Aktualności - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bejscach

Przejdź do treści

Aktualności


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 zakończyliśmy 24 czerwca. Uczniowie na uroczystej akademii otrzymali zasłużone dyplomy i nagrody. Uczniowie klasy VIII przkazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Opuszczający szkołę uczniowie najstarszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie, a uczniowie klasy VII przygotowali dla nich pożegnanie i upominki. Na zakończenie akademii klasa VIII przedstawiła program artystyczny uświetniony licznymi piosenkami, śpiewanymi razem z chórem.
Poza ósmoklasistami pożegnaliśmy także panią Nataszę Obrempalską, która odchodzi na emeryturę. Życzymy dużo zdrowia i zasłużonego odpoczynku.
A ósmoklasistom - Szczęśliwej drogi!


Wycieczka do Sandomierza - 31.05.2021r.


15.06.2022r. Uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty w kl. "0"

Na uroczystość przybyli wszyscy rodzice. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły dwa tańce. Wręczyły rodzicom kwiaty i upominki. Były także konkursy i wspólne zabawy. Rodzice ufundowali wszystkim poczęstunek.   
03.06.2022r. Dzień Zdrowej Żywności w kl. "0"
01.06.2022r. Obchody Dnia Dziecka w kl. "0" i w przedszkolu

1. Zawody sportowe
2. Tańce
3. Konkursy
4. Poczęstunek
5. Wyjazd do Kazimierzy Wielkiej do Kulkowa
EGZAMIN  ÓSMOKLASISTY  - 24-26 maj 2022r.Program „Czyste powietrze wokół nas”

W klasie  ,,O” i w przedszkolu realizowany jest program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Celem działań jest uporządkowanie i poszerzanie informacji na temat zdrowia oraz  uświadomienie rodzicom i dzieciom, że palenie tytoniu i wdychanie  dymu papierosowego jest szkodliwe. W ramach programu dzieci z klasy ,, 0” i przedszkolaki wykonały znaczki o szkodliwości palenia, redagowały gazetkę o tematyce antytytoniowej. Wzięły również udział w pięciu zajęciach warsztatowych. Dzieci wykonały także prace plastyczne na konkurs plastyczny „ Dinuś w Górach Świętokrzyskich – promuje czyste powietrze” . Dwie najładniejsze prace zostały wysłane na konkurs wojewódzki do Świętokrzyskiego Inspektora  Sanitarnego . Na zakończenie realizacji programu dzieci z klasy ,,0” przygotowały inscenizację pt  „Palący kotek” , któremu palenie papierosów nie wyszło na zdrowie.  Rodzice otrzymali również list z prośbą o ochronie dzieci przed dymem tytoniowym.Akademia z okazji Święta 3 Maja
Święto 3 Maja obchodziliśmy w szkole 4 maja. Uroczysty charakter tej akademii podkreślił polonez w wykonaniu kl. I, wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas starszych. Aktorzy pięknie się spisali, a ich koledzy kolejny raz usłyszeli jak ważne w historii naszego kraju jest to święto.I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka 29.04.2022

Drużyny z kl. "0" i z przedszkola wzięły udział w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się na hali sportowej w Kazimierzy Wielkiej. Długotrwałe przygotowania dały wspaniałe rezultaty. Startowało 5 drużyn. Drużynowo zajęliśmy II miejsce. Chłopcy z kl. "0" zdobyli I miejsce w swojej grupie wiekowej, a chłopcy z przedszkola III miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulacje. Dzieci zostały nagrodzone pucharem, medalami i dyplomami.

Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przygotowali przepiękne prace na kiermasz wielkanocny, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację i wszelkie potrzeby związane z powrotem do zdrowia Marceliny. Jak zwykle uczniowie przy wsparciu rodziców, przygotowali dzieła sztuki, które podziwiane przez kupujących szybko znajdowały nowych właścicieli. Dziękujemy za zaangażowanie, za wsparcie, za odruch serca.


Klasa "0" 31.03.2022 r.
Dzieci z klasy "0" przygotowały inscenizację pt. "Dobre rady na złe odpady, czyli ekologiczny Czerwony Kapturek". Były też wiersze i piosenki o wiośnie. Przestawienie obejrzały przedszkolaki, dzieci z klasy I, II i III, pani dyrektor i wychowawcy. Dzieci z kl. "0" cały dzień poświęciły na dbanie o roślinki w klasie, przygotowały kącik wiosenny i gazetkę o ekologii. Rodzice zadbali o przygotowanie przebrań dla dzieci.


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,WITAJ WIOSNO”  
21 marca 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Cieszył się on ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów .
Celem konkursu było:
- propagowanie piękna poezji,
- kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
- rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
- zachęcanie do występów na scenie i prezentacja umiejętności dzieci,
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Uczestnik konkursu prezentował jeden wiersz dowolnego autora poezji dziecięcej.
Wzięło  w nim udział dziewiętnastu  recytatorów z klas I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Szymon Baran z kl. III
II miejsce – Nadia Konopka z kl. II
III miejsce – Magdalena Gondzik z kl. II
Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!


16 marca 2022 r. – I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka
W olimpiadzie wzięło udział 40 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bejscach i Samorządowej Szkoły Podstawowej w Dobiesławicach. Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch grupach wiekowych: 5 latki – drużyna dziewcząt oraz drużyna chłopców i 6 latki - drużyna dziewcząt oraz drużyna chłopców.
Celem Olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci.Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, wykazali się dużą sprawnością fizyczną. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami. Dla dzieci został przygotowany poczęstunek.Tłusty czwartek w klasach I – III
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tego dnia według polskiej tradycji powinniśmy zjeść przynajmniej jednego pączka. Z tej okazji dla uczniów klas I – III zorganizowano kameralną zabawę karnawałową, na której oczywiście nie zabrakło pączków i  słodkości. Dzieci przyszły ubrane w kolorowe kostiumy, przebrane za bohaterów znanych bajek, żołnierzy, policjantów, pielęgniarki. Wszyscy chętnie  brali udział w proponowanych zabawach muzyczno – ruchowych. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele miłych przeżyć i wrażeń.Walentynki 2022
Dzień świętego Walentego popularnie zwany walentynkami, obchodziliśmy w tym roku w naszej szkole w poniedziałek 14 lutego.  Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Z inicjatywy uczniów klasy III i IV oraz ich opiekunów tradycyjnie zorganizowano ,, Pocztę walentynkową” . Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom wrzucali kartki walentynkowe do przygotowanego pudełka, które potem zostały doręczone do właścicieli przez szkolnych listonoszy.
Tego dnia uczniowie mieli okazję do okazywania sobie serdeczności i życzliwości, ciepła. Mnóstwo miłych słów i pozytywny przekaz wprawił nas w doskonały nastrój.Dzień walentynkowy i bal karnawałowy w kl. "0" - 14.02.2022r.
Dzieci obdarowały się własnoręcznie wykonanymi Walentynkami. Potem były tańce, zabawy, konkursy i poczęstunek. Dzień przebiegł w uroczystej i miłej atmosferze.Kosmiczny krajobraz
Jak wyobrażam sobie Kosmos? Uczniowie kl.2 przedstawili kosmiczne krajobrazy w słoiku. W kreatywnych dekoracjach zamkniętych w słoikach, dzieci tworzyły  prace  przypominające galaktyki, góry, jaskinie, kratery itp.Zdjęcia z inscenizacji wiersza "Dwanaście miesięcy " w kl.2Pierwszaki zostają czytelnikami
Dnia 9 lutego 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy pierwszej. Dla pierwszaków nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka Renata Wójcik zapoznała wszystkich z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz zachęciła najmłodszych uczniów do czytania książek. Mali czytelnicy odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Kot w butach. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 2 przygotowali program słowno – muzyczny. Były upominki, wiersze, piosenki i tradycyjne sto lat. Występ został nagrany i udostępniony na Facebooku.

Wigilia w klasie "0" - 22 grudnia 2021r.Uroczyste pasowanie na „Zerówkowicza” - 09.12.2021r.
Dzieci przedstawiły część artystyczną. Były to wiersze, piosenki i tańce. Złożyły ślubowanie, że swą nauką i zachowaniem sprawią radość swoim rodzicom i nauczycielom.Mikołajki
 
W dniu 03.12.2021r. dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i klas I-III odwiedził Święty Mikołaj przynosząc prezenty, które wszystkim dzieciom dały wiele uśmiechu i radości. Społeczność szkolna dziękuje Wójtowi Gminy Panu Edwardowi Krupie za przekazanie paczek od Świętego Mikołaja.Mikołajki w kl.0
Akcja charytatywna- ,,Przynieś Misia’’

 
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Przynieś Misia’’ organizowanej przez Fundacje Miśka Zdziśka. Podczas zbiórki trwającej niemal  miesiąc zgromadzono liczne podarunki dla chorych dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach  z okazji Dnia Pluszowego Misia. 23 listopada dostarczono pluszowe maskotki, zabawki, kredki, ołówki, malowanki, puzzle oraz książki do siedziby Fundacji w Jędrzejowie, skąd bezpośrednio trafią do chorych dzieci.
 
Dziękujemy wszystkim za wielkie serca i wsparcie naszej akcji.


Akademia z okazji Święta Niepodległości
10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia w przeddzień Święta Niepodległości. W pięknej aranżacji uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, przybliżając wszystkim te szczególne wydarzenia z naszej historii. Wspólnie z uczniami kl. VI-VIII wystąpiła pani Barbara Suwała i ksiądz Marcin Zdon.
"Szkoła do hymnu"
10 listopada o godz. 11:11 na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wspólnie  hymn w ramach akcji MEiN „Szkoła do hymnu”.

„Dzieci uczą rodziców – Niepodległa Polska”
 W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcji pt. „Niepodległa Polska” w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” Podczas lekcji uczniowie poszerzyli i utrwalili  swoją wiedzę o symbolach narodowych Polski i postaciach, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości. Każdy uczeń po zakończeniu zajęć miał do wykonania zadania, niektóre z nich do wykonania wraz z rodzicami. O godz. 11:11 na sali gimnastycznej uczniowie zaśpiewali wspólnie  hymn w ramach akcji MEiN „Szkoła do hymnu”, jak również wzięli udział w pięknym przedstawieniu wykonanym przez uczniów kl. 6-8.
W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH!
Dnia 8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzeni i Gotowania. W tym dniu uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bejscach utrwalili wiadomości na temat zdrowego odżywiania i sami wykonali zdrowe posiłki. Do szkoły przyszła pielęgniarka, która przeprowadziła prelekcję o zdrowym żywieniu. Klasa trzecia przygotowała przedstawienie o tematyce zdrowotnej.
Pasowanie dzieci z zerówki na czytelników biblioteki szkolnej - 03.11.2021.
Dzieci zwiedziły bibliotekę szkolną. Zapoznały się z prośbami książek. Recytowały wiersze i rozwiązywały zagadki o książkach. Po złożeniu ślubowania pani bibliotekarka pasowała każde dziecko na czytelnika. Dzieci wypożyczyły po raz pierwszy książki. Po przeczytaniu książek przez rodziców, mali czytelnicy samodzielnie wykonają ilustracje w zeszytach lektur. Na zakończenie klasa "0" otrzymała od pani bibliotekarki pamiątkowy dyplom.
,,Zbiórka kasztanów dla Zosi Bigos”
Organizatorem akcji ,,Zbiórki kasztanów dla Zosi Bigos” był Szkolny Klub PCK,,Wiewiórka”,Wolontariat oraz Harcerze z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bejscach. Zebrane kasztany zostały dostarczone 29.10.2021r. na miejsce zbiórki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w  tej szlachetnej akcji.
"SzkołaPamięta"
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. W ramach akcji grupa harcerzy z naszej szkoły uporządkowała Grób Nieznanego Żołnierza znajdujący się na cmentarzu w Bejscach. Uczniowie ze swoimi nauczycielami zapalili znicze i złożyli kwiaty pod Krzyżem Ofiar Zbrodni Katyńskiej, na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz grobach byłych nauczycieli naszej szkoły.
GRATULACJE DLA JULII !
Julia Drewno, uczennica naszej szkoły, zajęła III miejsce w ścieżce huculskiej – kategoria Juniorzy na IV Mistrzostwach Polski Koni Rasy Huculskiej w Regietowie.
Julia zajęła również III miejsce w Amatorskich Zawodach w skokach przez przeszkody o puchar  Burmistrza Jasła.
GRATULACJE DLA MAI !
Nasza uczennica Maja Książkiewicz zdobyła złoty medal na XII Sportowych Mistrzostwach Polski Koni Arabskich Czystej Krwi w Michałowie, w konkurencji skoki przez przeszkody.
WYCIECZKA SZKOLNA
22 października 2021 r. uczniowie klasy 4, 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. W programie wycieczki były zajęcia z matematyki „Matma na trampach” w Parku Trampolin GoJump oraz zwiedzanie Rynku Podziemnego i sukiennic.
Dzień Uprzejmości w zerówce 11.10.2021.
Dzień miał na celu rozwijanie umiejętności właściwego odnoszenia się do rówieśników i do osób starszych, stosowania zwrotów grzecznościowych. W miłej i życzliwej atmosferze dzieci wysłuchały opowiadanie pt. "Przepraszam", w zabawie w teatr tworzyły dalszy ciąg przygód Ady i Adama. Śpiewały piosenkę pt. "Grzeczne słówka". Na koniec dnia wspólnie wykonały plakat "Uśmiechnięte buźki”.
Dzień  Pani Jesieni w zerówce 21.10.2021.
Dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorach jesieni. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze o jesieni, grały na instrumentach melodię "Jesienna wyliczanka". Robiły korale z jarzębiny, ludki z kasztanów oraz kolorowe bukiety z liści. Na koniec dnia powstała wystawka prac plastycznych oraz kącik przyrodniczy.
Wizyta pielęgniarki szkolnej
  
Dnia 08.10.2021r. naszą szkołę odwiedziła pielęgniarka szkolna, która przeprowadziła fluoryzację zębów wśród uczniów naszej szkoły. Pani pielęgniarka przeprowadziła również pogadankę na temat potrzeby dbania o higienę jamy ustnej.
Święto Dyni

W piątek 8 października 2021 r. uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bejscach obchodzili Święto Dyni. Z tej okazji dzieci oraz wychowawcy przyszli ubrani w kolory jesieni. Uczniowie poznali właściwości zdrowotne i odżywcze tego warzywa oraz jakie dania i przetwory można zrobić z dyni. Przeprowadzono konkurs plastyczny, a na koniec dzieci z radością ozdabiały dynie, a ich nasiona zostały zasuszone dla ptaków.
PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 6 października odbyło się Ślubowanie oraz Pasowanie Pierwszaków na Ucznia Szkoły. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie przystąpiły  do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Po zdaniu egzaminu w symboliczny sposób poprzez przysięgę i pasowanie ołówkiem, zostali przyjęci  w poczet uczniów swojej szkoły. Stali się członkami społeczności szkolnej, czyli nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami tej szkoły. Fakt obecności rodziców, uczniów klas starszych  oraz nauczycieli  dodał dodatkowej wagi tej uroczystości.
XVI Rocznica Nadania Szkole Imienia

18 września 2021r. minęła XVI rocznica nadania naszej Szkole Imienia gen. Franciszka Kamińskiego. Uczniowie klasy VII przygotowali akademię z tej okazji i przedstawili zebranym uczniom i nauczycielom 22 września. Wiersze i narracje uczniów dotyczące życiorysu Naszego Patrona i historii Batalionów Chłopskich przeplatały piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Po zakończonej akademii harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz pod Tablicą Naszego Patrona.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie, po wielu miesiącach nauki w trybie zdalnym w ubiegłym roku szkolnym, wracają zadowoleni do szkolnych ławek. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą Patrona Szkoły oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Życzymy Wszystkim wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 25 czerwca o godz. 9.00. Z powodu obostrzeń pandemicznych na uroczystym zakończeniu obecni byli uczniowie klasy VIII i VII, natomiast zakończenie dla pozostałych uczniów odbyło się w klasach. Uczniowie kończący szkołę przedstawili program artystyczny, a młodsi koledzy pożegnali ich wierszami i upominkami. Nastąpiło również uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły.
Kończącym szkołę absolwentom życzymy "szczęśliwej drogi".
"MAMO, TATO KOCHAMY WAS"

Mama i Tata to najważniejsze osoby w naszym życiu. Dla nich właśnie uczniowie klasy 1 przygotowali część artystyczną pod hasłem „Mamo Tato Kochamy Was” z okazji ich święta. Program został nagrany przez pana Radosława Kornasia, któremu bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. Wszystkim rodzicom składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapraszamy na obejrzenie występu.

       
WYCIECZKA DO SKANSENU WSI POLSKIEJ W MORAWIANACH

 
Uczniowie klas młodszych (15 czerwca - klasa pierwsza i trzecia, 17 czerwca - klasa druga) udali się na pieszą wycieczkę do Morawian. Dzieci zwiedziły Skansen Wsi Polskiej u Pana Stefana Rasia. Zgromadzone eksponaty zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich zwiedzających.
DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE TRZECIEJ- 2021
 

 
Z Okazji Święta Mamy i Taty uczniowie klasy trzeciej przygotowali program słowno – muzyczny. Były wiersze,  piosenki , taniec i tradycyjne sto lat. 31 maja występ został nagrany i udostępniony Rodzicom.

Występ część 1 : https://youtu.be/nfDEuw4zLNY
 
Występ część 2 : https://youtu.be/2sC54YC-Zmc
PRZYGOTOWANIA DO DNIA MAMY I TATY W KLASIE TRZECIEJ


Uczniowie klasy trzeciej z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowali występ słowno-muzyczny. Przed nagraniem występu własnoręcznie wykonali upominki dla Rodziców.


EGZAMIN  ÓSMOKLASISTY
25, 26 i 27 maja uczniowie klasy VIII pisali pierwsze w swoim życiu ważne egzaminy: z języka polskiego, matematyki i z języka angielskiego. Życzymy Im jak najlepszych wyników!


Wizyta w Schronisku dla Zwierząt

Po raz kolejny uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla psów w Skalbmierzu. Inicjatorami akcji byli harcerze. Do akcji dołączyło również Szkolne Koło Wolontariatu oraz Klub PCK ,,Wiewiórka’’. Zbieraliśmy karmę oraz potrzebne akcesoria. 21 maja z wizytą do Schroniska pojechała p. Bernadeta Zajchowska i Jolanta Pogoda przekazując 208,20 kg karmy suchej, 31,75 kg karmy mokrej (puszki, saszetki), 3 koce, 4 miski, obroże, smycze oraz zabawki.
 
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji.3 Maja

Z okazji 230 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas I-III oraz dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Bejscach uczciły Święto Narodowe Trzeciego Maja. Dzieci w swoich salach przypomniały datę uchwalenia pierwszej konstytucji, wysłuchały i zaśpiewały hymn narodowy, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.Zbiórka karmy
Propozycje ćwiczeń w trakcie nauczania zdalnego:
Uczniowie klas młodszych wyruszyli na powitanie Wiosny

"Dzieci uczą rodziców"
                                                      
 
Uczniowie klas 1-3 biorą udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.
 
W piątek 26.02.2021 r. uczniowie klasy 1 wzięli udział w lekcji pt. „Kosmiczna przygoda” poznali pojęcia wszechświat, Droga Mleczna, Układ Słoneczny i jego planety. Każdy uczeń po zakończeniu zajęć miał do wykonania zadania, niektóre z nich do wykonania wraz z rodzicami.Lekcja w bibliotece szkolnej dla uczniów klasy 1

 
„Książka, uczy, bawi, wychowuje, zabiera nas w nieznany świat i dalekie podróże.”

 
24.02.2021r. uczniowie klasy 1 odbyli lekcję w bibliotece szkolnej Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, odczytali prośby książki, rozwiązywali rebusy i zagadki związane  z postaciami z bajek. Następnie za pomocą grubej księgi odbyło się pasowanie na czytelnika każdego pierwszaczka. Na koniec uczniom zostały założone karty czytelnika i wypożyczone pierwsze bajeczki do poczytania w domu.  W ramach odwiedzin dzieci dostały w prezencie pamiątkowe książki, zakładki i coś słodkiego. Była to bardzo pouczająca lekcja dla pierwszaków. Bo kto czyta książki żyje podwójnie.

Karnawał  2020-21 w przedszkolu, kl.0 i 1
 
Pomimo pandemii w naszej szkole odbyły się klasowe  bale karnawałowe, w którym wzięły udział dzieci z klasy zerowej i przedszkolaki. Uczniowie klasy 1 swój bal miały w połączeniu z Walentynkami. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane. Wszystkim dopisywał karnawałowy nastrój.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE TRZECIEJ- 2021

 
Z Okazji Święta Babci i Dziadka uczniowie klasy trzeciej przygotowali program słowno – muzyczny. Były wiersze , piosenki , taniec i tradycyjne sto lat. Ponieważ Babcie i Dziadkowie w czasie pandemii nie mogli być obecni w szkole, występ został nagrany i każda Babcia i Dziadek otrzymali nagranie w prezencie.


Dzień Babci i Dziadka
Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk na tę okazję każdy prezent jest dobry ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.
 
W związku z panującą pandemią i obostrzeniami, niestety nie mogliśmy gościć tak zacnych gości w naszej szkole. Jednak dzieci z przedszkola, klasy,,0” i uczniowie klasy młodszych zawsze o Nich pamiętają. Na tę okoliczność wykonali dla swoich ukochanych Babć i Dziadków laurki, które wręczyli w domu recytując wiersz i składając najserdeczniejsze życzenia.Nauczanie zdalne w klasie 1

Jak co roku, pomimo trudów związanych z pandemią,  w klasie 1 odbyły się  Mikołajki. Wszystkie dzieci wysłały listy do Świętego Mikołaja oraz przygotowali dla niego portrety.  
Ponadto Pierwszaki codziennie, punktualnie, łączą się z wychowawczynią oraz innymi nauczycielami i pilnie się uczą.
Przeprowadzają  doświadczenia, ćwiczą, tańczą, tworzą literki ciałem, podczas czytania lektury „Kapelusz Pani Wrony”  projektowali i ozdabiali kapelusze dla Pani Wrony,  jak również wykonali  „gniotka „ czyli balonik wypełniony solą, a dla opiekunów zwierząt odznakę za opiekę nad zwierzętami. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych zajęciach.

Mikołaj w przedszkolu i "zerówce"
Zdalne nauczanie w klasie 1  

Od 9 listopada klasy 1-3 uczą się zdalnie. Uczniowie klasy 1 na lekcjach on-line nadal zdobywają różne wiadomości i umiejętności, tak, jak to robiły w szkole, ucząc się w formie tradycyjnej. Nie tylko czytają, piszą, liczą, rozwiązują zadania, ale również śpiewają piosenki, wykonują ćwiczenia gimnastyczne, robią piękne prace plastyczno – techniczne, dbają o zdrowie robiąc pyszne koktajle, sałatki owocowe i kanapki.  

Dzień pluszowego misia w "zerówce"

Cały dzień dzieci opiekowały się misiami, śpiewały dla nich, tańczyły, opowiadały im bajki. Na koniec wykonały ozdobne serduszka dla swoich misiów.
20.11.2020r.  Dzieci przebrane za Panią Jesień przyniosły „dary jesieni”, urządziły kącik przyrodniczy, recytowały wiersze i śpiewały piosenki o jesieni. Na koniec namalowały farbami Plakat dla Pani Jesieni.Lubimy pomagać
W dniu 06.10.2020r.nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej na rzecz podopiecznego Fundacji ,,Dajemy Wybór’’ Michała Grudnia. W ramach akcji przeprowadzono zbiórkę pieniędzy oraz nakrętek. Zebraną kwotę w wysokości 1134,53zł. przekazano przedstawicielowi Fundacji p. Monice Kalecie.
 
Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy wspomogli akcję.


Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN ,, Szkoła pamięta’’. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii-tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. W ramach akcji harcerze naszej szkoły pod opieką p. Bernadety Zajchowskiej oraz Jolanty Pogody odwiedzili miejsca pamięci. Porządkowali grób Nieznanego Żołnierza oraz krzyż z tablicą upamiętniającą zbrodnie katyńską. Przygotowano prezentację o patronie szkoły gen. Franciszku Kamińskim.Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 23.10.2020 r. uczniowie klasy pierwszej w wąskim gronie złożyli uroczyste ślubowanie, oraz zostali pasowani przez Panią dyrektor Jolantę Anielską na uczniów naszej szkoły, a co zatem idzie powiększyli brać uczniowską Samorządowej Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kamińskiego w Bejscach. Pani dyrektor  wręczyła pierwszaczkom legitymacje szkolne. Uczniowie klasy trzeciej przekazali piękne porcelanowe kubki wypełnione słodyczami. Ponieważ w związku z pandemią rodzice nie mogli uczestniczyć w uroczystości przekazali na ręce wychowawczyni dla swoich pociech  maskotki oraz delikatny poczęstunek.
 
Cała uroczystość przebiegła miłej atmosferze.  

15. Rocznica Nadania Szkole Imienia

Dnia 18 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia. W tym dniu wychowawcy klas przypomnieli życiorys patrona naszej szkoły Franciszka Kamińskiego, a  harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie nieznanego żołnierza.
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu SKS. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.
 
Celem programu jest:
 
1.        Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci  i młodzież;
 
2.        Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
 
3.        Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
 
4.        Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci  i młodzieży;
 
5.        Stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
 
6.        Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci  i młodzieży;
 
7.        Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
 
 
W realizacji programu biorą udział uczniowie klas V-VIII- dziewczęta i chłopcy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 min. Uczniowie na zajęciach doskonalą  umiejętności techniczne w piłce ręcznej, nożnej, siatkowej. Zajęcia prowadzi p.Bernadeta Zajchowska i p. Łukasz Łakota.
 
Program sfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i współfinansowany przez Jednostki Samorządu Terytorialnego województwa świętokrzyskiego

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do realizacji programu ,, Wybierz Życie bez cukrzycy’’- to program w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2.
 
Uzdrowisko Busko-Zdrój zaprasza do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz spotkaniach informacyjnych z udziałem dietetyków realizowanych w ramach „Regionalnego Programu Zdrowotnego w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2 – Wybierz życie bez cukrzycy”.
 
Celem głównym programu jest ochrona zdrowia oraz poprawa świadomości w zakresie profilaktyki cukrzycy, nadwagi i otyłości wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
 
Z bezpłatnych badań profilaktycznych mogą skorzystać osoby w wieku 45-64 lat, które w przeciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanych badań w kierunku cukrzycy.
 
Zaniedbana cukrzyca oraz brak odpowiedniej profilaktyki prowadzą do groźnych powikłań: udaru mózgu, niewydolności nerek, zawału serca, utraty wzroku, amputacji kończyn, neuropatii.


Witaj na naszej stronie
Wróć do spisu treści