Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bejscach


Idź do treści

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 wyglądało całkiem inaczej niż wszystkie. Z powodu pandemii, również na zakończeniu roku szkolnego, obowiązywały środki bezpieczeństwa. W takich warunkach pożegnaliśmy odchodzących ze szkoły uczniów klasy VIII.
Życzymy im trafnego wyboru dalszej drogi życiowej i pomyślności w kroczeniu tą drogą.
Egzamin ósmoklasisty 2020


Z powodu pandemii egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020 odbył się dopiero w dniach 16-18 czerwca. Poprzedził go trwający od 25 marca okres nauki zdalnej. Na egzaminie poza typowymi procedurami obowiązywały dodatkowo zasady bezpieczeństwa sanitarnego.
Informacja na temat zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Wyzwanie #GaszynChallenge

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna, której pomysłodawcą jest druh Marcin Topór. W ramach wyzwania wystarczy zrobić 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł lub nie zrobić pompek i wpłacić minimum 10 zł na rzecz potrzebujących dzieci oraz nominować kolejne trzy osoby lub instytucje. Nasza szkoła została nominowana przez OSP Bejsce.


#GaszynChallengeWyprawka kl. 0Informacja dla rodziców i uczniów kl. VIII


Informuję, że konsultacje z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki będą odbywać się w czwartki od godz. 9.00 do godz. 12.00.
Pierwsze konsultacje w czwartek - 29.05.2020 r.
Konsultacje z innych przedmiotów proszę uzgadniać z nauczycielami i wychowawcą.
Przed pierwszym spotkaniem ucznia w szkole rodzice muszą wypełnić oświadczenie - załącznik nr. 2 i w dniu przyjścia ucznia na zajęcia dostarczyć do szkoły.
Proszę rodziców o zapoznanie się z Procedurą postępowania na wypadek wystąpienia choroby zakaźnej w Samorządowej Szkole Podstawowej im. gen. F. Kamińskiego od 25 maja 2020 r. do odwołania dla uczniów klas I-VIII stanowiącej załącznik nr 2 do zarządzenie Nr 16 dyrektora szkoły znajdującej się na stronie internetowej szkoły w BIP.


załącznik nr2 do zarządzenia Nr16 - Oświadczenie


ZMIANA PLANU LEKCJI

Od 15.04.2020. obowiązuje nowy plan lekcji zdalnego nauczania.


NOWE INFORMACJE NA TEMAT ZDALNEGO NAUCZANIA W ZAKŁADCE

ZDALNE NAUCZANIE
SZKOŁA PROWADZI ZDALNE NAUCZANIE

Dla każdej klasy został założony adres gmail umożliwiający kontakt mailowy, a przede wszystkim w tym wypadku do obsługi dokumentów i innych plików w chmurze.
Dla uczniów każdej klasy zamieszczane są informacje od nauczycieli z poleceniami do wykonania. Uczniowie w razie potrzeby gromadzą wykonane prace w imiennych folderach. Wychowawcy kontaktują się również telefonicznie z uczniami lub ich rodzicami.

Na stronie OKE Łódź www.oke.lodz.pl w aktualnościach znajdują się materiały - ćwiczenia do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie wszystkich klas mogą również korzystać z platformy www.epodreczniki.pl.
Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z platformy LERNI - jest to platforma służąca do nauki języków obcych, gdzie można wykonywać ćwiczenia powtórzeniowe na różnych poziomach przez zabawę.
INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szkoła nieczynna od 16.03.2020r. do 25.03.2020r.
Kontakt przez e-maila: sspbejsce@wp.pl lub telefonicznie: 609672919
Kontakt z wychowawcami poprzez e-maila: sspbejsce@interia.eu oraz telefonicznie

Czas kwarantanny nie jest dla uczniów czasem wolnym. Każdy nauczyciel przekazał uczniom materiały, które należy opracować.
W razie jakichkolwiek trudności uczniowie mogą kontaktować się z nauczycielem lub wychowawcą.

Uczniowie klasy ósmej powinni poświęcić ten czas na przygotowanie się do egzaminu. Rodziców prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do samodzielnej nauki, a także kontrolowali efekty ich pracy.

Przydatne linki:
Kuratorium Kielce: www.kuratorium.kielce.pl
Sanepid Busko-Zdrój: www.pssebusko.pl
Akademia z okazji Dnia Kobiet - 9.03.2020r.

Uczniowie klasy II i III oraz kółko taneczne przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Kobiet.


Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z klasy 2 i 3 oraz Kółka Tanecznego odwiedziły w dniu 05.03.2020 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bejscach oraz 06.03.20r Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach. Uczniowie zaprezentowali tańce oraz wiersze. Wszystkie obecne Panie otrzymały wykonane przez dzieci kwiaty. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.


Dzieci uczą dorosłych

Dnia 06.03.20 w ramach akcji "Dzieci uczą dorosłych" uczniowie kl.3 odbyli podróż do świata pszczół. W trakcie lekcji dzieci poznały te małe owady, a także dowiedziały się o tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Zwieńczeniem lekcji była nauka wiersza "Zmartwienie pszczoły" oraz kolorowanie obrazka, który dzieci zabrały do domu z przesłaniem dla rodziców.

Zbiórka na leczenie Gabrysi Gorgoń


Pokaz historyczny 20.02.2020r.

Grupa Patriotic Pokazy Historyczne przedstawiła losy II Rzeczypospolitej podczas kampanii wrześniowej, walki obronne Polski oraz przebieg II wojny światowej.

Pasowanie zerówkowiczów na czytelników biblioteki szkolnej - 14.01.202r.
INFORMACJA O ZAPISACH DZIECI
DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO I ODZDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
NA ROK SZKOLNY 2020 - 2021.Dzień Babci Dzień Dziadka w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym


13.02.2020r.odbyło się uroczyste spotkanie ,na które zaproszono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Dzieci zaprezętowały swoje umiejętności recytując wiersze, tańcząc i śpiewając, potem zaprosiły Dziadków do wspólnej zabawy i na słodki poczęstunek.


Klasa druga z występem artystycznym w Domu Seniora w Zbeltowicach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej wystąpili w Domu Senior w Zbeltowicach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Na koniec wszystkim wręczono róże z krepiny, które uczniowie własnoręcznie wykonali w szkole.Lodowisko Proszówki

W środę 22 stycznia grupa harcerzy z klas V-VII pod opieką p. Bernadety Zajchowskiej oraz p. Jolanty Pogody udała się na lodowisko do miejscowości Proszówki. Celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości.


Klasa druga z występem artystycznym w DPS w Bejscach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dnia 22 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej wystąpili w DPS w Bejscach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Na koniec wszystkim wręczono smaczne pierniczki , które uczniowie sami piekli i ozdabiali w szkole.

Jasełka Caritas

21 stycznia grupa uczniów naszej szkoły, harcerzy, przedszkolaków wraz z chórem szkolnym udała się do Caritasu do Morawian z przedstawieniem Jasełek, oraz z życzeniami i z drobnymi upominkami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Opiekunem grypy była p. Ewa Partyka, p. Bernadeta Zajchowska, p. Radosław Kornaś oraz ks. Marcin Zdon.


Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie drugiej


Dnia 21 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej przygotowali w swojej klasie występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tydzień wcześniej dzieci wykonały samodzielnie zaproszenia, które wręczyli w domach babciom i dziadkom. Dla gości uczniowie zrobili zdrowe kanapki. Dzieci tańczyły, śpiewały i mówiły wiersze. Na koniec wręczono gościom smaczne pierniczki pieczone w szkole.


Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach


16.01.2020r.uczniowie i przedszkolacy z naszej szkoły odwiedził DPS w Bejscach przedstawiając Jasełka.Pieczenie pierników w klasie drugiej

Dnia 15 stycznia 2020r. uczniowie klasy drugiej podjęli się trudnego zadania jakim było pieczenie pierników. Ciasto przygotowano z 4 kilogramów mąki, pracy było więc bardzo dużo. Ozdobione pierniczki uczniowie zapakowali w kolorowe torebki, które sami wykonali. W taki sposób powstały upominki na Dzień Babci i Dziadka.
28. Finał WOŚP

12 stycznia 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dwudziesty ósmy. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału będą przeznaczone dla dziecięcej medycyny zabiegowej.
Nasza szkoła zgłosiła w tym roku czterech wolontariuszy: Klaudię Marzec, Patryka Kaszę, Adama Gucę i Jakuba Adamusa. W szkole zorganizowaliśmy "Kiermasz Ciasteczek" przygotowanych przez nauczycieli Renatę Wójcik, Marzenę Baran, Barbarę Suwałę, Agatę Książkiewicz oraz mieszkankę Czyżowic Bogusławę Józefczyk. Ze sprzedaży ciasteczek uzbierali 1595,20 zł.
W niedzielę 12 stycznia wolontariusze wraz z opiekunami kwestowali na terenie Bejsc. Po rozliczeniu w sztabie głównym okazało się, że największą kwotę zebrał Adam Guca - 1359, 35 zł. Inni wolontariusze zebrali podobne kwoty - Patryk Kasza -1266,95 zł, Klaudia Marzec - 1102,25 zł, Jakub Adamus - 898, 90 zł, co w sumie dało kwotę 4627,45 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli akcję WOŚP.

Jasełka - 20 grudnia 2019r.


Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, w naszej szkole panował odświętny nastrój. Uczniowie pod opieką księdza prefekta Marcina Zdona przygotowali i przedstawili nietuzinkowe Jasełka. Podczas nich również ksiądz zaprezentował swój talent wokalny. Harcerze w tym dniu odwiedzili Wójta Gminy Bejsce Pana Edwarda Krupę, aby przekazać mu światełko, symbol pokoju, radości i pojednania. We wszystkich klasach z pomocą rodziców i wychowawców uczniowie przygotowali klasowe Wigilie. Tradycyjnie wszyscy dzielili się opłatkiem.

Wigilia w klasie drugiej

20 grudnia w klasie drugiej z pomocą rodziców została zorganizowana wigilia. Na stole był biały obrus, a pod nim sianko. Na talerzach pojawiły się różne ciasta i owoce. Barszcz czerwony i krokiety jeszcze nigdy tak nie smakowały. Można było słuchać kolęd z płyt oraz wysłuchać jak potrafią śpiewać i grać nasi uczniowie. Najważniejszy był jednak opłatek i życzenia płynące z serc dzieci.


Odwiedziny harcerzy


19 grudnia harcerze odwiedzili Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach.

Pieczenie pierników - 17 grudnia 2019r.

Przedszkole i "zerówka" z pomocą pań z Koła Gospodyń z Bejsc piekły pyszne świąteczne pierniczki.

Klasa VII piekła w szkole świąteczne pierniczki

Konkurs Ekologiczny


W ramach szkolnego klubu ekologa przeprowadzony został konkurs na choinkę lub stroik ekologiczny. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas 0-V. Celem konkursu było poszerzenie ekologicznej wiedzy uczestników konkursu, kultywowanie tradycji świątecznych, nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy wykonanej z materiałów ekologicznych lub poddawanych recyclingowi. Dopuszczone materiały obejmowały m.in.: drewno, szyszki, pióra, makaron, suszone owoce, tektura, sznurki, korki itp. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie zostali nagrodzeni.


Szlachetna Paczka

"Marzycielska Poczta"

W bieżącym roku szkolnym klasa III przystąpiła do akcji ,,Marzycielska Poczta''- to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea ,,Marzycielskiej Poczty" polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Akcja jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali własnoręcznie świąteczne kartki pocztowe wraz z drobnymi upominkami. Adresatem przesyłki był Michał Gral.


" Dzieci uczą rodziców"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej dla wszystkich przedszkoli i klas 1- 3 szkół podstawowych, trwającej do końca roku szkolnego 2019/ 2020 pt. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji " Dzieci uczą rodziców".
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w Internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji " Dzieci uczą rodziców".


"Dzieci uczą dorosłych"

W bieżącym roku szkolnym kl.0-3 przystąpiły do akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku).W miesiącu grudniu tematem lekcji było "Pomocne serce" - lekcja o pomaganiu w tak radosnym okresie roku.Mikołajki w Schronisku dla Psów w Skalbmierzu

10 grudnia Szkolny Klub PCK ,,Wiewiórka" zorganizował Mikołajki dla bezdomnych piesków w schronisku w Skalbmierzu. Uczniowie klasy drugiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zebrali żywność oraz zabawki dla zwierząt, które sami zawieźli do schroniska.

WYJAZD MIKOŁAJKOWY KL.1-3

Dnia 11.12.2019r z okazji Mikołaja uczniowie kl.1-3 wyjechali do Teatru Ludowego na baśń pt. "Królowa Śniegu". Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwy teatr, rekwizyty, ruchomą scenę, wspaniałe stroje. Dalsza części atrakcji była w Anikinie - Krainie Zabaw Dziecięcych gdzie pod okiem animatorów dzieci szukały skarbów, malowały twarze oraz czekały na Mikołaja, który wręczył dzieciom symboliczne paczki. Zabawa była wspaniała.

POMAGANIE JEST FAJNE - SZKOLENIE DLA DOROSŁYCH I DZIECI

Dnia 10.12.2019r w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu przestrzegania BHP, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności zachowania w sytuacjach kryzysowych było ono skierowane dla rodziców oraz dzieci, a organizowane przez KRUS . Podczas szkolenia poruszono wiele tematów, ale jednym z najważniejszych była PIERWSZA POMOC! Bo życie ludzkie jest najwyższą wartością i nawet tak mały człowiek jak dziecko może uratować komuś życie - wystarczy, że będzie wiedział jak sprowadzić pomoc.Zerówka odwiedza pocztę - 4.12.2019r.


Dzieci z klasy "0" poznają pracę poczty i wysyłają listy do Świętego Mikołaja.Andrzejki szkolne

29 listopada nasi uczniowie bawili się w odpowiednich grupach wiekowych z okazji tradycyjnych Andrzejek. Zabawom towarzyszyły wróżby andrzejkowe.

Próbna ewakuacja


Sprawozdanie z ćwiczeń w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach
Podstawa prawna: art. 4 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jedn.: Dz.U. z 2016 r. poz. 191), § 17 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. nr 109, poz. 719).
Nazwa obiektu: Samorządowa Szkoła Podstawowa im. gen. F. Kamińskiego w Bejscach
data ćwiczeń: 26.11.2019 r. godz. 10.00
1. Alarm ogłoszono za pomocą pięciokrotnych sygnałów dzwonka szkolnego oraz komunikatu słownego.
2. Miejsce zbiórki dla ewakuowanych osób: boisko szkolne
3. Kierujący akcją ewakuacyjną: Bernadeta Zajchowska - nauczyciel wychowania fizycznego
4. Średni czas ewakuacji: 1 minuta 50 sekund
5. Łączna ilość wyjść, którymi prowadzono ewakuację: 4
6. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyło: 207 osób, w tym:
" 158 uczniów
" 15 nauczycieli
" 3 pozostałych pracowników
" 0 inne osoby.
6. Ocena założeń i działań ewakuacyjnych:
" ilość kondygnacji naziemnych: 2
" ilość kondygnacji podziemnych: 1
" ilość wyjść ewakuacyjnych: 4
" dostęp do obiektu umożliwiający wykorzystanie sprzętu straży pożarnej: dogodny
" czy obiekt spełnia wymagania techniczne ewakuacji: tak
" czy dla obiektu istnieje instrukcja bezpieczeństwa pożarowego: tak
" czy osoby koordynujące opuściły pomieszczenia jako ostatnie: tak
" czy koordynatorzy sprawdzili wszystkie pomieszczenia: tak
" czy ewakuacja była prowadzona płynnie: tak
" czy pozostawiono drzwi z sal pozamykane ( nie na klucz): tak
" czy wyłączono w pomieszczeniach prąd elektryczny: tak
" czy wydano polecenie otwarcia wszystkich drzwi ewakuacyjnych: tak
" czy było prawidłowe oznakowanie dróg ewakuacyjnych: tak
" czy w obiekcie wyznaczona jest osoba do przeprowadzenia ewakuacji: tak
" Nauczyciele i pozostały personel szkoły zostali poinformowani o terminie przeprowadzenia próbnej ewakuacji.: tak
" Przypomniane zostały zasady ewakuacji: tak
" Uczniowie nie zostali uprzedzeni o ewakuacji: tak
" na miejscu zbiorki sprawdzono stan osobowy ewakuowanych: wszyscy nauczyciele mający pod opieką uczniów złożyli raport z przebiegu działań oraz składu osobowego: tak

Wnioski i spostrzeżenia z przeprowadzonej ewakuacji:
Próbna ewakuacja w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach rozpoczęła się o godz. 10.00. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły opuścili budynek szkoły o godz. 10.01.50 i stanęli na boisku szkolnym - czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Ogólnie w szkole tego dnia było nieobecnych 31 uczniów.
Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń.
W przeprowadzeniu próbnej ewakuacji brał udział przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej -mł. bryg. mgr inż. Andrzej Krupa.


Spotkanie z Policją

20 listopada przedstawiciele policji na spotkaniu z rodzicami przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa ich dzieci i zagrożeń jakie mogą je spotkać, w szczególności w internecie.


Teatrzyk - 15.11.2019 r.

Przedszkole i kl. "0" oglądają teatrzyk pt. "Alladyn… baśń tysiąca i jednej nocy."
Szkolny Klub PCK ,,Wiewiórka''- dokarmia ptaki

Zima zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie klasy drugiej już postanowili zadbać o ptasią stołówkę.Akademia z okazji Święta Niepodległości


13 listopada odbyła się szkolna akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod hasłem "Pociąg do Wolności". Artyści jak zwykle pięknie się spisali, a chór uświetnił występ okolicznościowymi pieśniami.11 LISTOPADA

W tym dniu pracownicy gminy, uczniowie i nauczyciele oraz mieszkańcy gminy na czele z Wójtem Gminy Bejsce panem Edwardem Krupą świętowali wspólnie Święto Niepodległości.
„Szkoła do hymnu”


Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Również nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.


"Śniadanie daje moc"

08.11.2019r uczniowie klasy 3 przygotowywali zdrowy wartościowy posiłek.
Zdrowe śniadanie w klasie drugiej

Dnia 8 listopada, obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencji złej diety. Po zapoznaniu się z celem święta uczniowie przystąpili do wykonania zdrowych kanapek. Było smacznie i zdrowo. Zawsze należy pamiętać, iż śniadanie daje moc.,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" w klasie 3


W październiku uczniowie klasy trzeciej przystąpili do konkursu ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Cel konkursu to rozwijanie pasji czytelniczej wśród uczniów klas I-III. Każdy trzecioklasista otrzymał album, do którego wklejał naklejki za każde 10 minut głośnego czytania. Z materiałów przeznaczonych do recyklingu wspólnie wykonaliśmy Drzewo Słodziaków, pod którym każdy z uczniów mógł przeczytać fragment książki pt." Gang Słodziaków". Obok szkoły zostało również posadzone Drzewo Słodziaków kl.3, o które dzieci dbają.Finał powiatowy w turnieju piłki nożnej

Dnia 30 października odbył się turniej piłki nożnej chłopców - finał powiatowy, w którym nasza reprezentacja w składzie:
Kurek Kacper - kapitan,
Badoń Krystian,
Bartosik Bartosz,
Dąbrowski Dawid,
Grudzień Szymon,
Grzywna Jakub,
Kawecki Bartosz,
Niedźwiedź Błażej,
Sowa Marcin,

Wójcik Bartosz,
zajęła II miejsce otrzymując puchar i dyplom. Opiekunem drużyny jest p. Bernadeta Zajchowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

,,Bezpieczeństwo na piątkę''

30 października odbył się konkurs organizowany przez Powiatową Komendę Policji w Kazimierzy Wielkiej. Konkurs obejmował test teoretyczny z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz należało wykonać pracę plastyczną na temat: ,,100 - lecie Polskiej Policji - zawsze na straży bezpieczeństwa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Czajka Gabriela, Książkiewicz Maja, Śmitkowska Edyta otrzymując dyplom oraz pamiątkowe nagrody. Opiekunem drużyny była p. Bernadeta Zajchowska.
Dzieci z kl. "0" z wizytą w gabinecie stomatologicznym - 29.10.2019r.


Dzieci pooglądały gabinet, poszerzyły swoją wiedzę o higienie jamy ustnej, a na koniec otrzymały naklejki "Super pacjent" i kalendarze mycia zębów.ŚLUBOWANIE NA ZERÓWKOWICZA

Dzieci z kl. "0" zaprezentowały program artystyczny o jesieni, o swojej grupie i o Polsce (wiersze, piosenki, tańce). Dobra wróżka odczarowała grupę z żółtodziobów. Dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor pasowała je na uczniów kl. "0". Na koniec były dyplomy, upominki i poczęstunek.Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie z naszej szkoły odwiedzili pobliski cmentarz. W tym roku 25.10.2019r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN pod hasłem ,,Szkoła pamięta".Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. W ramach akcji została zorganizowana zbiórka pieniędzy na zakup zniczy i kwiatów. Uczniowie uporządkowali Grób Nieznanego Żołnierza i tablicę upamiętniającą Ofiary Katyńskie , zapalili znicze i złożyli wiązanki na grobach. Koordynatorami projektu były: pani Jolanta Pogoda i Bernadeta Zajchowska.
Ślubowanie pierwszoklasistów


24 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Od początku roku szkolnego, pod czujnym okiem wychowawczyni Jolanty Sulerz, uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Pierwszaki pięknie zaprezentowali swoje umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Anielska pasowała na ucznia 20 pierwszoklasistów. Następnie uczniowie otrzymali legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy oraz upominki od kolegów i koleżanek z klasy III a także od swoich rodziców. Po powrocie do klasy na uczniów czekał słodki poczęstunek. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Ognisko harcerskie

17.10.2019r. odbyło się ognisko harcerskie w Kazimierzy Wielkiej. Harcerze z naszej szkoły wspólnie z drużynami z Kazimierzy Wielkiej,Czarnocina i Opatowca biesiadowali przy ognisku. Na ognisku nie zabrakło śpiewu, zabaw, pląsów oraz pieczonych kiełbasek. W miłej atmosferze spędziliśmy czwartkowe popołudnie na łonie natury.

II Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego

17 października odbyło się II spotkanie Samorządów Uczniowskich w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Obecne na nim były uczennice naszego Samorządu Szkolnego: Natalia Trzaska, Turek Julia i Witkowska Alicja. Po wystąpieniu Starosty Powiatu Kazimierskiego i prezentacji działań Samorządu Uczniowskiego ZSR Cudzynowice trwała wspólna zabawa przy ognisku.Klasa II i ,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

We wrześniu 2019. r. uczniowie klasy drugiej przystąpili do konkursu ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest rozwijanie pasji czytelniczej wśród uczniów klas I-III. Uczniowie otrzymali albumy, do których wklejali naklejki za każde 10 minut głośnego czytania. Klasa wspólnie wykonała Drzewo Słodziaków, wykorzystując materiały nadające się do recyklingu. Dnia 18 października dzieci udekorowały klasę, aby w takiej atmosferze poznać przygody Słodziaków. Każdy uczeń mógł przeczytać fragment książki pt.,,Gang Słodziaków". Najważniejsze w tym dniu było jednak posadzenie obok szkoły Drzewa Słodziaków.Dzień Edukacji Narodowej

16 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na akademię z okazji tego święta przybyli zaproszeni emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Wójt Gminy Bejsce pan Edward Krupa. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny a wyjątkową sympatię widzów wzbudzili najmłodsi - przedszkolaki i "zerówka".Eliminacje powiatowe piłki nożnej rocznik 2008 i 2009 o puchar ,,TYMBARKU''


Dnia 16.10.2019r. nasza szkolna drużyna wzięła udział w powiatowym turnieju o puchar Tymbarku w piłce nożnej rocznik 2008 i 2009 w Kazimierzy Wielkiej. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z powiatu kazimierskiego. Po rozgrywkach nasza drużyna zajęła II miejsce otrzymując pamiątkowe medale i dyplomy. Opiekunem była p.Bernadeta Zajchowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Krakowa

Dnia 15.10.2019 klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w krakowskiej Ekospalarni, uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w parku trampolin Go-jump oraz powietrznym mieście Go-air - rozwijanie się poprzez zabawę: ćwiczenia równowagi, wytrwałości oraz gibkości ciała.


Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż


W dniu 28 września harcerze z klas V-VII naszej szkoły wzięli udział w Świętokrzyskim Rajdzie na Święty Krzyż. Przemierzali trasę liczącą 12 km. Trasę rozpoczęli z miejscowości Bieliny. Opiekunem grupy była p. Jolanta Pogoda i p. Bernadeta Zajchowska.

Europejskie Dni Sportu

W ramach Europejskich Dni Sportu w naszej szkole zostały przeprowadzone rozgrywki w piłce ręcznej, nożnej oraz gry i zabawy ruchowe. Przeprowadzona została również prelekcja przez pracowników Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z działu promocji zdrowia z Buska-Zdroju na temat - Zdrowego stylu życia.Spotkanie autorskie - Maciek Hawrylak

26 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Maćkiem Hawrylakiem - autorem i bohaterem książki "Ciekawość następnego dnia". To pierwszy Polak, który strawersował Islandię zimą na rowerze i nartach. W 1987 r. zdobył tytuł wicemistrza świata w Douppel-Iron Man Triathlon w Alabamie. Podróżował po świecie przez 20 lat, odwiedził 56 państw, pokonując rowerem 230 tysięcy kilometrów. Uczniowie mieli okazję posłuchać opowieści i obejrzeć zdjęcia z niesamowitych wypraw łączących podróże z wyczynowym sportem.14. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

18 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia. Uczniowie klasy VII i VI przedstawili program artystyczny a chór szkolny uświetnił go okolicznościowymi piosenkami.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - 2 września 2019r.Rok szkolny 2019/20 rozpoczęliśmy tradycyjnie udziałem we Mszy Świętej odprawianej przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego. Podczas Mszy zostały poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej i "zerówki". Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz obecni rodzice udali się na salę gimnastyczną. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor powitała wszystkich. Do zebranych przemówił również Wójt Gminy Bejsce Pan Edward Krupa, który przybył do nas przynosząc prezent dla najmłodszych - zabawki dla przedszkolaków. Pani dyrektor przedstawiła zebranym wychowawców poszczególnych klas. Wspomniała również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą naszego Patrona i na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - 19 czerwca 2019r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej. Tu nastąpiło przekazanie sztandaru klasie siódmej przez klasę ósmą, a następnie wyróżnienie uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, 100-procentową frekwencję lub z innego powodu zasłużyli na wyróżnienie. Listy gratulacyjne otrzymali z kolei rodzice uczniów, których średnia ocen wynosiła co najmniej 5,00. Po raz ostatni byli z nami obecni uczniowie klasy ósmej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Chcąc godnie pożegnać się ze szkołą przygotowali piękny program artystyczny, zaczynający się polonezem. Złożyli nauczycielom podziękowania wręczając przepiękne storczyki.
Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy...Życzymy im powodzenia i szczęśliwej drogi w dalszym życiu.

Komers 2019 - 14 czerwca


Przedstawienie "O zdrowie dbamy bo jedno je mamy" - 14 czerwca 2019r.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Trzymaj Formę." Głównym celem programu było zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie. W ciągu całego roku uczniowie biorący udział w programie realizowali założone cele. W związku z tym 30.05.2019r. zaprezentowali przed cała szkołą przedstawienie teatralne pt. ,,O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy" oraz drugie o tematyce proekologicznej pt. ,,Szanujemy ziemię, bo mamy ja tylko jedną."


Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach

13.06.2019r. uczniowie klasy pierwszej, kółko taneczne oraz chórek szkolny wystąpili dla mieszkańców DPS w Bejscach w ramach spotkania integracyjnego.


Powszechna Nauka Pływania "Umiem Pływać"

Już kolejny rok uczniowie z naszej gminy biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia..
W tym roku od 1 kwietnia do 12 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły w sumie 30 uczniów z klas 1-3 dwa razy w tygodniu mogli korzystać z bezpłatnej pływalni i doskonalić technikę pływania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.Nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


W ramach działalności szkolnego koła PCK "Wiewiórka" uczniowie klas 0-VIII oraz dzieci z punktu przedszkolnego jak co roku brali udział w nauce pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wycieczka Tokarnia - Chęciny klasy 1-3

4 czerwca 2019 roku uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - to ogromnym skansenem, w którym zgromadzono przykłady zabudowań wiejskich, dworsko-folwarcznych, małomiasteczkowych itp. Domy są różnorodne, w wielu z nich pieczołowicie odtworzono wnętrza, w niektórych izbach zorganizowano okolicznościowe wystawy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dawną szkołę, aptekę, gabinet lekarski, dworek. Atrakcją dla dzieci były warsztaty" Zdobywamy sprawność pradziadków" gdzie mogły przekonać się czy prace, które wykonywali nasi przodkowie były lekkimi czy ciężkimi czynnościami. O tym mogły się przekonać po przez wyrabianie ciasta chlebowego, zrobieniem masła w maselnicy, młóceniem cepem, praniem na tarze, oraz tkaniem na krosnach. W nagrodę za dobre wykonanie pracy uczniowie otrzymali "Certyfikat pradziadka." Po ciężkiej pracy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Centrum Nauki da Vinci w Chęcinach gdzie mogli przeprowadzać samemu bardzo ciekawe eksperymenty, które zmieniały zdobywanie wiedzy w zabawę, a następnie udali się na Zamek w Chęcinach gdzie zamienili się w rycerzy. Pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domów.Dzień Rodziny -12 czerwca 2019r.

12 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji "Dnia Rodziny". Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Wszyscy goście: rodzice, babcie, dziadkowie przybyli do szkoły na godzinę 10.00. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klas I-III recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując zabawę ruchową a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Tę wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. Cza cza dla mamy i taty". Była to piosenka z ruchami, którą zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy wszyscy razem- dzieci i przybyli goście. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na gości czekała niespodzianka - prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas oraz słodki poczęstunek.Dzień Rodziny w przedszkolu i zerówceWycieczka do Oświęcimia klas VII-VIII - 11 czerwca 2019r.

Wycieczka do Torunia klas V-VIII - 5 i 6 czerwca 2019 r.

Wycieczka do Sandomierza - 3 czerwca 2019r.


,, Las w słoiku''

Uczniowie klasy IV należący do szkolnego klubu ekologa wykonali miniaturowy las w słoiku. Celem warsztatów było: rozwijanie zainteresowań przyrodą i pasji, kształtowanie wrażliwości, empatii do innych form życia, wyobraźni, inwencji twórczej i kreatywności dzieci, zapoznanie z obiegiem wody w przyrodzie, przybliżenie zasad funkcjonowania miniaturowych lasów w słoiku. Tworzenie lasu daje możliwości codziennego obserwowania i podglądania jaki ten niewielki fragment natury zmienia się w zależności od warunków panujących na zewnątrz i pory roku. Ciekawostką jest że najstarszy las w szczelnym naczyniu ma obecnie 58 lat, a ostatni raz był podlewany w 1972 roku.


V Świętokrzyska Miniolimpiada


21 maja 2019 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w V Świętokrzyskiej Miniolimpiadzie w turnieju gier i zabaw szkół podstawowych dziewcząt i chłopców rocznik 2009 i młodsi. Turniej odbył się w Pińczowie. W zawodach uczestniczyło ponad 30 uczniów, wszyscy spisali się bardzo dobrze.ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W korytarzu szkoły, zgodnie z zaleceniami Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, pojawiła się tzw. ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY. Można wrzucać do niej wszelkie informacje, które są ważne dla bezpieczeństwa. Formuła skrzynki daje Państwu i Wam, Drodzy Uczniowie, gwarancję pełnej anonimowości i może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej szkole.

Klasa pierwsza w Galerii Korona


Dnia 9 maja 2019 kl. I udała się na wycieczkę do Kielc. Wyjazd był nagrodą w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą Szkoły Podstawowej. Uczniowie najpierw spędzili godzinę w bawialni, a następnie w kinie obejrzeli film pt. ,,Praziomek".
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja wspólnie z innymi instytucjami i mieszkańcami naszej gminy obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Wszyscy zgromadzili się na Mszy Świętej za Ojczyznę. Nasi uczniowie przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Wymowne w treści scenki oddały sens wydarzeń poprzedzających uchwalenie Konstytucji i jej znaczenie. Występy uświetniły piosenki. Wszyscy uczniowie doskonale się
spisali.

AKADEMIA SZKOLNA- 3 MAJA


30 kwietnia 2019 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VII. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Ciekawym elementem szkolnej uroczystości było wykonanie polskiego tańca narodowego - poloneza przez uczniów klasy pierwszej.
Pierwszaki dbają o przyrodę


Dnia 26 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu pt. ,,Kto ma olej w głowie". Uczniowie wcielili się w role tych, którzy niszczą naszą planetę oraz tych , którzy ją ratują. Młodsi koledzy słuchali z zaciekawieniem słów małych aktorów na temat znaczenia ochrony środowiska.

GOjump Park Trampolin


12 kwietnia klasy I - III odwiedziły Park Trampolin w Krakowie. Wszyscy chętnie skakali pod czujnym okiem trenera i chętnie zostaliby dłużej. Drugą część wycieczki stanowiła projekcja filmu "Dumbo".

Turniej Piłki Ręcznej


Dnia 02.04.2019r. drużyna szkolna ,,Piątaki'' po raz kolejny wzięła udział w rozgrywkach piłki ręcznej w Szkole Podstawowej w Działoszycach zdobywając puchar i dyplom. Najlepszym zawodnikiem w turnieju piłki ręcznej został Walczak Wojciech uczeń klasy V otrzymując statuetkę.

Szukamy wiosny

Dnia 26 marca klasa I wyruszyła do parku na poszukiwanie wiosny. Dzieci zabrały ze sobą lupy i lornetki, aby nie przeoczyć najdrobniejszych zmian w przyrodzie. Udało się! Pierwsze oznaki wiosny uczniowie przynieśli ze sobą do klasy.
Wycieczka do Krakowa

Dnia 12 marca klasy IV-VI pojechały na wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w krakowskiej Ekospalarni, uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w parku trampolin Go-jump - rozwijanie się poprzez zabawę: ćwiczenia równowagi, wytrwałości oraz gibkości ciała, następnie obejrzenie filmu przygodowo-przyrodniczego pt:,, Mia i biały lew'' w kinie Plaza.

KONKURS PLASTYCZNY ,,HAŁAS SZKODZI ZDROWIU"


W marcu 2019 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym nt. ,,Hałas szkodzi zdrowiu". Konkurs zorganizowano w ramach pracy Zespołu Przedmiotowego Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca 2019 r.
I miejsce:
Pogoda Julia kl. II

II miejsce:
Fular Nadia kl. III
Sowa Oliwia kl. III

III miejsce:
Wielgus Klaudia kl.I
Zawrzykraj Maja kl. I
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 15, 16 i 17 kwiwtnia klasa VIII po raz pierwszy pisała egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki tych egzaminów będą wpływały na przyjęcie uczniów do szkół średnich.
INFORMACJA


INFORMACJA O STRAJKU

Pierwszy Dzień Wiosny klasy 0-IV

21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Harcerze pod opieką Pani J. Pogody wykonali Marzannę z materiałów ekologicznych. Harcerze z Eko-Marzanną oraz uczniowie klas 0-IV z gaikiem i innymi symbolami wiosny żegnali zimę i witali wiosnę w uroczystym pochodzie po najbliższej okolicy. Po powrocie do szkoły na boisku szkolnym uczniowie głośnymi okrzykami ,, Precz zimo zła'', próbowali przepędzić zimę.Pierwszy Dzień Wiosny w klasach starszych

Uczniowie klas starszych część lekcji 21 marca spędzili na wesoło i na sportowo. Były śmieszne konkursy na dmuchanie mąki, odróżnianie smaków, "Kalambury", "Jaka to melodia", "Familiada". Klasa VIII zagrała w siatkówkę, chłopcy klas VII i VIII w piłkę nożną a klasy IV i V w "dwa ognie". Było wesoło.
Wizyta Księdza Biskupa - 5 marca 2019r.

Dnia 05.03.2019r. miała miejsce w naszej szkole niecodzienna wizyta. W ramach wizytacji duszpasterskiej w parafii Bejsce, naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele Organu Prowadzącego Szkołę: Pan Edward Krupa - Wójt Gminy Bejsce i Pani Ilona Beruś Sekretarz Gminy Bejsce.
Uczniowie na wejście Księdza Biskupa zaśpiewali pieśń pt. ,, Bądź pozdrowiony gościu nasz". W imieniu społeczności szkolnej, wszystkich przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Jolanta Anielska, która pokrótce opowiedziała o szkole i patronie gen. Franciszku Kamińskim. Następnie uczniowie zaśpiewali hymn naszej szkoły oraz zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym.
W imieniu uczniów dostojnego gościa przywitały uczennice: z kl. III Maja Wróbel i z kl. VI Wiktoria Rusiecka oraz wręczyły na pamiątkę, własnoręcznie zrobioną laurkę. Następnie dziewczynki z klas młodszych zaprezentowały taniec ze wstążkami, a uczniowie z klas starszych zakończyli uroczystość dostojnym, staropolskim tańcem - POLONEZEM. Całość uświetniał śpiew szkolnego chóru pod kierunkiem Radosława Kornasia. Wszyscy uczniowie otrzymali gromkie brawa za swój występ, a Ksiądz Biskup zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu, tańca i chęci do rozwijania talentów.
Uroczystość zakończyła się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej, a Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym.
Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie.
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ


Dnia 21 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką, w którym uczestniczyli uczniowie kl.0 - IV oraz przedszkolaki. Wysłuchano prelekcji na temat: szkodliwości palenia papierosów oraz hałasu. Dzieci uważnie słuchały oraz brały aktywny udział w dyskusji.
KONKURS PLASTYCZNY ,,HAŁAS SZKODZI ZDROWIU"


W marcu 2019 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym nt. ,,Hałas szkodzi zdrowiu". Konkurs zorganizowano w ramach pracy Zespołu Przedmiotowego Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca 2019 r.Dzień Myśli Braterskiej

W związku z obchodami Dnia Myśli braterskiej harcerze z naszej szkoły 21.02.2019r. byli na spotkaniu integracyjnym z harcerzami z Czarnocina. Na spotkaniu uczniowie mieli okazję bliżej się poznać biorąc udział w różnego rodzaju grach i zabawach.Szkolny Klub PCK - Wiewiórka

Szkolny Klub PCK - Wiewiórka zimą pamięta o ptakach. Ptasia stołówka czynna była całą zimę.

I Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego


To forum odbyło się w Zesole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Na spotkanie 26 lutego przybyło 80 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu, również przedstawiciele naszego samorządu: Julia Klimczyk, Natalia Wójcik i Aleksandra Witkowska. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Kazimierski, który zaszczycił uczestników swoją obecnością.
Przedstawiono prezentację na temat: „Roli Samorządu Uczniowskiego w rozwoju szkoły” a kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne i dyskusja na temat roli samorządu. Zakończeniem Forum było podpisanie Deklaracji Współpracy Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego.Bal Karnawałowy 2019 - 9 lutego 2019r.


PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKÓW

Dnia 4 lutego 2019 r uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani R. Wójcik zapoznała dzieci z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zachęcała do czytania książek. Dzieci rozwiązywały przygotowane zagadki oraz wysłuchały czytanych próśb książek:
Nie jedzcie podczas czytania, bo nas poplamicie!
Nie zwijajcie nas w rulon!
Nie rysujcie po naszych kartkach!
Nie zaginajcie nam rogów!
Przy czytaniu używajcie zakładek!
Nie wyrywajcie nam kartek!
Po takim przygotowaniu każdy mógł wypożyczyć wymarzoną książkę.Jasełka w Domu Opieki

11 stycznia uczniowie naszej szkoły przede wszystkim uczniowie klasy IV wystawili w Domu Opieki dla Osób Starszych Caritas w Morawianach Jasełka, którym towarzyszył również szkolny chórek.
Konkurs "Stop uzależnieniom"

PUNKT KONSULTACYJNY na terenie SSP w Bejscach
prowadzony będzie przez PORADNIĘ PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNĄ w KAZIMIERZY WIELKIEJ
w dniach: 08.01.2019r., 5.02.2019r., 12.03.2019r., 09.04.2019r., 14.05.2019r.


DZIEŃ OTWARTY PUNKTU KONSULTACYJNEGO - 12.03.2019r.

12.03.2019r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach będzie Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego organizowany przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej.
W ramach działalności tego punktu mogą skorzystać z porad psychologa i pedagoga rodzice, uczniowie i nauczyciele.


Jasełka - 21 grudnia 2018r.

W ostatnim dniu nauki przed świątecznymi feriami nasi uczniowie świętowali klasowe Wigilie. Natomiast przygotowywani przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego uczniowie, głównie z klasy IV, przedstawili Jasełka. Piękne kolędy w wykonaniu uczennic z różnych klas dodały występom świątecznego uroku.


Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia nasi harcerze odwiedzili Wójta Gminy Bejsce Pana Edwarda Krupę, aby przekazać mu światełko, symbol pokoju, radości i pojednania.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 19 grudnia 2018 r. klasa pierwsza własnoręcznie przygotowała pierniczki, które po ozdobieniu lukrem znalazły się na wigilijnym stole w czasie klasowej wigilii.

Przedświąteczne warsztaty pierniczkowe

Przedszkolaki i uczniowie kl. "0" przy pomocy pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Bejsc i wychowawczyni piekły pyszne pierniczki. Dzieci własnoręcznie wycinały i dekorowały świąteczne ciasteczka.
Turniej Piłki Nożnej

11 grudnia 2018r. odbył się w Kazimierzy Wielkiej Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Nasza drużyna zajęła II miejsce otrzymując puchar i dyplom.


Klasa VIII w mikołajkowym wydaniu

Wyjazd Mikołajkowy do Kopalni Soli w Bochni

5 grudnia uczniowie kl.1-3 wraz z wychowawcami udali się na niezwykłe spotkanie z Mikołajem do kopalni Soli w Bochni. Atrakcji było co niemiara. Mikołajkowe prezenty, dyskoteka, oglądanie przedstawienia związanego z tolerancją, zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali łańcuchy choinkowe, oraz zwiedzali kopalnię, jechali podziemną kolejką. Te i inne atrakcje dostarczyły im niezapomnianych chwil, jak również poszerzyły wiadomości na temat dawnej pracy w kopalni.

Andrzejki
Pokaz historyczny "Ku Niepodległej"

20 listopada Grupa Artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała uczniom pokaz historyczny "Ku Niepodległej". Była to lekcja historii na wesoło z prezentacją mundurów, broni i ekwipunku walczących Polaków w czasie drogi do wolności.
Święto Niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia w wykonaniu przede wszystkim uczniów klasy VIII oraz VII. Przemawiające do widzów przedstawienie oraz pieśni okolicznościowe przybliżyły oglądającym uczniom wydarzenia historyczne w szczególną bo w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Akademię zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11.11.
11 listopada obchodziliśmy wspólnie z innymi szkołami, pracownikami urzędu gminy oraz z tymi, którzy chcieli uczestniczyć, Święto Niepodległości. Poczet sztandarowy oraz "trójki klasowe" pomaszerowały razem z innymi na cmentarz aby zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy tablicy upamiętniającej Zbrodnię Katyńską. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, na której o godz. 12.00 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Po Mszy Świętej uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobiesławicach przedstawili program artystyczny przygotowany z okazji Święta Niepodległości.
Ślubowanie klasy pierwszej

24 października odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali poloneza i recytowali wiersze. Nie straszny był im sok z cytryny, którego wypicie stanowiło próbę odwagi. Pani dyrektor przyznała, że uczniowie są już gotowi aby ich włączyć w poczet uczniów naszej szkoły. Następnie każdego z nich pani dyrektor pasowała na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki od kolegów a klasy III a klasa VIII dawała im wskazówki na temat szkolnego życia.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


17 października uczniowie naszej szkoły zaprezentowali akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili wiersze, tańce i okolicznościowe piosenki. Na akademię przybyli również zaproszeni nauczyciele emeryci. Podziękowania za długoletnią pracę oraz serdeczne życzenia składaliśmy na ręce pani Zofii Sych, która odeszła na emeryturę.
Uroczyste otwarcie boiska sportowego - 27 września 2018r.


Ten dzień był wyjątkowy w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele w białych i czerwonych strojach przemaszerowali ulicami Bejsc. Tworząc biało-czerwoną flagę poruszaliśmy się w asyście samochodów strażackich aby w ten sposób uczcić 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Po powrocie do szkoły wkroczyliśmy na boisko, na którym odbyła się uroczystość jego otwarcia. Zaproszonych gości powitała pani dyrektor szkoły Pani Jolanta Anielska i Wójt Gminy Bejsce Pan Józef Zuwała. Po symbolicznym przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Marek Zawłocki dokonał poświęcenia boiska. Zaproszona na uroczystość Pani Renata Antos odczytała list Marszałka Województwa Świętokrzyskiego skierowany do Wójta Gminy Bejsce. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili występ artystyczny, w którym dominowały sportowe akcenty. Pięknie piosenki stanowiły muzyczną oprawę programu przygotowanego pod hasłem "Sport jest radością życia". Na zakończenie uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki nożnej z uczniami z SSP z Dobiesławic.
13. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA


26 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia. Występy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy V i VI oraz piosenki okolicznościowe uświetniły obchody tego szczególnego dnia.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 3 września 2018r.


Rok szkolny 2018/19 rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej odprawianej przez księdza prefekta Przemysława Filipkiewicza. Podczas Mszy zostały poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej i "zerówki". Następnie wszyscy uczniowie oraz obecni rodzice udali się na salę gimnastyczną. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor powitała wszystkich. Przedstawiła zebranym nauczycieli, którzy dołączyli w tym roku szkolnym do grona pedagogicznego oraz zapoznała uczniów i rodziców z przydziałem przedmiotów poszczególnym nauczycielom. Wspomniała również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą naszego Patrona i na Grobie Nieznanego Żołnierza.Powrót do treści | Wróć do menu głównego