie jedzcie podczas czytania, bo nas poplamicie!
Nie zwijajcie nas w rulon!
Nie rysujcie po naszych kartkach!
Nie zaginajcie nam rogów!
Przy czytaniu używajcie zakładek!
Nie wyrywajcie nam kartek!
Po takim przygotowaniu każdy mógł wypożyczyć wymarzoną książkę.Jasełka w Domu Opieki

11 stycznia uczniowie naszej szkoły przede wszystkim uczniowie klasy IV wystawili w Domu Opieki dla Osób Starszych Caritas w Morawianach Jasełka, którym towarzyszył również szkolny chórek.
Konkurs "Stop uzależnieniom"

PUNKT KONSULTACYJNY na terenie SSP w Bejscach
prowadzony będzie przez PORADNIĘ PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNĄ w KAZIMIERZY WIELKIEJ
w dniach: 08.01.2019r., 5.02.2019r., 12.03.2019r., 09.04.2019r., 14.05.2019r.


DZIEŃ OTWARTY PUNKTU KONSULTACYJNEGO - 12.03.2019r.

12.03.2019r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach będzie Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego organizowany przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej.
W ramach działalności tego punktu mogą skorzystać z porad psychologa i pedagoga rodzice, uczniowie i nauczyciele.


Jasełka - 21 grudnia 2018r.

W ostatnim dniu nauki przed świątecznymi feriami nasi uczniowie świętowali klasowe Wigilie. Natomiast przygotowywani przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego uczniowie, głównie z klasy IV, przedstawili Jasełka. Piękne kolędy w wykonaniu uczennic z różnych klas dodały występom świątecznego uroku.


Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia nasi harcerze odwiedzili Wójta Gminy Bejsce Pana Edwarda Krupę, aby przekazać mu światełko, symbol pokoju, radości i pojednania.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 19 grudnia 2018 r. klasa pierwsza własnoręcznie przygotowała pierniczki, które po ozdobieniu lukrem znalazły się na wigilijnym stole w czasie klasowej wigilii.

Przedświąteczne warsztaty pierniczkowe

Przedszkolaki i uczniowie kl. "0" przy pomocy pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Bejsc i wychowawczyni piekły pyszne pierniczki. Dzieci własnoręcznie wycinały i dekorowały świąteczne ciasteczka.
Turniej Piłki Nożnej

11 grudnia 2018r. odbył się w Kazimierzy Wielkiej Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Nasza drużyna zajęła II miejsce otrzymując puchar i dyplom.


Klasa VIII w mikołajkowym wydaniu

Wyjazd Mikołajkowy do Kopalni Soli w Bochni

5 grudnia uczniowie kl.1-3 wraz z wychowawcami udali się na niezwykłe spotkanie z Mikołajem do kopalni Soli w Bochni. Atrakcji było co niemiara. Mikołajkowe prezenty, dyskoteka, oglądanie przedstawienia związanego z tolerancją, zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali łańcuchy choinkowe, oraz zwiedzali kopalnię, jechali podziemną kolejką. Te i inne atrakcje dostarczyły im niezapomnianych chwil, jak również poszerzyły wiadomości na temat dawnej pracy w kopalni.

Andrzejki
Pokaz historyczny "Ku Niepodległej"

20 listopada Grupa Artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała uczniom pokaz historyczny "Ku Niepodległej". Była to lekcja historii na wesoło z prezentacją mundurów, broni i ekwipunku walczących Polaków w czasie drogi do wolności.
Święto Niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia w wykonaniu przede wszystkim uczniów klasy VIII oraz VII. Przemawiające do widzów przedstawienie oraz pieśni okolicznościowe przybliżyły oglądającym uczniom wydarzenia historyczne w szczególną bo w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Akademię zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11.11.
11 listopada obchodziliśmy wspólnie z innymi szkołami, pracownikami urzędu gminy oraz z tymi, którzy chcieli uczestniczyć, Święto Niepodległości. Poczet sztandarowy oraz "trójki klasowe" pomaszerowały razem z innymi na cmentarz aby zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy tablicy upamiętniającej Zbrodnię Katyńską. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, na której o godz. 12.00 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Po Mszy Świętej uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobiesławicach przedstawili program artystyczny przygotowany z okazji Święta Niepodległości.
Ślubowanie klasy pierwszej

24 października odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali poloneza i recytowali wiersze. Nie straszny był im sok z cytryny, którego wypicie stanowiło próbę odwagi. Pani dyrektor przyznała, że uczniowie są już gotowi aby ich włączyć w poczet uczniów naszej szkoły. Następnie każdego z nich pani dyrektor pasowała na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki od kolegów a klasy III a klasa VIII dawała im wskazówki na temat szkolnego życia.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


17 października uczniowie naszej szkoły zaprezentowali akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili wiersze, tańce i okolicznościowe piosenki. Na akademię przybyli również zaproszeni nauczyciele emeryci. Podziękowania za długoletnią pracę oraz serdeczne życzenia składaliśmy na ręce pani Zofii Sych, która odeszła na emeryturę.
Uroczyste otwarcie boiska sportowego - 27 września 2018r.


Ten dzień był wyjątkowy w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele w białych i czerwonych strojach przemaszerowali ulicami Bejsc. Tworząc biało-czerwoną flagę poruszaliśmy się w asyście samochodów strażackich aby w ten sposób uczcić 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Po powrocie do szkoły wkroczyliśmy na boisko, na którym odbyła się uroczystość jego otwarcia. Zaproszonych gości powitała pani dyrektor szkoły Pani Jolanta Anielska i Wójt Gminy Bejsce Pan Józef Zuwała. Po symbolicznym przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Marek Zawłocki dokonał poświęcenia boiska. Zaproszona na uroczystość Pani Renata Antos odczytała list Marszałka Województwa Świętokrzyskiego skierowany do Wójta Gminy Bejsce. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili występ artystyczny, w którym dominowały sportowe akcenty. Pięknie piosenki stanowiły muzyczną oprawę programu przygotowanego pod hasłem "Sport jest radością życia". Na zakończenie uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki nożnej z uczniami z SSP z Dobiesławic.
13. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA


26 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia. Występy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy V i VI oraz piosenki okolicznościowe uświetniły obchody tego szczególnego dnia.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 3 września 2018r.


Rok szkolny 2018/19 rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej odprawianej przez księdza prefekta Przemysława Filipkiewicza. Podczas Mszy zostały poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej i "zerówki". Następnie wszyscy uczniowie oraz obecni rodzice udali się na salę gimnastyczną. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor powitała wszystkich. Przedstawiła zebranym nauczycieli, którzy dołączyli w tym roku szkolnym do grona pedagogicznego oraz zapoznała uczniów i rodziców z przydziałem przedmiotów poszczególnym nauczycielom. Wspomniała również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą naszego Patrona i na Grobie Nieznanego Żołnierza.


Koniec roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca zakończyliśmy uroczyście kolejny rok szkolny. Początek uroczystości stanowiła Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego, po której uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tu zostali wyróżnieni uczniowie za wyniki w nauce, czytelnictwie i za wzorową frekwencję. Klasy III a i III b przedstawiły program artystyczny oprawiony również piosenkami chóru szkolnego. Wszyscy doskonale się spisali. Następnie uczniowie spotkali się w klasach gdzie otrzymali świadectwa.
Wycieczka - Inwałd

Dnia 20 czerwca uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie. To szczególne miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii. Uczniowie korzystali również z różnorodnych zabaw między innymi: z żyroskopu - ta metalowa konstrukcja z fotelem między obręczami jest podobna do urządzenia, które wykorzystują piloci i kosmonauci w czasie swoich treningów można zaobserwować jak zachowuje się organizm człowieka w ekstremalnych sytuacjach. Usiedli za kierownicą gokarta i poczuli się jak kierowca rajdowy na torze wyścigowym. Strzelali z łuku do celu, byli w czarodziejskiej kuli wodnej, która jest napompowana powietrzem, korzystali ze zjeżdżalni i huśtawek, euro bungee, trampoliny i wielu innych atrakcji. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte.


Dzień Rodziny

19 czerwca w naszej szkole odbył się "Dzień rodziny" przygotowany przez klasy 1 - 3, które dla swoich rodziców i dziadków zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Po złożeniu życzeń i wręczeniu drobnych upominków przybyłych gości zaproszono na poczęstunek.

Ognisko klasy III a

Dnia 18 czerwca 2018 roku, rodzice uczniów klasy III a zorganizowali dla dzieci poczęstunek oraz liczne zabawy. Główną atrakcją były pieczone kiełbaski. Nie obyło się bez lodów i słodyczy. Wszyscy dobrze się bawili.

Pieszy Rajd ,,Ponidzie"

Dn.15 i 16.06.2018r. Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w pieszym Rajdzie ,,Ponidzie". Organizatorem Rajdu była Komenda Hufca Busko - Zdrój oraz Chorągiew Kielecka ZHP. Pierwszego dnia harcerze mieli do pokonania trasę z Opatowca do Wiślicy (16km), na której zdobywali punkty w różnych konkurencjach sprawnościowych i grach logicznych. Wieczorem odbyło się wspólne ognisko wszystkich zastępów. Następnego dnia harcerze zwiedzali Wiślicę biorąc udział w grze questingowej. Harcerki z naszej szkoły dzielnie rywalizowały z innymi zastępami i w rezultacie zajęły II miejsce. Gratulujemy!!!
Projekt "Umiem pływać"

Od 9 kwietnia 2018 do 13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb dwa razy w tygodniu mogli korzystać z bezpłatnej nauki pływania. Zajęcia takie zawdzięczali udziałowi w projekcie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" realizowanym ze środków Funduszy Zajęć Sportowych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach .Wycieczka do Wrocławia

11 i 12 czerwca uczniowie klas IV-VII pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Archikatedrę, Most Tumski, Wrocławski Rynek. Atrakcją w drugim dniu wycieczki było obejrzenie Panoramy Racławickiej, a jeszcze większą zwiedzanie Wrocławskiego ZOO. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło Afrykarium, a w nim pierwsze w Polsce Oceanarium.


Mini olimpiada Turnieju Gier i Zabaw


29.05.2018 uczniowie klas 1 - 3 z naszej szkoły wzięli udział w Świętokrzyskiej Mini olimpiadzie Turnieju Gier i Zabaw dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Główną ideą Świętokrzyskiej Mini olimpiady jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw sportowych, w tym zwłaszcza zdrowego stylu życia. Powyższy turniej odbył się w Szkole Podstawowej w Czajkowie koło Staszowa. Dzieci brały udział w czterech konkurencjach sprawnościowych.
Zawodom towarzyszyła ogromna rywalizacja, emocje i sportowy doping. Gratulujemy!!!


Wycieczka "Pierwszaków"

24.05.2018r. uczniowie klasy pierwszej w ramach nagrody za III miejsce w plebiscycie "Pierwszaki" ufundowanej przez Echo Dnia pojechali na wycieczkę do Parku Miniatur w Krajnie. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. W Parku znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center. Oprócz spaceru po alejkach przetestowali swoje umiejętności i zwalczyli swoje słabości w parku linowym. Po smacznym obiedzie - w drodze powrotnej zatrzymali się, aby pospacerować nad zalewem w Borkowie. Te i inne atrakcje dostarczyły im niezapomnianych chwil, jak również poszerzyły wiadomości na temat niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę.
,,SZCZYPIORNIAK''

18 maja 2018r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej w ramach programu Dziecięca Piłka Ręczna ,, Szczypiorniak IV'', który jest wspólnym dziełem Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Pięć reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kazimierskiego i pińczowskiego wzięło udział w turnieju, który odbył się w Szkole Podstawowej w Działoszycach. Nasza reprezentacja szkoły zajęła zaszczytne trzecie miejsce otrzymując puchar oraz dyplom. Turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze. GRATULUJEMY!!!! Życzymy dalszych sukcesów sportowych.


W skład drużyny wchodzą:
1.Kurek Kacper IV
2.Kozanecki Bartosz IV
3.Grzywna Jakub IV
4.Dąbrowski Dawid IV
5.Walczak Wojciech IV
6.Kociński Mikołaj IV
7.Sowa Oliwia IV
8.Klęk-Zielińska Natalia IV
9.Szota Karolina IIIB
10.Drewno Julia IIIB


Wycieczka do Rzędowa


Dnia 11.05.2018 kl.IV wzięła udział w Pikniku Ekologicznym w Rzędowie. Uczniowie mieli okazję pozwiedzać zakład sortowni odpadów, zobaczyć sprzęt i wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zakładu i składowiska. Przygotowano dla nich również różnego rodzaju atrakcje oraz pyszny poczęstunek.
Wycieczka do Krakowa

Dn. 19.04.2018 uczniowie klas IV i V wyjechali na wycieczkę do Krakowa na przedstawienie teatralne pt."Tajemniczy ogród". Spektakl odbył się w Teatrze Bagatela o godz.11.00. Był to musical zrealizowany na motywach znanej powieści dla dzieci, zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej, autorstwa F. Hodgsona-Burnetta. W musicalu śledzimy losy dzieci, które dzięki przyjażni i wspólnej pracy odnajdują sens i radość życi. Uczniowie byli bardzo zainteresowani sztuką, grą aktorską i scenerią ogrodu. Po przedstawieniu spędziliśmy miło czas na Krakowskim Rynku.
OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI

3 maja wspólnie z innymi instytucjami i mieszkańcami naszej gminy obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Wszyscy zgromadzili się na Mszy Świętej za Ojczyznę, a następnie na sali sportowej przy naszej szkole. Nasi uczniowie przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Wymowne w treści scenki oddały sens wydarzeń poprzedzających uchwalenie Konstytucji i jej znaczenie. Występy uświetniły piosenki. Wszyscy uczniowie doskonale się spisali.

1000 DRZEW NA MINUTĘ -
25 kwietnia 2018r.

Drugi rok z rzędu nasi uczniowie uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Pińczów, polegającej na posadzeniu drzew w lesie. Tym razem uczniowie klasy VII i klasy VI sadzili dęby w okolicy Ksan. Dowiedzieli się również jak szybko, a właściwie jak wolno ten las urośnie i dlaczego musi być ogrodzony. Atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Mimo ciężkiej pracy nikt nie narzekał. Uczniowie posadzili około 2800 drzewek.

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ


"Tajemniczy ogród"


Dn. 19.04.2018 uczniowie klas IV i V wyjechali na wycieczkę do Krakowa na przedstawienie teatralne pt."Tajemniczy ogród". Spektakl odbył się w Teatrze Bagatela o godz.11.00. Był to musical zrealizowany na motywach znanej powieści dla dzieci, zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej, autorstwa F. Hodgsona-Burnetta. W musicalu śledzimy losy dzieci, które dzięki przyjażni i wspólnej pracy odnajdują sens i radość życi. Uczniowie byli bardzo zainteresowani sztuką, grą aktorską i scenerią ogrodu. Po przedstawieniu spędziliśmy miło czas na Krakowskim Rynku.KOROWÓD NIEPODLEGŁOŚCI -
16 kwietnia 2018r.

Uczniowie klasy VII i klasy VI brali udział w projekcie Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek pod nazwą „Korowód Niepodległości” skierowanym do dzieci i młodzieży. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej.
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

W marcu 2018 roku Szkolny Klub Europejski zorganizował konkurs na kartkę świąteczną w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 37 osób z klas II-VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
POWITANIE WIOSNY W "ZERÓWCE"


Powitanie wiosny w kl. „0” to cykl zajęć i uroczystości
21.03.2018
1. Recytacja wierszy o wiośnie
2. Rozgrywki sportowe
3. Pochód z Marzanną

13.04.2018
1. Dzień wiosennej dekoracji sali:
- malowanie motyli
- grupowe malowanie obrazów pt „Pamiętajcie dzieci by w lesie nie śmiecić”
- wspólne wykonanie gazetki o tematyce antynikotynowej

20.04.2018
1. Wspólne spotkanie: Rodzice, Dzieci, Wychowawca
- przedstawienie inscenizacji pt „Nadeszła wiosna” (wiersze, piosenki, tańce)
- zaprezentowanie listu do rodziców pt. „Mamo, tato nie pal przy mnie”
- wspólne zabawy
- wspólne wykonanie gazetki o tematyce antynikotynowej

24.04.2018
1. Przedstawienie inscenizacji pt „Nadeszła wiosna” przedszkolakom i kl. I-III

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie naszej szkoły powitali w aktywny sposób. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych brali udział w rozgrywkach sportowych. Uczniowie klas IV-VII pokazali swoje talenty artystyczne - tańcząc i śpiewając.

Konkurs recytatorski kl. I - III "Czarowanie słowem"

Dnia 19.03.2018 został zorganizowany przez nauczycieli klas młodszych konkurs recytatorski "Czarowanie słowem". Tematem przewodnim była "Przyroda w poezji dziecięcej". W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas I - III. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa, promowanie talentów recytatorskich, popularyzacja literatury pięknej, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Ogłoszenie wyników odbyło się 21.03.2018 w Pierwszy Dzień Wiosny.

Jury wyłoniło zwycięzców:
˘ I miejsce - Maja Wróbel - kl. II
˘ II miejsce - Julia Zuwała - kl. IIIb
˘ III miejsce - Gabriela Czajka - kl. IIIa
Wyróżnienia otrzymali
- Maja Książkiewicz - kl.IIIa
- Bartłomiej Bartosik - kl. IIIa
- Milena Chrostowska - kl. IIIa
oraz dyplom za pomysłowy strój dla Mai Kaczmarczyk kl.II

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami, natomiast zwycięscy i wyróżnieni w konkursie dodatkowo otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Po wręczeniu nagród uczniowie na sportowo witali wiosnę biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach sportowych. Następnie pożegnali zimę idąc z kukłą Marzanny wokół stawu śpiewając głośno " Precz zimo zła", Do szkoły dzieci wracały z zielonym gaikiem symbolizującym nadchodzącą wiosnę. Pierwszy Dzień Wiosny upłynął pod znakiem zabawy i piosenki było miło i wesoło.DZIEŃ OTWARTY PUNKTU KONSULTACYJNEGO

27.03.2018r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach będzie Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego organizowanego przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej w godzinach 9.00 - 13.00.
W ramach działalności tego punktu będzie udzielana pomoc logopedyczno-pedagogiczna dla rodziców i uczniów, odbędą się konsultacje, indywidualne poradnictwo, rozmowy.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt ze szkołą.

Dzień Kobiet - 8 marca 2018r.


Z okazji Dnia Kobiet dzieci z Kółka Tanecznego odwiedziły Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach. Uczniowie zaprezentowali tańce oraz wiersze. Wszystkie obecne Panie otrzymały wykonane przez dzieci serca. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.

Zuchy dokarmiają ptaki

Szkolna organizacja ,, ZUCHY'' -pamięta o ptakach zimą we współpracy z Nadleśnictwem Pińczów. Przed przystąpieniem do akcji dokarmiania ptaków z dziećmi została przeprowadzona pogadanka na temat : ,,Jak mądrze dokarmiać ptaki ''. Oto kilka podstawowych zasad:
Jeżeli zdecydujemy się dokarmiać ptaki zimą, powinniśmy do tego podejść odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że ptaki w karmniku są narażone na różnego rodzaju ptasie choroby. Bardzo ważne jest, aby miejsce, w którym karmimy ptaki było regularnie sprzątane, niezjedzony pokarm usuwamy, gdyż zepsuty jest szkodliwy dla ptaków. Starajmy się sypać do karmnika tyle pokarmu, aby był na bieżąco zjadany. Pamiętajmy, żeby nie podawać resztek z naszego stołu, które zawierają sól i przyprawy. Takim dokarmianiem wyrządzamy same szkody u naszych podopiecznych i powinniśmy być tego świadomi. Dokarmianie rozpoczynajmy późną jesienią a kończmy wczesną wiosną, gdy jednak nie ma silnych mrozów i obfitych śniegów, to nie rozpieszczajmy ptaków nadmiarem pokarmu. Karma jaką możemy wykorzystać to np. mieszanka nasion: słonecznika, dyni, maku, prosa, pszenicy, owsa-powinna przyciągnąć drobne ptaki, takie jak sikorki, gile, wróble. , kasze, owoce: jarzębina, czarny bez, kalina, głóg, róża, jałowiec- dla jemiołuszek, kosów i dzięciołów, tłuszcz( niesolony), np. słonina- dla sikorek. Kawałki słoniny można też wywiesić na druciku, żeby ptaki mogły je ''skubać'', chleb powinien być tylko dodatkiem do diety tych ptaków. Musi być suchy i pokrojony w małe, łatwe do połknięcia przez ptaki kawałki, mile widziana jest także woda, o którą zimą ptakom nie jest łatwo.Zabawa karnawałowa 2018Dzień Babci i Dziadka w zerówce i przedszkolu

Jasełka

22 grudnia obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klasy V, VI i IV, przygotowane przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego. Aktorzy świetnie się spisali.


GOjump Park Trampolin

19 grudnia klasy IV-VII odwiedziły Park Trampolin w Krakowie. Wszyscy chętnie poskakali i chętnie zostaliby dłużej. Drugą część wycieczki stanowiła projekcja filmu "Listy do M. 3".MIKOŁAJKI W SZKOLE - 6 grudnia 2017r.

Mikołajki kl.1-3 w Manufakturze cukierniczej i Anikinie w Krakowie


Z okazji Mikołaja uczniowie kl.1-3 uczestniczyli w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Ciuciu Cukier Artist w Krakowie, gdzie dowiedzieli się w jaki sposób powstaje karmel cukierniczy, a następnie każdy uczeń sam mógł wykonać lizaka. Na koniec każdy uczestnik otrzymał "Certyfikat małego cukiernika" wraz z torebeczką cukierków. Dalsza części atrakcji była w Anikinie - Krainie Zabaw Dziecięcych gdzie pod okiem animatorów dzieci szukały skarbów, malowały twarze oraz czekały na Mikołaja, który wręczył dzieciom symboliczne paczki. Zabawa była wspaniał
a.ANIKINO

4 grudnia zerówka i przedszkolaki odwiedziły Anikino.
ANDRZEJKI - 29 listopada 2017r.

WYSTĘP CYRKOWY - 29 listopada 2017r.


Dzień "Pani Jesieni" w kl. "0"


09.11.2017r do grupy "0" zawitała Pani Jesień. Dzieci przygotowały część artystyczną dla przedszkolaków i klas I-III. Były to wiersze, piosenki, granie na wykonanych przez siebie jesiennych instrumentach. Odbył się także konkurs plastyczny i zabawy w kąciku przyrodniczym.11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


13 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w akademii z okazji 99-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Żartobliwe, ale zarazem pouczające przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII i VI. Występ artystyczny uświetnił okolicznościowymi piosenkami chór szkolny.
Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!

Pod takim hasłem dnia 10.11.2017r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. W poczet uczniów przyjęto pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani dyrektor Jolanta Anielska. Koledzy ze starszych klas zapewnili maluchów, że zawsze będą służyć im pomocą w trudnych chwilach. Przygotowali również dla nich listy i drobne upominki. Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Akcja Pierwszaki - Zdrowo i Bezpiecznie do szkoły"

W poniedziałek 6 listopada w Kazimierzy Wielkiej odbyła się "Piętnasta edycja akcji Pierwszaki - Zdrowo i Bezpiecznie do szkoły" organizowana przez "Echo Dnia" Zabawa była znakomita. Na finał - wielka klasówka. Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych odpowiadali na scenie na pytania ekspertów. I choć nie były wcale łatwe - egzamin zdali celująco, otrzymując nagrody. To była bardzo udana impreza. Jeż Edek podbił serca pierwszoklasistów, którzy... z niecierpliwością odliczają już dni i godziny do 7 grudnia. Ukaże się wtedy specjalny dodatek "Echa Dnia" - "Pierwszaki 2017/2018" ze zdjęciami wszystkich klas pierwszych.


ŚNIADANIE DAJE MOC
Konkurs ,,Bezpieczeństwo na Piątkę''

Dnia 27 października odbył się powiatowy konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kazimierzy Wielkiej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 8 szkół z powiatu kazimierskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kurek Julia, Prykan Bartłomiej i Rusiecka Wiktoria. Konkurs obejmował część teoretyczną w formie testu, oraz pracę plastyczną na temat: ,,Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole''. Uczniowie zajęli wysokie trzecie miejsce, otrzymując dyplomy oraz nagrody.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na akademię przybyli zaproszeni nauczyciele emeryci oraz rodzice i nauczyciele. Mieli okazję posłuchać wierszy i scenek w wykonaniu przede wszystkim uczniów klasy V, piosenek w wykonaniu chóru szkolnego oraz tańców w wykonaniu dziewczynek z kl. II.

"OD ZIARENKA DO BOCHENKA"


W dniu 11.10.2017r uczniowie kl. 1, 3a, 3b, wybrali się do Buska Zdroju do Parafii św. Brata Alberta na warsztaty edukacyjne "Od ziarenka do bochenka". Wyprawa ta przybliżyła uczniom proces wypiekania chleba i … podpłomyków.
Dzieci poznały etapy powstawania chleba, od zasiania zboża, do momentu wyjęcia z pieca chlebowego upieczonego bochenka, poznały różne gatunki zbóż i narzędzia wykorzystywane dawniej przy wypiekaniu chleba. Ksiądz proboszcz Marek Podyma ciekawie opowiedział dzieciom o historii chleba – darze życia, przybliżył sylwetkę świętego Brata Alberta – patrona Kościoła, a także zapoznał uczniów z wnętrzem świątyni.
Dzieci w trakcie warsztatów uformowały swoje porcje ciasta w dowolne kształty i pod okiem pani Zosi upiekły podpłomyki. To były najprawdziwsze podpłomyki pieczone w tradycyjnym piecu chlebowym!
Podpłomyki smakowały wybornie, były tym bardziej smaczne, że można było się nimi łamać i dzielić z przyjaciółmi.
To były bardzo interesujące warsztaty edukacyjne, wspaniała atmosfera, niepowtarzalne miejsce spotkania, dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wzruszeń, które na długo pozostaną w ich pamięci. A przy tym wspaniała lekcja wychowawcza, bo przecież „powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole”.SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 09.10.2017 odbyło się spotkanie z pielęgniarką, w którym uczestniczyli uczniowie kl.0 - 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wysłuchano prelekcji na temat: Zdrowego ożywiania i higieny osobistej.
PRÓBNA EWAKUACJA - 19 WRZEŚNIA 2017r.

19 września w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie - próbna ewakuacja na wypadek pożaru. Uczniowie pod opieką nauczycieli ćwiczyli jak się zachować na wypadek ogłoszenia ewakuacji. Przy okazji mieli możliwość obejrzeć pracę strażaków, na szczęście podczas ćwiczeń. Stojące obok szkoły wozy strażackie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.


12. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

19 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia gen. Franciszka Kamińskiego. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, podczas której przypomnieli sylwetkę Patrona. Okolicznościowe wiersze recytowali uczniowie klasy III i VII, a piosenki zaśpiewał chór szkolny.

ZBIÓRKA NA HOSPICJUM

Dnia 17 września 2017r. nasi uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na budowę i działanie Hospicjum w Busku - Zdroju. Zbiórki dokonali wolontariusze z klasy VII w Kościele Św. Mikołaja w Bejscach: Julia Klimczyk, Aleksandra Witkowska, Natalia Wójcik, Angelika Sowa.
Zebrano kwotę: 491,20 zł (czterysta dziewięćdziesiąt jeden złotych dwadzieścia groszy).Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 4 września 2017r.

Rok szkolny 2017/18 rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej odprawianej przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego. Podczas Mszy zostały poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej i "zerówki". Ksiądz życzył wszystkim wytrwałości w nauce i chęci do pracy. Następnie wszyscy uczniowie oraz obecni rodzice udali się na salę gimnastyczną. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor powitała wszystkich. Przedstawiła zebranym nauczycieli, którzy dołączyli w tym roku szkolnym do grona pedagogicznego oraz zapoznała uczniów i rodziców z przydziałem przedmiotów poszczególnym nauczycielom. Wspomniała również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji przedstawiciele zuchów złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą naszego Patrona.
Zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca zakończył się rok szkolny. Nasi uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej, a następnie wzięli udział w uroczystym zakończeniu na sali gimnastycznej. Tu uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i wyróżnienia za trud i pracę włożony przez cały rok w naukę, za czytelnicwo i frekwencję. Na sali obecni byli również rodzice, którzy z dumą oglądali swoje pociechy. Klasa III przygotowała okolicznościowe wierszyki a klasa VI przedstawiła "Sąd nad papierosem" - jako jedno z działań profilaktyki antytytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie". Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa.
Życzymy wszystkim odpoczynku w okresie wakacyjnym i powrotu do szkoły z ogromem zapału do nauki w nowym roku szkolnym już 2017/18.Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach

20.06.2017r. uczniowie klas młodszych z kółka tanecznego zatańczyli dla mieszkańców DPS w Bejscach w ramach spotkania integracyjnego.
Zbiórka nakrętek dla Adriana


Uczniowie naszej szkoły systematycznie zbierają plastikowe nakrętki. To niewielki wysiłek odłożyć i gromadzić zakrętki zamiast wyrzucać do śmieci. Zebrane nakrętki przekazujemy od kilku lat dla Adriana Grochowiaka, zamieszkałego w Wieliczce. Ten skromny dar przekazujemy babci chłopca mieszkającej w Urzutach.
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu i "zerówce" - 20 czerwca
Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

14.06.2017r.uczniowie kl.1-3 odkrywali Solilandię w kopalni soli w Wieliczce. Wędrówka po Trasie turystycznej przez Kopalnię Soli "Wieliczka" połączona była z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Uczniowie spotkali tu Skarbnika, oraz wesołego soliludka. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" wysłuchali też fragmentów ciekawej książki "Solilandia - pamiętnik wielickiego skrzata" a na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki, breloki i lizaki. Po pysznym obiedzie w Kopalni pojechali do Krakowa na rejs statkiem po Wiśle. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte.


Dzień Mamy i Taty w klasach 1-3


13 czerwca klasy młodsze przygotowały przedstawienie dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Były wiersze, piosenki i tańce. Po złożeniu życzeń, przybyłych gości zaproszono na poczęstunek.
Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dnia 13.06.2017 uczniowie klasy IV-V wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test z różnego rodzaju zdaniami, które sprawdzały ich znajomość z takich obszarów kultury jak: geografia, podział administracyjny, ustrój polityczny, system edukacji, rodzina królewska, popularne święta, sławne miejsca.
Cele konkursu:
-zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych,
-poszerzanie wiedzy na temat kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.
W konkursie wzięli udział:
Kl.IV
Jakusik Nikola
Rusiecka Wiktoria
Witkowska Alicja
Kl.V
Głowacz Katarzyna
Marzec Klaudia
Paś Bartłomiej
Piłat Bartłomiej
Rzepa Dawid
Skotarczyk Paweł
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Szkolny Klub PCK Wiewiórka pamięta o zwierzętach przez cały rok

26 maja 2017 r. klasa II A wybrała się na wycieczkę do Wojsławic. Celem wycieczki była pomoc bezdomnym zwierzętom, znajdujących się pod opieką fundacji "Nasza Szkapa", prowadzącej Gospodarstwo Zerówka w miejscowości Wojsławice. Uczniowie już po raz drugi w tym roku zorganizowali zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt, którą tym razem zawieźli osobiście. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem.

PCK- pierwsza pomoc

W drugim półroczu 2016/17 r. szkolnego w całej szkole zorganizowano naukę podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przypomniano numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wypadku. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

ZUCHY W SCHRONISKUW dniach od 04-19.05.2017r. przeprowadzono charytatywną akcję zbiórki żywności dla zwierząt ze Schroniska w miejscowości Wojsławice. W celu zachęcenia uczniów do uczestnictwa w zbiórce zostały przeprowadzone pogadanki nt. ,,W jaki sposób można pomagać bezdomnym zwierzętom ''.
Akcję przeprowadziła działająca w szkole organizacja ,,Zuchy'' wraz z opiekunami. W akcji wzięły udział klasy I, II B i IV. Dzięki ofiarności rodziców uczniów udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia i smakołyków.

Zebrano:
-6 worków suchego chleba
- ryż, kaszę, makarony, zboże
- ziemniaki
- warzywa
- miseczki
- koce
- akcesoria do zabawy (np. piłeczki)
- obroże.
W ramach przeprowadzonej akcji została zorganizowana wycieczka. Dzieci pojechały do schroniska. Głównym celem było dostarczenie zebranej żywności oraz poznanie żyjących tam zwierząt.
Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie akcji charytatywnej na rzecz zwierząt:
- Sulerz Jolanta
- Pogoda Jolanta
- Zajchowska Bernadeta


"Little Red Riding Hood"

Dnia 08.05.2017 kl.VI zaprezentowała swoje umiejętności teatralne i językowe w przedstawieniu pt. "Little Red Riding Hood".

Wycieczka klas IV i V do ZGOK do Rzędowa - 18.05.2017r.
PCK - zbiórka książek


Na przełomie kwietnia i maja 2017r. Klub Europejski oraz PCK Wiewiórka zorganizowały w szkole zbiórkę książek i gier planszowych dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym w szpitalu w Busku- Zdroju. Ilość zebranych rzeczy przerosła oczekiwania.Konkurs czytelniczy z języka angielskiego
"I enjoy reading"

W marcu 2017 roku odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach konkurs czytelniczy "I enjoy reading" zorganizowany przez Klub Europejski. Konkurs był przeznaczony dla klas klasy VI i miał formę testu pisemnego dotyczącego rozumienia przeczytanego fragmentu książki, a także znajomości słownictwa zawartego w tekście.
Cel konkursu:
-pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego poprzez czytanie tekstów w języku angielskim,
-popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci,
-mobilizowanie do działania i twórczej nauki języka,
-nabycie pozytywnej rywalizacji.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów klasy VI.
I miejsce: Stojak Bartosz
II miejsce: Pszczoła Wojciech
III miejsce: Żydowska Katarzyna, Iwańska Julia
Pozostali uczestnicy:
Doumbia Nowak Joanna
Drewno Oliwia
Drewno Weronika
Klimczyk Julia
Niedżwiedż Patrycja
Rydzewska Izabela
Sowa Angelika
Witkowska Alicja
Wójcik Natalia
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a trzy pierwsze miejsca nagrody rzeczowe.Konkurs plastyczny

W styczniu 2017r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kazimierzy Wielkiej poinformowała szkołę o VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci, który przebiegał pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa". Do konkursu przystąpiło 29 uczniów szkoły. Oddział Przedszkolny-5, kl.II A- 17, kl.II B-7.Czajka Gabriela zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych, wyróżnienie otrzymały Książkiewicz Maja i Rusek Justyna. Praca Gabrieli Czajki została wyróżniona na etapie wojewódzkim.
Wycieczka do ZAKOPANEGO


8 i 9 czerwca uczniowie klas III-VI pojechali na dwudniowią wycieczkę do Zakopanego. Wędrowali Doliną Kościeliską i po Gubałówce. Mieli okazję wjechać wyciągiem i zjechać z Wielkiej Krokwi. Odwiedzili Sanktuarium M. B. Fatimskiej na Krzeptówkach i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wszyscy byli zadowoleni i zachwyceni wycieczką. Chcieliby jeszcze tam powrócić.DNI SPORTU


Akademia - 3 MAJA

4 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii zaprezentowali się przede wszystkim uczniowie klasy IV i chór szkolny. Rys historyczny, wiersze i piosenki przedstawili jak prawdziwi artyści. Występy artystyczne uczniów zakończył dostojny polonez w wykonaniu klasy II a.


"Bądź kumplem, nie dokuczaj"


Klasa II A wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj". Jej celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań wśród dzieci. W tym roku twarzą akcji został piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Kampania pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, ma pomóc najmłodszym, rodzicom i nauczycielom radzić sobie z problemem dokuczania. W ramach kampanii uczniowie obejrzeli filmy z Klubu Kumpli, dzięki którym jeszcze bardziej zrozumieli, na czym polega prawdziwa przyjaźń, jak reagować na dokuczanie innym i co zrobić, aby nowy kolega czuł się dobrze w naszej klasie. Wszyscy zapoznali się z Kodeksem Kumpla, wzięli udział w dyskusji na temat dobrego zachowania, przystąpili do konkursu plastycznego oraz wykonali gazetkę szkolną. Na konkurs wysłano fotorelację przedstawiającą wyżej wymienione zasady dobrego zachowania stosowane w klasie.


Dziecięca Piłka Ręczna

25 kwietnia 2017r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bejscach odbył się Powiatowy Turniej Mini Piłki Ręcznej klas I-III. Turniej odbył się w ramach programu ,,Dziecięca Piłka Ręczna'', który jest wspólnym dziełem Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Siedem reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kazimierskiego wzięło udział w turnieju. Otwarcie turnieju miało barwną oprawę, łącznie ze wspólnym przemarszem wszystkich siedmiu szkół biorących udział w rozgrywkach, wystąpiły czirliderki ze szkoły Bejsce. Siedem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. W gr. I znalazły się 4 zespoły, w gr. II 3 zespoły. Ostatecznym zwycięzcą Powiatowego Turnieju Piłki Ręcznej została Szkoła Podstawowa nr.1 z Kazimierzy Wielkiej drużyna otrzymała puchar i dyplom, II miejsce zajęła reprezentacja z Bejsc, która otrzymała puchar i dyplom, III miejsce zajęła reprezentacja z Wiślicy również otrzymała puchar i dyplom. Turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
Akademia - Zbrodnia Katyńska


12 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie przygotowali część artystyczną, a następnie klasy IV-VI rywalizowały w konkursie wiedzy na ten temat. Zwyciężyli przedstawiciele z klasy VI: Joanna Doumbia-Nowak, Wojciech Pszczoła i Aleksandra Witkowska.

Marzycielska Poczta


10 kwietnia po raz kolejny klasa IIB i III przystąpiły do ,, Marzycielskiej Poczty''. Dzieci wykonały świąteczne kartki z upominkami. Adresatami przesyłek była: Kurek Martynka i Skonieczek Julia.
POWSZECHNA NAUKA PŁYWANIA "UMIEM PŁYWAĆ"


Już kolejny rok uczniowie klas III naszej gminy biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania " Umiem pływać" realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych.
Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu na basenie w Kazimierzy Wielkiej.


Wycieczka do kina - klasa II a

6 kwietnia 2017 r. klasa II A udała się na wycieczkę do Krakowa, aby obejrzeć film pt."OZZY". Ten przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny, podbił serca wszystkich uczniów, pokazując, że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.


Rymcerze

6 kwietnia uczniowie klasy V i VI uczesticzyli w spotkaniu pod hasłem "Nie zmarnuj swojego życia". Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej w ramach programu profilaktycznego połączonego z koncertem z wartościami chrześcijańskimi. Dwaj raperzy – Bęsiu i Dj Yonas – mówili o tym, jak można pięknie żyć! I tego życia nie zmarnować. Przytaczali opowieści na temat swoich przeżyć, ich rodziny i znajomych dotyczących nałogów i walki z nimi. Na koniec zaproponowali uczestnikom występ na scenie. Odważnych nie było. Jedynie nasza uczennica, Kasia Żydowska zaprezentowała swoje zdolności taneczne. Otrzymała brawa i nagrodę od zespołu."Tysiąc drzewek na minutę"

,, Tysiąc drzewek na minutę'', to akcja prowadzona przez Lasy Państwowe. W całej Polsce co minutę przybywa aż tysiąc drzew. Nadleśnictwa w całej Polsce organizują wiosenne akcje sadzenia lasu . W tym roku 04.04.17r Nadleśnictwo Pińczów przeprowadziło taką akcję z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen Franciszka Kamińskiego w Bejscach, z którą nawiązali współpracę. Uczniowie klasy IV jako starsze ,,Zuchy'' oraz klasa VI wraz z opiekunami-nauczycielami bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem po raz pierwszy wzięli udział w akcji ,,sadzenia drzewek'', które odbyło się w okolicach Zagajowa. Najpierw odbyło się krótkie szkolenie, bo sadzenie drzew to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Po instruktażu przez pana leśnika można było zabrać się do pracy. Uczniowie zasadzili 2000 drzewek olszy czarnej na miejscu po drzewach, które zostały doszczętnie zniszczone przez burze. Pogoda dopisała. Wystarczyła tylko łopata, silne ręce i dobry humor. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na posiłek. Po takim wysiłku pieczenie kiełbaski to prawdziwa przyjemność. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety od Nadleśnictwa. To była prawdziwa lekcja przyrody w plenerze.


"Rzymskie imperium i tradycje antyku"

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w żywej lekcji historii. Grupa Artystyczna Rekonstrukto odwiedziła nas 5 kwietnia i prezentowała obyczaje i kulturę epoki. Uczniowie mogli obejrzeć broń i rekwizyty, narzędzia tortur oraz stroje.


Wystawa ozdób Wielkanocnych


2 kwietnia przy naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Nasi uczniowie również prezentowali na nim wykonane przez nich prace. Jak zwykle pomysłów nie brakowało, a wszystkie prace wyglądały wspaniale.

"Witamy Wiosnę" - teatrzyk klasy I


27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, klasa I przygotowała inscenizację pt. "Witamy Wiosnę". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności aktorskie. Młodzi artyści wcielili się w rolę zwierzątek i pięknie przywitali "Panią Wiosnę", na którą czekali z utęsknieniem. Wiosna zagości u nas aż do 21 czerwca. Będzie to czas wesołych zabaw na świeżym powietrzu.

Wycieczka do Krakowa - przedszkolaki i klasa 0


Dzieci z przedszkola i z klasy "0" 23 marca były na wycieczce w Krakowie. Uczestniczyły w warsztatach pt. Kropelka wody oraz oglądały bajkę pt. Ozzy. W czasie warsztatów dzieci poszerzyły wiadomości o wodzie, brał udział w zabawach i konkursach. Otrzymały za to wiele nagród i upominków.


Uroczyste powitanie Pani Wiosny w klasie "0"


Dzieci z klasy "0" gościły przedszkolaków i uczniów z klasy I. Była inscenizacja pt. "Witaj Wiosno", tańce, zabawy ruchowe i konkurs plastyczny pt. "Słońcem malowane"

W poszukiwaniu Wiosny - klasa II a

Gdzie jesteś wiosno? Z takim pytaniem, po pożegnaniu zimy, wraz z innymi uczniami szkoły, klasa II A udała się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu wiosny. Udało się ją odnaleźć z pomocą przyrządów optycznych.
Pierwszy Dzień Wiosny


21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Dzieci z klasy II B jako młodsze ,, Zuchy'' wykonały Marzannę. Ukoronowaniem dnia był uroczysty przemarsz przez najbliższą okolicę. Część dzieci miała na sobie wiosenne symbole np: opaski z żabkami i kwiatami. Nie zabrakło też zielonego przystrojonego kwiatami i wstążkami drzewka - gaika ,, symbolu życia'', wykonanego przez najmłodsze zuchy z klasy I. W pierwszym rzędzie jednak znalazła się Marzanna, która symbolizowała zimę. Po powrocie do szkoły na boisku szkolnym starsi uczniowie z klasy VI wraz z młodszymi kolegami głośnymi okrzykami,, Precz zimo zła'', próbowali przepędzić zimę, natomiast drzewko gaik- maik zagościło na szkolnym korytarzu.

Turniej w tenisie stołowym


W piątek 17 marca w naszej szkole odbył się turniej klasowy w tenisie stołowym. Mecze rozegrane były na 5 stołach. Sędzią głównym był nauczyciel w-ef, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Nagrodą za miejsca I-III były dyplomy. Z klasy czwartej I miejsce zajął Prykan Bartłomiej, II Kurek Julia, III Wójcik Aleksandra. Z klasy piątej I miejsce zajął Piłat Bartłomiej, II Rzepa Dawid i III Guca Adam.
Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej Dziecięca Piłka Ręczna


Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

W listopadzie do naszej szkoły trafił zestaw do gry w piłkę ręczną dla najmłodszych, składający się z piłek, znaczników, plastronów i składanej bramki. Stało się to w ramach uruchamianego właśnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli programu "Dziecięca piłka ręczna". Ma on przybliżyć tę dyscyplinę najmłodszym oraz przyczynić się do rozwoju fizycznego dzieci. Z klas II i III wybrano grupę 10 uczniów do reprezentowania szkoły w turnieju powiatowym dziecięcej piłki ręcznej, który odbędzie się 25 kwietnia 2017r. w naszej szkole na sali gimnastycznej. W turnieju wezmą udział reprezentanci z klas I-III ze szkół podstawowych powiatu kazimierskiego objęte tym programem. Grupę w naszej szkole przygotowują: wychowawca klasy III p. Natasza Obrempalska oraz nauczyciel w-ef p. Bernadeta Zajchowska. Grupa trenuje z dużym zaangażowaniem ,, wyciskają ostatni pot z czoła'', aby jak najlepiej przygotować się do tego turnieju. Życzymy im wytrwałości, oraz sukcesu na zbliżających się rozgrywkach. Powodzenia !!!!!

W skład drużyny wchodzą:
Bartosik Bartosz
Wójcik Bartosz
Grzywna Jakub
Kozanecki Bartosz
Kurek Kacper
Grudzień Szymon
Baran Bartosz
Dąbrowski Dawid
Gondzik Paweł
Kociński Mikołaj


DZIEŃ KOBIET


Z okazji Dnia Kobiet klasa II a odwiedziła Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali tańce ludowe (trojak, krakowiak) oraz wiersze i piosenki. Wszystkie obecne Panie otrzymały kwiaty wykonane przez dzieci. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.
"Naukowa epidemia, czary mary i alchemia"


3 marca 2017r. wystąpiła dla naszych uczniów Grupa Zaelektryzowani, która przedstawiła ciekawe eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii. Ich pokaz nosił nazwę "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Ciekawostki z dziedziny fizyki mocno zainteresowały uczniów. Chętni mogli brać udział w pokazie i z bliska obserwować eksperymenty.


WARSZTATY METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI


28 lutego 2017r. w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej, Horyzonty Aktywności Fizycznej - Dziecięca Piłka Ręczna, w naszej szkole odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego z powiatu kazimierskiego. Nauczyciele brali udział w zajęciach ruchowych, a na zakończenie rozegrali krótki mecz mini piłki ręcznej. Były to bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe
.
TŁUSTY CZWARTEK

Dzisiaj w II a nauka przeszła na drugie miejsce, a na pierwszym znalazły się przyjemności. Wszystko to uczniowie zawdzięczają swoim kochanym rodzicom, którzy pamiętali, że to dziś ostatni czwartek przed wielkim postem. Objadanie się w tym dniu jest dozwolone.

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2017

18 lutego na sali sportowej trwała zabawa karnawałowa dla naszych uczniów. Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek i oprawę muzyczną do tańców. Uczniowie przystroili na ten dzień salę razem z nauczycielami. Wszyscy świetnie się bawili, a najbardziej "w kotka i myszkę".


Programu profilaktyki palenia tytoniu


W naszej szkole realizowane są w klasach starszych programy antytytoniowe pt. "Bieg po zdrowie" i "Znajdź właściwe rozwiązanie". Rodzice na wywiadówce zostali zapoznani z założeniami programów i z prezentacjami na temat zagrożeń.Dzień Babci i Dziadka - klasy I - III

Dnia 27 stycznia 2017 r. zorganizowano Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I, IIa i III recytowali wiersze oraz wspólnie śpiewali piosenki. Każda z klas przygotowała taniec. Po złożeniu życzeń, przybyłych gości zaproszono na poczęstunek.

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka


Dnia 23 stycznia 2017 r. klasa IIa własnoręcznie przygotowała pierniczki, które po ozdobieniu lukrem zostały wręczone Babciom i Dziadkom w dniu ich święta.


Gminny Ośrodek Kultury - Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017

Dzień Babci i Dziadka - przedszkole i zerówka

Przedstawienie klasy IIa


Dnia 17 stycznia 2017 r. klasa IIa przygotowała przedstawienie dla klasy 0 oraz przedszkolaków pt.: Proszę państwa, oto Rok!.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

14 stycznia w Publicznym Gimnazjum w Czyżowicach trwał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie zaprezentowali się w tańcach.


JASEŁKA 2016


22 grudnia, w ostatnim dniu nauki przed świętami, nasi uczniowie przedstawili wszystkim przygotowane pod opieką księdza proboszcza Jasełka. Tym razem wystąpili przede wszystkim uczniowie klasy IV, oraz kilku uczniów z klasy V. Przedstawienie uświetnił pięknymi kolędami chór szkolny.Wigilia w klasie II b

Wigilia w klasie 0KIERMASZ

Z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowano kiermasz świątecznych ozdób. Uczniowie i ich rodzice wykonane przez nich prace przynosili do szkoły. 16 grudnia przedstawiciele rodziców wycenili i sprzedawali je na terenie szkoły, a 18 grudnia podczas spotkania z Mikołajem na sali sportowej. Ozdoby zachwycały swoim pięknem, a pieniędzy zebrano zaskakująco dużo.ŚWIĄTECZNA KARTKA

W bieżącym roku szkolnym klasa II b i klasa III przystąpiły po raz pierwszy do akcji ,,Marzycielska poczta''- to ogólnopolska akcja , która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea ,,Marzycielskiej poczty'' polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Akcja jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali własnoręcznie świąteczne kartki pocztowe wraz z drobnymi upominkami.MIKOŁAJ w hali sportowej

18 grudnia Urząd naszej gminy zorganizował dzieciom spotkanie z Mikołajem. Atrakcją były zabawy oraz mikołajkowe paczki.DOKARMIANIE ZWIERZĄT


Szkolny Klub PCK - Wiewiórka zimą pamięta o bezdomnych zwierzętach. W ramach działalności klubu w dniach 1-15 XII 2016 r. uczniowie klasy IIa wraz z rodzicami i wychowawcą zbierali żywność na rzecz fundacji "Nasza Szkapa", prowadzącej Gospodarstwo Zerówka w miejscowości Wojsławice.
Zebrano:
-18 worków z kołdrami, poduszkami, kocami, ręcznikami i ubraniami;
-22 kg kaszy jęczmiennej;
-21 kg makaronu;
-14 kg ryżu;
-11,8 l oleju rzepakowego;
-3 worki zboża;
-worek ziemniaków;
-4 kg marchwi;
-2 główki kapusty włoskiej.
Produkty zbierane były po wcześniejszym uzgodnieniu z fundacją. W dniu 16 XII 2016 r. zostały przewiezione do gospodarstwa.


Szkolny Klub PCK - Wiewiórka zimą pamięta o ptakach. W ramach działalności klubu, klasa II a zbierała i suszyła nasiona dla ptaków, aby na początku zimy otworzyć ptasią stołówkę.

BOCHNIA


8 grudnia uczniowie kl.3 wraz z wychowawcą i rodzicami udali się na niezwykłe spotkanie z Mikołajem do kopalni Soli w Bochni. Atrakcji było co niemiara. Mikołajkowe prezenty, dyskoteka, oglądanie przedstawienia związanego z tolerancją, zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali łańcuchy choinkowe, oraz zwiedzali kopalnię, jechali podziemną kolejką. Te i inne atrakcje dostarczyły im niezapomnianych chwil, jak również poszerzyły wiadomości na temat dawnej pracy w kopalni.

DZIEŃ MIKOŁAJKOWY W SZKOLE - 5 grudnia 2016r.

Uczniowie klas młodszych mieli możliwość wesoło spędzić ten dzień na zjeżdżalni i w kulkach. Stało się to dzięki uprzejmości pana Bartłomieja Chrostowskiego, który udostępnił dzieciom te atrakcje. Klasy drugie w tym dniu odwiedziły najpierw kino, ale potem tak jak inni zdążyli "pozjeżdżać".BAZYLISZEK


W grudniu 2016 r. uczniowie z kl. V przygotowali miniaturę sztuki teatralnej pt. ,, Bazyliszek". Sami wykonali stroje i potrzebne rekwizyty. Ze swoim występem udali się do przedszkolaków i zerówki. Inscenizacja, a szczególnie stroje bardzo podobały się dzieciom. Aktorzy zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami.
Konkurs na kartkę świąteczną


W grudniu 2016 r. odbył się konkurs na kartkę świąteczną w języku angielskim zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski. W konkursie wzięło udział 8 uczniów:
Jakusik Nikola
Jakusik Sandra
Kurek Julia
Marzec Claudia
Prykan Bartłomiej
Rusiecka Wiktoria
Turek Julia
Witkowska Alicja
Wszystkie prace były pięknie wykonane, w związku z czym nie wyróżniono poszczególnych miejsc, natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkursie.


BADMINTON


W piątek 25 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się turniej badmintona, w którym startowali uczniowie z klas II - VI oraz rodzice uczniów kl 0 -VI. W ramach rywalizacji uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy startujące.
Z każdej grupy wyłoniono najlepszych grających i tak z gr. I - kl.IIa i IIb pierwsze miejsce i złoty medal otrzymała Maja Książkiewicz kl.IIa, drugie i srebrny medal Bartosz Bartosik kl.IIa, a trzecie i srebrny medal Bartosz Baran IIb.
W II kategorii kl. III- IV najlepszy był uczeń kl. III Kozanecki Bartosz złoty medal, srebrny medal i drugie miejsce wywalczył ucz. kl. IV Bartłomiej Prykan, trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył ucz.kl III Gondzik Paweł.
W III kategorii kl.V- VI najlepszy był Bartosz Stojak z kl.VI, na drugim miejscu Konrad Makuła kl.V, a na trzecim Patrycja Niedźwiedź kl.VI.
Wśród rodziców wyłonili się zwycięzcy: I miejsce Pan Kurek Janusz, II miejsce Pani Anna Rusek, a III miejsce Pan Skotarczyk Krzysztof. Panowała atmosfera rywalizacji w miłej i sportowej atmosferze. Wszyscy rodzice otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie w grę i zdrową rywalizację. Dzięki temu turniejowi, badminton stał się bardziej popularną grą wśród dzieci w naszej szkole. Ta dyscyplina przyczyni się do rozwijania sprawności fizycznej uczniów, jak również pozwoli im doskonalić swoje umiejętności i sportową pasję.
SZKOLENIE NAUCZYCIELI - 24 listopada 2016r.


Pani policjantka spotkała się z nauczycielami w celu przeszkolenia ich na wypadek wtargnięcia osoby uzbrojonej na teren szkoły oraz w przypadku innych zagrożeń. Tematem spotkania była również problematyka uzależnień młodzieży, a w szczególności narkotyki i dopalacze.
ANDRZEJKI - 22 listopada 2016r.

Tradycyjne Andrzejki obchodziliśmy z wyprzedzeniem. Najpierw bawili się uczniowie klas młodszych, a następnie klasy starsze. Samorząd Szkolny przygotował z tej okazji atrakcyjne zabawy i wróżby andrzejkowe."Dla Stasia"

W tym dniu zorganizowano również akcję charytatywną "dla Stasia". Rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję na rzecz Stasia Patrzałka, który jest wcześniakiem i zdiagnozowano u niego nowotwór obuoczny. Szansą na wyzdrowienie jest operacja w klinice w Nowym Jorku. O pomoc poprosiła p. Renata Gos Wojewódzki Koordynator Klubów 4H. Uczniowie naszej szkoły przejęli się sytuacją Stasia i postanowili mu pomóc. Rodzice i nauczyciele upiekli ciasto, a uczniowie zorganizowali kiermasz, podczas którego zbierano pieniądze. Na konto fundacji Rycerze i Księżniczki tytułując przelew ,,Darowizna dla Stasia" przekazano 650 zł.
Dziękujemy wszystkim za pomoc.Przedstawienie "Polak Mały"ŚNIADANIE DAJE MOC- 8 listopada 2016r.

W ramach akcji "Śniadanie daje moc" uczniowie kl. 0-III wspólnie z rodzicami i wychowawcami na sali gimnastycznej przygotowali śniadanie. Akcja ta miała na celu uświadomienie dzieciom i rodzicom jak istotną rolę dla organizmu człowieka odgrywa zdrowe śniadanie. Bardzo ważne jest, aby dzieci codziennie spożywały pełnowartościowe śniadania.

"TRZYMAJ FORMĘ"
Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę" jest:
- zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie,
- pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka,
- kształtowanie postaw i zahamowań związanych z prawidłowym żywieniem.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

Uczniowie naszej szkoły obchody tego święta rozpoczęli od przemarszu ze Sztandarem szkoły na cmentarz w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza i pod tzw. "Krzyżem Katyńskim". Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej w intencji Ojczyzny. Potem obchody święta przeniosły się na salę gimnastyczną. Uczniowie klasy drugiej zatańczyli poloneza, a klasa szósta przedstawiła pouczającą lekcję historii. Występy uświetnił piosenkami chór szkolny.


HALLOWEEN

W październiku 2016 odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny z okazji Halloween. Spotkał się z wielkim zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 68 uczniów z klas II-V.


HALLOWEEN w klasie pierwszej
HALLOWEEN w klasie czwartej
HALLOWEEN w klasie szóstejŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ - 4 listopada 2016r.WYSTĘP CYRKOWY

26 października nasi uczniowie mieli okazję oglądać pokaz cyrkowy. Wszystkim się podobało, a chętni mieli okazję wystąpić "na scenie".

DZIEŃ EDUKCJI NARODOWEJ - 13 października 2016 r.

"Wykształcenie to dobro, którego nikt nas nie pozbawi" - pod takim hasłem odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki uświetniły występ grając na niecodziennych instrumentach, natomiast "zerówka" zaśpiewała i zatańczyła krakowiaka. Starsi uczniowie przygotowali skecze, wiersze i piosenki. Końcowa część akademii to gala oscarowo-jabłkowa, podczas której nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali dyplomy w odpowiednich kategoriach oraz symbolicznego oscara - jabłko.
WARSZAWA - 10 października 2016r.


Tego wyjazdu nie planowaliśmy wcześniej. Otrzymaliśmy zaproszenie na konferencję naukową w Sejmie zorganizowaną w 76. rocznicę powołania Batalionów Chłopskich. Ośmioro uczniów naszej szkoły wraz z dwoma opiekunami pojechało busem, którego koszty w dużej części pokrył Urząd Gminy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas V i VI, którzy na koniec roku szkolnego 2015/16 uzyskali najlepsze oceny. Po konferencji uczestnicy wyjazdu złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie naszego Patrona gen. Franciszka Kamińskiego.

NARODOWE CZYTANIE


We wrześniu 2016 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w akcji Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Bejscach. Tegoroczna lektura nawiązywała do obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170 rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci pisarza. ,, Quo vadis" można było usłyszeć w całym kraju w kilkuset miejscowościach - na ulicach, w parkach, na placach, w szkołach, bibliotekach i domach kultury.
W naszej szkole fragmenty ,, Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czytali uczniowie z klas IV -VI: Jakusik Nikola IV, Marzec Claudia IV, Witkowska Alicja IV, Paś Bartłomiej V, Skotarczyk Paweł V, Doumbia - Nowak Joanna VI, Iwańska Julia VI, Klimczyk Julia VI, Sowa Angelika VI, Witkowska Aleksandra VI, Wójcik Natalia VI, Żydowska Katarzyna VI. Uczniowie ćwiczyli pod opieką nauczycieli: Renaty Stankiewicz, Renaty Wójcik oraz opiekunki biblioteki Teresy Iwańskiej.
Wszystkim uczniom biorącym udział w tej społecznej akcji dziękujemy, podkreślając fakt, iż jest to lektura trudna, szczególnie dla uczniów szkoły podstawowej.


11. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA


19 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia gen. Franciszka Kamińskiego. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, podczas której przypomnieli sylwetkę Patrona.
Po akademii odbył się konkurs wiedzy o Patronie pomiędzy klasami IV-VI. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Losowano po 10 pytań, na które odpowiadano po wcześniejszym naradzeniu się drużyny. Zwyciężyła klasa VI, drugie miejsce zajęła klasa V, a trzecie klasa IV.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17 - 1 września 2016r.


Nowy rok szkolny podobnie jak co roku rozpoczęliśmy uroczyście.

O godz. 9.00 odbyła się z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli Msza Święta, którą odprawił ks. proboszcz Marek Zawłocki. Podczas mszy ksiądz poświęcił plecaki i przybory szkolne najmłodszych uczniów tj. klasie 0 i klasie I. Ucznim i nauczycielom życzył wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym.
Uroczysty apel na sali gimnastycznej rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu szkoły. Dyrektor szkoły Pani Jolanta Anielska powitała wszystkich po wakacjach. Przypomniała uczniom o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć ofiar wojny uczczono minutą ciszy. Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.
Przed tablicą Patrona szkoły gen. Franciszka Kamińskiego i na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty i zapalono znicze.Powrót do treści | Wróć do menu głównego