Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bejscach


Idź do treści

Aktualności

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie naszej szkoły powitali w aktywny sposób. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych brali udział w rozgrywkach sportowych. Uczniowie klas IV-VII pokazali swoje talenty artystyczne - tańcząc i śpiewając.

Konkurs recytatorski kl. I - III "Czarowanie słowem"

Dnia 19.03.2018 został zorganizowany przez nauczycieli klas młodszych konkurs recytatorski "Czarowanie słowem". Tematem przewodnim była "Przyroda w poezji dziecięcej". W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas I - III. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa, promowanie talentów recytatorskich, popularyzacja literatury pięknej, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Ogłoszenie wyników odbyło się 21.03.2018 w Pierwszy Dzień Wiosny.

Jury wyłoniło zwycięzców:
˘ I miejsce - Maja Wróbel - kl. II
˘ II miejsce - Julia Zuwała - kl. IIIb
˘ III miejsce - Gabriela Czajka - kl. IIIa
Wyróżnienia otrzymali
- Maja Książkiewicz - kl.IIIa
- Bartłomiej Bartosik - kl. IIIa
- Milena Chrostowska - kl. IIIa
oraz dyplom za pomysłowy strój dla Mai Kaczmarczyk kl.II

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami, natomiast zwycięscy i wyróżnieni w konkursie dodatkowo otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Po wręczeniu nagród uczniowie na sportowo witali wiosnę biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach sportowych. Następnie pożegnali zimę idąc z kukłą Marzanny wokół stawu śpiewając głośno " Precz zimo zła", Do szkoły dzieci wracały z zielonym gaikiem symbolizującym nadchodzącą wiosnę. Pierwszy Dzień Wiosny upłynął pod znakiem zabawy i piosenki było miło i wesoło.DZIEŃ OTWARTY PUNKTU KONSULTACYJNEGO

27.03.2018r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach będzie Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego organizowanego przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej w godzinach 9.00 - 13.00.
W ramach działalności tego punktu będzie udzielana pomoc logopedyczno-pedagogiczna dla rodziców i uczniów, odbędą się konsultacje, indywidualne poradnictwo, rozmowy.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt ze szkołą.

Dzień Kobiet - 8 marca 2018r.


Z okazji Dnia Kobiet dzieci z Kółka Tanecznego odwiedziły Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach. Uczniowie zaprezentowali tańce oraz wiersze. Wszystkie obecne Panie otrzymały wykonane przez dzieci serca. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.

Zuchy dokarmiają ptaki

Szkolna organizacja ,, ZUCHY'' -pamięta o ptakach zimą we współpracy z Nadleśnictwem Pińczów. Przed przystąpieniem do akcji dokarmiania ptaków z dziećmi została przeprowadzona pogadanka na temat : ,,Jak mądrze dokarmiać ptaki ''. Oto kilka podstawowych zasad:
Jeżeli zdecydujemy się dokarmiać ptaki zimą, powinniśmy do tego podejść odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że ptaki w karmniku są narażone na różnego rodzaju ptasie choroby. Bardzo ważne jest, aby miejsce, w którym karmimy ptaki było regularnie sprzątane, niezjedzony pokarm usuwamy, gdyż zepsuty jest szkodliwy dla ptaków. Starajmy się sypać do karmnika tyle pokarmu, aby był na bieżąco zjadany. Pamiętajmy, żeby nie podawać resztek z naszego stołu, które zawierają sól i przyprawy. Takim dokarmianiem wyrządzamy same szkody u naszych podopiecznych i powinniśmy być tego świadomi. Dokarmianie rozpoczynajmy późną jesienią a kończmy wczesną wiosną, gdy jednak nie ma silnych mrozów i obfitych śniegów, to nie rozpieszczajmy ptaków nadmiarem pokarmu. Karma jaką możemy wykorzystać to np. mieszanka nasion: słonecznika, dyni, maku, prosa, pszenicy, owsa-powinna przyciągnąć drobne ptaki, takie jak sikorki, gile, wróble. , kasze, owoce: jarzębina, czarny bez, kalina, głóg, róża, jałowiec- dla jemiołuszek, kosów i dzięciołów, tłuszcz( niesolony), np. słonina- dla sikorek. Kawałki słoniny można też wywiesić na druciku, żeby ptaki mogły je ''skubać'', chleb powinien być tylko dodatkiem do diety tych ptaków. Musi być suchy i pokrojony w małe, łatwe do połknięcia przez ptaki kawałki, mile widziana jest także woda, o którą zimą ptakom nie jest łatwo.Zabawa karnawałowa 2018Dzień Babci i Dziadka w zerówce i przedszkolu

Jasełka

22 grudnia obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klasy V, VI i IV, przygotowane przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego. Aktorzy świetnie się spisali.


GOjump Park Trampolin

19 grudnia klasy IV-VII odwiedziły Park Trampolin w Krakowie. Wszyscy chętnie poskakali i chętnie zostaliby dłużej. Drugą część wycieczki stanowiła projekcja filmu "Listy do M. 3".MIKOŁAJKI W SZKOLE - 6 grudnia 2017r.

Mikołajki kl.1-3 w Manufakturze cukierniczej i Anikinie w Krakowie


Z okazji Mikołaja uczniowie kl.1-3 uczestniczyli w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Ciuciu Cukier Artist w Krakowie, gdzie dowiedzieli się w jaki sposób powstaje karmel cukierniczy, a następnie każdy uczeń sam mógł wykonać lizaka. Na koniec każdy uczestnik otrzymał "Certyfikat małego cukiernika" wraz z torebeczką cukierków. Dalsza części atrakcji była w Anikinie - Krainie Zabaw Dziecięcych gdzie pod okiem animatorów dzieci szukały skarbów, malowały twarze oraz czekały na Mikołaja, który wręczył dzieciom symboliczne paczki. Zabawa była wspaniał
a.ANIKINO

4 grudnia zerówka i przedszkolaki odwiedziły Anikino.
ANDRZEJKI - 29 listopada 2017r.

WYSTĘP CYRKOWY - 29 listopada 2017r.


Dzień "Pani Jesieni" w kl. "0"


09.11.2017r do grupy "0" zawitała Pani Jesień. Dzieci przygotowały część artystyczną dla przedszkolaków i klas I-III. Były to wiersze, piosenki, granie na wykonanych przez siebie jesiennych instrumentach. Odbył się także konkurs plastyczny i zabawy w kąciku przyrodniczym.11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


13 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w akademii z okazji 99-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Żartobliwe, ale zarazem pouczające przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII i VI. Występ artystyczny uświetnił okolicznościowymi piosenkami chór szkolny.
Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!

Pod takim hasłem dnia 10.11.2017r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. W poczet uczniów przyjęto pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani dyrektor Jolanta Anielska. Koledzy ze starszych klas zapewnili maluchów, że zawsze będą służyć im pomocą w trudnych chwilach. Przygotowali również dla nich listy i drobne upominki. Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Akcja Pierwszaki - Zdrowo i Bezpiecznie do szkoły"

W poniedziałek 6 listopada w Kazimierzy Wielkiej odbyła się "Piętnasta edycja akcji Pierwszaki - Zdrowo i Bezpiecznie do szkoły" organizowana przez "Echo Dnia" Zabawa była znakomita. Na finał - wielka klasówka. Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych odpowiadali na scenie na pytania ekspertów. I choć nie były wcale łatwe - egzamin zdali celująco, otrzymując nagrody. To była bardzo udana impreza. Jeż Edek podbił serca pierwszoklasistów, którzy... z niecierpliwością odliczają już dni i godziny do 7 grudnia. Ukaże się wtedy specjalny dodatek "Echa Dnia" - "Pierwszaki 2017/2018" ze zdjęciami wszystkich klas pierwszych.


ŚNIADANIE DAJE MOC
Konkurs ,,Bezpieczeństwo na Piątkę''

Dnia 27 października odbył się powiatowy konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kazimierzy Wielkiej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 8 szkół z powiatu kazimierskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kurek Julia, Prykan Bartłomiej i Rusiecka Wiktoria. Konkurs obejmował część teoretyczną w formie testu, oraz pracę plastyczną na temat: ,,Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole''. Uczniowie zajęli wysokie trzecie miejsce, otrzymując dyplomy oraz nagrody.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na akademię przybyli zaproszeni nauczyciele emeryci oraz rodzice i nauczyciele. Mieli okazję posłuchać wierszy i scenek w wykonaniu przede wszystkim uczniów klasy V, piosenek w wykonaniu chóru szkolnego oraz tańców w wykonaniu dziewczynek z kl. II.

"OD ZIARENKA DO BOCHENKA"


W dniu 11.10.2017r uczniowie kl. 1, 3a, 3b, wybrali się do Buska Zdroju do Parafii św. Brata Alberta na warsztaty edukacyjne "Od ziarenka do bochenka". Wyprawa ta przybliżyła uczniom proces wypiekania chleba i … podpłomyków.
Dzieci poznały etapy powstawania chleba, od zasiania zboża, do momentu wyjęcia z pieca chlebowego upieczonego bochenka, poznały różne gatunki zbóż i narzędzia wykorzystywane dawniej przy wypiekaniu chleba. Ksiądz proboszcz Marek Podyma ciekawie opowiedział dzieciom o historii chleba – darze życia, przybliżył sylwetkę świętego Brata Alberta – patrona Kościoła, a także zapoznał uczniów z wnętrzem świątyni.
Dzieci w trakcie warsztatów uformowały swoje porcje ciasta w dowolne kształty i pod okiem pani Zosi upiekły podpłomyki. To były najprawdziwsze podpłomyki pieczone w tradycyjnym piecu chlebowym!
Podpłomyki smakowały wybornie, były tym bardziej smaczne, że można było się nimi łamać i dzielić z przyjaciółmi.
To były bardzo interesujące warsztaty edukacyjne, wspaniała atmosfera, niepowtarzalne miejsce spotkania, dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wzruszeń, które na długo pozostaną w ich pamięci. A przy tym wspaniała lekcja wychowawcza, bo przecież „powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole”.SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 09.10.2017 odbyło się spotkanie z pielęgniarką, w którym uczestniczyli uczniowie kl.0 - 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wysłuchano prelekcji na temat: Zdrowego ożywiania i higieny osobistej.
PRÓBNA EWAKUACJA - 19 WRZEŚNIA 2017r.

19 września w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie - próbna ewakuacja na wypadek pożaru. Uczniowie pod opieką nauczycieli ćwiczyli jak się zachować na wypadek ogłoszenia ewakuacji. Przy okazji mieli możliwość obejrzeć pracę strażaków, na szczęście podczas ćwiczeń. Stojące obok szkoły wozy strażackie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.


12. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

19 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia gen. Franciszka Kamińskiego. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, podczas której przypomnieli sylwetkę Patrona. Okolicznościowe wiersze recytowali uczniowie klasy III i VII, a piosenki zaśpiewał chór szkolny.

ZBIÓRKA NA HOSPICJUM

Dnia 17 września 2017r. nasi uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na budowę i działanie Hospicjum w Busku - Zdroju. Zbiórki dokonali wolontariusze z klasy VII w Kościele Św. Mikołaja w Bejscach: Julia Klimczyk, Aleksandra Witkowska, Natalia Wójcik, Angelika Sowa.
Zebrano kwotę: 491,20 zł (czterysta dziewięćdziesiąt jeden złotych dwadzieścia groszy).Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 4 września 2017r.

Rok szkolny 2017/18 rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej odprawianej przez księdza proboszcza Marka Zawłockiego. Podczas Mszy zostały poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej i "zerówki". Ksiądz życzył wszystkim wytrwałości w nauce i chęci do pracy. Następnie wszyscy uczniowie oraz obecni rodzice udali się na salę gimnastyczną. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor powitała wszystkich. Przedstawiła zebranym nauczycieli, którzy dołączyli w tym roku szkolnym do grona pedagogicznego oraz zapoznała uczniów i rodziców z przydziałem przedmiotów poszczególnym nauczycielom. Wspomniała również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji przedstawiciele zuchów złożyli kwiaty i zapalili znicz przed tablicą naszego Patrona.
Zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca zakończył się rok szkolny. Nasi uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej, a następnie wzięli udział w uroczystym zakończeniu na sali gimnastycznej. Tu uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i wyróżnienia za trud i pracę włożony przez cały rok w naukę, za czytelnicwo i frekwencję. Na sali obecni byli również rodzice, którzy z dumą oglądali swoje pociechy. Klasa III przygotowała okolicznościowe wierszyki a klasa VI przedstawiła "Sąd nad papierosem" - jako jedno z działań profilaktyki antytytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie". Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa.
Życzymy wszystkim odpoczynku w okresie wakacyjnym i powrotu do szkoły z ogromem zapału do nauki w nowym roku szkolnym już 2017/18.Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach

20.06.2017r. uczniowie klas młodszych z kółka tanecznego zatańczyli dla mieszkańców DPS w Bejscach w ramach spotkania integracyjnego.
Zbiórka nakrętek dla Adriana


Uczniowie naszej szkoły systematycznie zbierają plastikowe nakrętki. To niewielki wysiłek odłożyć i gromadzić zakrętki zamiast wyrzucać do śmieci. Zebrane nakrętki przekazujemy od kilku lat dla Adriana Grochowiaka, zamieszkałego w Wieliczce. Ten skromny dar przekazujemy babci chłopca mieszkającej w Urzutach.
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu i "zerówce" - 20 czerwca
Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

14.06.2017r.uczniowie kl.1-3 odkrywali Solilandię w kopalni soli w Wieliczce. Wędrówka po Trasie turystycznej przez Kopalnię Soli "Wieliczka" połączona była z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Uczniowie spotkali tu Skarbnika, oraz wesołego soliludka. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" wysłuchali też fragmentów ciekawej książki "Solilandia - pamiętnik wielickiego skrzata" a na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki, breloki i lizaki. Po pysznym obiedzie w Kopalni pojechali do Krakowa na rejs statkiem po Wiśle. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte.


Dzień Mamy i Taty w klasach 1-3


13 czerwca klasy młodsze przygotowały przedstawienie dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Były wiersze, piosenki i tańce. Po złożeniu życzeń, przybyłych gości zaproszono na poczęstunek.
Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dnia 13.06.2017 uczniowie klasy IV-V wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test z różnego rodzaju zdaniami, które sprawdzały ich znajomość z takich obszarów kultury jak: geografia, podział administracyjny, ustrój polityczny, system edukacji, rodzina królewska, popularne święta, sławne miejsca.
Cele konkursu:
-zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych,
-poszerzanie wiedzy na temat kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.
W konkursie wzięli udział:
Kl.IV
Jakusik Nikola
Rusiecka Wiktoria
Witkowska Alicja
Kl.V
Głowacz Katarzyna
Marzec Klaudia
Paś Bartłomiej
Piłat Bartłomiej
Rzepa Dawid
Skotarczyk Paweł
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Szkolny Klub PCK Wiewiórka pamięta o zwierzętach przez cały rok

26 maja 2017 r. klasa II A wybrała się na wycieczkę do Wojsławic. Celem wycieczki była pomoc bezdomnym zwierzętom, znajdujących się pod opieką fundacji "Nasza Szkapa", prowadzącej Gospodarstwo Zerówka w miejscowości Wojsławice. Uczniowie już po raz drugi w tym roku zorganizowali zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt, którą tym razem zawieźli osobiście. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem.

PCK- pierwsza pomoc

W drugim półroczu 2016/17 r. szkolnego w całej szkole zorganizowano naukę podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przypomniano numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wypadku. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

ZUCHY W SCHRONISKUW dniach od 04-19.05.2017r. przeprowadzono charytatywną akcję zbiórki żywności dla zwierząt ze Schroniska w miejscowości Wojsławice. W celu zachęcenia uczniów do uczestnictwa w zbiórce zostały przeprowadzone pogadanki nt. ,,W jaki sposób można pomagać bezdomnym zwierzętom ''.
Akcję przeprowadziła działająca w szkole organizacja ,,Zuchy'' wraz z opiekunami. W akcji wzięły udział klasy I, II B i IV. Dzięki ofiarności rodziców uczniów udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia i smakołyków.

Zebrano:
-6 worków suchego chleba
- ryż, kaszę, makarony, zboże
- ziemniaki
- warzywa
- miseczki
- koce
- akcesoria do zabawy (np. piłeczki)
- obroże.
W ramach przeprowadzonej akcji została zorganizowana wycieczka. Dzieci pojechały do schroniska. Głównym celem było dostarczenie zebranej żywności oraz poznanie żyjących tam zwierząt.
Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie akcji charytatywnej na rzecz zwierząt:
- Sulerz Jolanta
- Pogoda Jolanta
- Zajchowska Bernadeta


"Little Red Riding Hood"

Dnia 08.05.2017 kl.VI zaprezentowała swoje umiejętności teatralne i językowe w przedstawieniu pt. "Little Red Riding Hood".

Wycieczka klas IV i V do ZGOK do Rzędowa - 18.05.2017r.
PCK - zbiórka książek


Na przełomie kwietnia i maja 2017r. Klub Europejski oraz PCK Wiewiórka zorganizowały w szkole zbiórkę książek i gier planszowych dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym w szpitalu w Busku- Zdroju. Ilość zebranych rzeczy przerosła oczekiwania.Konkurs czytelniczy z języka angielskiego
"I enjoy reading"

W marcu 2017 roku odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach konkurs czytelniczy "I enjoy reading" zorganizowany przez Klub Europejski. Konkurs był przeznaczony dla klas klasy VI i miał formę testu pisemnego dotyczącego rozumienia przeczytanego fragmentu książki, a także znajomości słownictwa zawartego w tekście.
Cel konkursu:
-pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego poprzez czytanie tekstów w języku angielskim,
-popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci,
-mobilizowanie do działania i twórczej nauki języka,
-nabycie pozytywnej rywalizacji.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów klasy VI.
I miejsce: Stojak Bartosz
II miejsce: Pszczoła Wojciech
III miejsce: Żydowska Katarzyna, Iwańska Julia
Pozostali uczestnicy:
Doumbia Nowak Joanna
Drewno Oliwia
Drewno Weronika
Klimczyk Julia
Niedżwiedż Patrycja
Rydzewska Izabela
Sowa Angelika
Witkowska Alicja
Wójcik Natalia
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a trzy pierwsze miejsca nagrody rzeczowe.Konkurs plastyczny

W styczniu 2017r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kazimierzy Wielkiej poinformowała szkołę o VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci, który przebiegał pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa". Do konkursu przystąpiło 29 uczniów szkoły. Oddział Przedszkolny-5, kl.II A- 17, kl.II B-7.Czajka Gabriela zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych, wyróżnienie otrzymały Książkiewicz Maja i Rusek Justyna. Praca Gabrieli Czajki została wyróżniona na etapie wojewódzkim.
Wycieczka do ZAKOPANEGO


8 i 9 czerwca uczniowie klas III-VI pojechali na dwudniowią wycieczkę do Zakopanego. Wędrowali Doliną Kościeliską i po Gubałówce. Mieli okazję wjechać wyciągiem i zjechać z Wielkiej Krokwi. Odwiedzili Sanktuarium M. B. Fatimskiej na Krzeptówkach i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wszyscy byli zadowoleni i zachwyceni wycieczką. Chcieliby jeszcze tam powrócić.DNI SPORTU


Akademia - 3 MAJA

4 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii zaprezentowali się przede wszystkim uczniowie klasy IV i chór szkolny. Rys historyczny, wiersze i piosenki przedstawili jak prawdziwi artyści. Występy artystyczne uczniów zakończył dostojny polonez w wykonaniu klasy II a.


"Bądź kumplem, nie dokuczaj"


Klasa II A wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj". Jej celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań wśród dzieci. W tym roku twarzą akcji został piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Kampania pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, ma pomóc najmłodszym, rodzicom i nauczycielom radzić sobie z problemem dokuczania. W ramach kampanii uczniowie obejrzeli filmy z Klubu Kumpli, dzięki którym jeszcze bardziej zrozumieli, na czym polega prawdziwa przyjaźń, jak reagować na dokuczanie innym i co zrobić, aby nowy kolega czuł się dobrze w naszej klasie. Wszyscy zapoznali się z Kodeksem Kumpla, wzięli udział w dyskusji na temat dobrego zachowania, przystąpili do konkursu plastycznego oraz wykonali gazetkę szkolną. Na konkurs wysłano fotorelację przedstawiającą wyżej wymienione zasady dobrego zachowania stosowane w klasie.


Dziecięca Piłka Ręczna

25 kwietnia 2017r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bejscach odbył się Powiatowy Turniej Mini Piłki Ręcznej klas I-III. Turniej odbył się w ramach programu ,,Dziecięca Piłka Ręczna'', który jest wspólnym dziełem Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Siedem reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kazimierskiego wzięło udział w turnieju. Otwarcie turnieju miało barwną oprawę, łącznie ze wspólnym przemarszem wszystkich siedmiu szkół biorących udział w rozgrywkach, wystąpiły czirliderki ze szkoły Bejsce. Siedem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. W gr. I znalazły się 4 zespoły, w gr. II 3 zespoły. Ostatecznym zwycięzcą Powiatowego Turnieju Piłki Ręcznej została Szkoła Podstawowa nr.1 z Kazimierzy Wielkiej drużyna otrzymała puchar i dyplom, II miejsce zajęła reprezentacja z Bejsc, która otrzymała puchar i dyplom, III miejsce zajęła reprezentacja z Wiślicy również otrzymała puchar i dyplom. Turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
Akademia - Zbrodnia Katyńska


12 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie przygotowali część artystyczną, a następnie klasy IV-VI rywalizowały w konkursie wiedzy na ten temat. Zwyciężyli przedstawiciele z klasy VI: Joanna Doumbia-Nowak, Wojciech Pszczoła i Aleksandra Witkowska.

Marzycielska Poczta


10 kwietnia po raz kolejny klasa IIB i III przystąpiły do ,, Marzycielskiej Poczty''. Dzieci wykonały świąteczne kartki z upominkami. Adresatami przesyłek była: Kurek Martynka i Skonieczek Julia.
POWSZECHNA NAUKA PŁYWANIA "UMIEM PŁYWAĆ"


Już kolejny rok uczniowie klas III naszej gminy biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania " Umiem pływać" realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych.
Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu na basenie w Kazimierzy Wielkiej.


Wycieczka do kina - klasa II a

6 kwietnia 2017 r. klasa II A udała się na wycieczkę do Krakowa, aby obejrzeć film pt."OZZY". Ten przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny, podbił serca wszystkich uczniów, pokazując, że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.


Rymcerze

6 kwietnia uczniowie klasy V i VI uczesticzyli w spotkaniu pod hasłem "Nie zmarnuj swojego życia". Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej w ramach programu profilaktycznego połączonego z koncertem z wartościami chrześcijańskimi. Dwaj raperzy – Bęsiu i Dj Yonas – mówili o tym, jak można pięknie żyć! I tego życia nie zmarnować. Przytaczali opowieści na temat swoich przeżyć, ich rodziny i znajomych dotyczących nałogów i walki z nimi. Na koniec zaproponowali uczestnikom występ na scenie. Odważnych nie było. Jedynie nasza uczennica, Kasia Żydowska zaprezentowała swoje zdolności taneczne. Otrzymała brawa i nagrodę od zespołu."Tysiąc drzewek na minutę"

,, Tysiąc drzewek na minutę'', to akcja prowadzona przez Lasy Państwowe. W całej Polsce co minutę przybywa aż tysiąc drzew. Nadleśnictwa w całej Polsce organizują wiosenne akcje sadzenia lasu . W tym roku 04.04.17r Nadleśnictwo Pińczów przeprowadziło taką akcję z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen Franciszka Kamińskiego w Bejscach, z którą nawiązali współpracę. Uczniowie klasy IV jako starsze ,,Zuchy'' oraz klasa VI wraz z opiekunami-nauczycielami bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem po raz pierwszy wzięli udział w akcji ,,sadzenia drzewek'', które odbyło się w okolicach Zagajowa. Najpierw odbyło się krótkie szkolenie, bo sadzenie drzew to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Po instruktażu przez pana leśnika można było zabrać się do pracy. Uczniowie zasadzili 2000 drzewek olszy czarnej na miejscu po drzewach, które zostały doszczętnie zniszczone przez burze. Pogoda dopisała. Wystarczyła tylko łopata, silne ręce i dobry humor. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na posiłek. Po takim wysiłku pieczenie kiełbaski to prawdziwa przyjemność. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety od Nadleśnictwa. To była prawdziwa lekcja przyrody w plenerze.


"Rzymskie imperium i tradycje antyku"

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w żywej lekcji historii. Grupa Artystyczna Rekonstrukto odwiedziła nas 5 kwietnia i prezentowała obyczaje i kulturę epoki. Uczniowie mogli obejrzeć broń i rekwizyty, narzędzia tortur oraz stroje.


Wystawa ozdób Wielkanocnych


2 kwietnia przy naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Nasi uczniowie również prezentowali na nim wykonane przez nich prace. Jak zwykle pomysłów nie brakowało, a wszystkie prace wyglądały wspaniale.

"Witamy Wiosnę" - teatrzyk klasy I


27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, klasa I przygotowała inscenizację pt. "Witamy Wiosnę". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności aktorskie. Młodzi artyści wcielili się w rolę zwierzątek i pięknie przywitali "Panią Wiosnę", na którą czekali z utęsknieniem. Wiosna zagości u nas aż do 21 czerwca. Będzie to czas wesołych zabaw na świeżym powietrzu.

Wycieczka do Krakowa - przedszkolaki i klasa 0


Dzieci z przedszkola i z klasy "0" 23 marca były na wycieczce w Krakowie. Uczestniczyły w warsztatach pt. Kropelka wody oraz oglądały bajkę pt. Ozzy. W czasie warsztatów dzieci poszerzyły wiadomości o wodzie, brał udział w zabawach i konkursach. Otrzymały za to wiele nagród i upominków.


Uroczyste powitanie Pani Wiosny w klasie "0"


Dzieci z klasy "0" gościły przedszkolaków i uczniów z klasy I. Była inscenizacja pt. "Witaj Wiosno", tańce, zabawy ruchowe i konkurs plastyczny pt. "Słońcem malowane"

W poszukiwaniu Wiosny - klasa II a

Gdzie jesteś wiosno? Z takim pytaniem, po pożegnaniu zimy, wraz z innymi uczniami szkoły, klasa II A udała się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu wiosny. Udało się ją odnaleźć z pomocą przyrządów optycznych.
Pierwszy Dzień Wiosny


21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Dzieci z klasy II B jako młodsze ,, Zuchy'' wykonały Marzannę. Ukoronowaniem dnia był uroczysty przemarsz przez najbliższą okolicę. Część dzieci miała na sobie wiosenne symbole np: opaski z żabkami i kwiatami. Nie zabrakło też zielonego przystrojonego kwiatami i wstążkami drzewka - gaika ,, symbolu życia'', wykonanego przez najmłodsze zuchy z klasy I. W pierwszym rzędzie jednak znalazła się Marzanna, która symbolizowała zimę. Po powrocie do szkoły na boisku szkolnym starsi uczniowie z klasy VI wraz z młodszymi kolegami głośnymi okrzykami,, Precz zimo zła'', próbowali przepędzić zimę, natomiast drzewko gaik- maik zagościło na szkolnym korytarzu.

Turniej w tenisie stołowym


W piątek 17 marca w naszej szkole odbył się turniej klasowy w tenisie stołowym. Mecze rozegrane były na 5 stołach. Sędzią głównym był nauczyciel w-ef, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Nagrodą za miejsca I-III były dyplomy. Z klasy czwartej I miejsce zajął Prykan Bartłomiej, II Kurek Julia, III Wójcik Aleksandra. Z klasy piątej I miejsce zajął Piłat Bartłomiej, II Rzepa Dawid i III Guca Adam.
Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej Dziecięca Piłka Ręczna


Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

W listopadzie do naszej szkoły trafił zestaw do gry w piłkę ręczną dla najmłodszych, składający się z piłek, znaczników, plastronów i składanej bramki. Stało się to w ramach uruchamianego właśnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli programu "Dziecięca piłka ręczna". Ma on przybliżyć tę dyscyplinę najmłodszym oraz przyczynić się do rozwoju fizycznego dzieci. Z klas II i III wybrano grupę 10 uczniów do reprezentowania szkoły w turnieju powiatowym dziecięcej piłki ręcznej, który odbędzie się 25 kwietnia 2017r. w naszej szkole na sali gimnastycznej. W turnieju wezmą udział reprezentanci z klas I-III ze szkół podstawowych powiatu kazimierskiego objęte tym programem. Grupę w naszej szkole przygotowują: wychowawca klasy III p. Natasza Obrempalska oraz nauczyciel w-ef p. Bernadeta Zajchowska. Grupa trenuje z dużym zaangażowaniem ,, wyciskają ostatni pot z czoła'', aby jak najlepiej przygotować się do tego turnieju. Życzymy im wytrwałości, oraz sukcesu na zbliżających się rozgrywkach. Powodzenia !!!!!

W skład drużyny wchodzą:
Bartosik Bartosz
Wójcik Bartosz
Grzywna Jakub
Kozanecki Bartosz
Kurek Kacper
Grudzień Szymon
Baran Bartosz
Dąbrowski Dawid
Gondzik Paweł
Kociński Mikołaj


DZIEŃ KOBIET


Z okazji Dnia Kobiet klasa II a odwiedziła Dom Opieki dla Osób Starszych w Morawianach. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali tańce ludowe (trojak, krakowiak) oraz wiersze i piosenki. Wszystkie obecne Panie otrzymały kwiaty wykonane przez dzieci. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.
"Naukowa epidemia, czary mary i alchemia"


3 marca 2017r. wystąpiła dla naszych uczniów Grupa Zaelektryzowani, która przedstawiła ciekawe eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii. Ich pokaz nosił nazwę "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Ciekawostki z dziedziny fizyki mocno zainteresowały uczniów. Chętni mogli brać udział w pokazie i z bliska obserwować eksperymenty.


WARSZTATY METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI


28 lutego 2017r. w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej, Horyzonty Aktywności Fizycznej - Dziecięca Piłka Ręczna, w naszej szkole odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego z powiatu kazimierskiego. Nauczyciele brali udział w zajęciach ruchowych, a na zakończenie rozegrali krótki mecz mini piłki ręcznej. Były to bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe
.
TŁUSTY CZWARTEK

Dzisiaj w II a nauka przeszła na drugie miejsce, a na pierwszym znalazły się przyjemności. Wszystko to uczniowie zawdzięczają swoim kochanym rodzicom, którzy pamiętali, że to dziś ostatni czwartek przed wielkim postem. Objadanie się w tym dniu jest dozwolone.

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2017

18 lutego na sali sportowej trwała zabawa karnawałowa dla naszych uczniów. Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek i oprawę muzyczną do tańców. Uczniowie przystroili na ten dzień salę razem z nauczycielami. Wszyscy świetnie się bawili, a najbardziej "w kotka i myszkę".


Programu profilaktyki palenia tytoniu


W naszej szkole realizowane są w klasach starszych programy antytytoniowe pt. "Bieg po zdrowie" i "Znajdź właściwe rozwiązanie". Rodzice na wywiadówce zostali zapoznani z założeniami programów i z prezentacjami na temat zagrożeń.Dzień Babci i Dziadka - klasy I - III

Dnia 27 stycznia 2017 r. zorganizowano Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I, IIa i III recytowali wiersze oraz wspólnie śpiewali piosenki. Każda z klas przygotowała taniec. Po złożeniu życzeń, przybyłych gości zaproszono na poczęstunek.

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka


Dnia 23 stycznia 2017 r. klasa IIa własnoręcznie przygotowała pierniczki, które po ozdobieniu lukrem zostały wręczone Babciom i Dziadkom w dniu ich święta.


Gminny Ośrodek Kultury - Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017

Dzień Babci i Dziadka - przedszkole i zerówka

Przedstawienie klasy IIa


Dnia 17 stycznia 2017 r. klasa IIa przygotowała przedstawienie dla klasy 0 oraz przedszkolaków pt.: Proszę państwa, oto Rok!.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

14 stycznia w Publicznym Gimnazjum w Czyżowicach trwał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie zaprezentowali się w tańcach.


JASEŁKA 2016


22 grudnia, w ostatnim dniu nauki przed świętami, nasi uczniowie przedstawili wszystkim przygotowane pod opieką księdza proboszcza Jasełka. Tym razem wystąpili przede wszystkim uczniowie klasy IV, oraz kilku uczniów z klasy V. Przedstawienie uświetnił pięknymi kolędami chór szkolny.Wigilia w klasie II b

Wigilia w klasie 0KIERMASZ

Z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowano kiermasz świątecznych ozdób. Uczniowie i ich rodzice wykonane przez nich prace przynosili do szkoły. 16 grudnia przedstawiciele rodziców wycenili i sprzedawali je na terenie szkoły, a 18 grudnia podczas spotkania z Mikołajem na sali sportowej. Ozdoby zachwycały swoim pięknem, a pieniędzy zebrano zaskakująco dużo.ŚWIĄTECZNA KARTKA

W bieżącym roku szkolnym klasa II b i klasa III przystąpiły po raz pierwszy do akcji ,,Marzycielska poczta''- to ogólnopolska akcja , która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea ,,Marzycielskiej poczty'' polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Akcja jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali własnoręcznie świąteczne kartki pocztowe wraz z drobnymi upominkami.MIKOŁAJ w hali sportowej

18 grudnia Urząd naszej gminy zorganizował dzieciom spotkanie z Mikołajem. Atrakcją były zabawy oraz mikołajkowe paczki.DOKARMIANIE ZWIERZĄT


Szkolny Klub PCK - Wiewiórka zimą pamięta o bezdomnych zwierzętach. W ramach działalności klubu w dniach 1-15 XII 2016 r. uczniowie klasy IIa wraz z rodzicami i wychowawcą zbierali żywność na rzecz fundacji "Nasza Szkapa", prowadzącej Gospodarstwo Zerówka w miejscowości Wojsławice.
Zebrano:
-18 worków z kołdrami, poduszkami, kocami, ręcznikami i ubraniami;
-22 kg kaszy jęczmiennej;
-21 kg makaronu;
-14 kg ryżu;
-11,8 l oleju rzepakowego;
-3 worki zboża;
-worek ziemniaków;
-4 kg marchwi;
-2 główki kapusty włoskiej.
Produkty zbierane były po wcześniejszym uzgodnieniu z fundacją. W dniu 16 XII 2016 r. zostały przewiezione do gospodarstwa.


Szkolny Klub PCK - Wiewiórka zimą pamięta o ptakach. W ramach działalności klubu, klasa II a zbierała i suszyła nasiona dla ptaków, aby na początku zimy otworzyć ptasią stołówkę.

BOCHNIA


8 grudnia uczniowie kl.3 wraz z wychowawcą i rodzicami udali się na niezwykłe spotkanie z Mikołajem do kopalni Soli w Bochni. Atrakcji było co niemiara. Mikołajkowe prezenty, dyskoteka, oglądanie przedstawienia związanego z tolerancją, zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali łańcuchy choinkowe, oraz zwiedzali kopalnię, jechali podziemną kolejką. Te i inne atrakcje dostarczyły im niezapomnianych chwil, jak również poszerzyły wiadomości na temat dawnej pracy w kopalni.

DZIEŃ MIKOŁAJKOWY W SZKOLE - 5 grudnia 2016r.

Uczniowie klas młodszych mieli możliwość wesoło spędzić ten dzień na zjeżdżalni i w kulkach. Stało się to dzięki uprzejmości pana Bartłomieja Chrostowskiego, który udostępnił dzieciom te atrakcje. Klasy drugie w tym dniu odwiedziły najpierw kino, ale potem tak jak inni zdążyli "pozjeżdżać".BAZYLISZEK


W grudniu 2016 r. uczniowie z kl. V przygotowali miniaturę sztuki teatralnej pt. ,, Bazyliszek". Sami wykonali stroje i potrzebne rekwizyty. Ze swoim występem udali się do przedszkolaków i zerówki. Inscenizacja, a szczególnie stroje bardzo podobały się dzieciom. Aktorzy zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami.
Konkurs na kartkę świąteczną


W grudniu 2016 r. odbył się konkurs na kartkę świąteczną w języku angielskim zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski. W konkursie wzięło udział 8 uczniów:
Jakusik Nikola
Jakusik Sandra
Kurek Julia
Marzec Claudia
Prykan Bartłomiej
Rusiecka Wiktoria
Turek Julia
Witkowska Alicja
Wszystkie prace były pięknie wykonane, w związku z czym nie wyróżniono poszczególnych miejsc, natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkursie.


BADMINTON


W piątek 25 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się turniej badmintona, w którym startowali uczniowie z klas II - VI oraz rodzice uczniów kl 0 -VI. W ramach rywalizacji uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy startujące.
Z każdej grupy wyłoniono najlepszych grających i tak z gr. I - kl.IIa i IIb pierwsze miejsce i złoty medal otrzymała Maja Książkiewicz kl.IIa, drugie i srebrny medal Bartosz Bartosik kl.IIa, a trzecie i srebrny medal Bartosz Baran IIb.
W II kategorii kl. III- IV najlepszy był uczeń kl. III Kozanecki Bartosz złoty medal, srebrny medal i drugie miejsce wywalczył ucz. kl. IV Bartłomiej Prykan, trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył ucz.kl III Gondzik Paweł.
W III kategorii kl.V- VI najlepszy był Bartosz Stojak z kl.VI, na drugim miejscu Konrad Makuła kl.V, a na trzecim Patrycja Niedźwiedź kl.VI.
Wśród rodziców wyłonili się zwycięzcy: I miejsce Pan Kurek Janusz, II miejsce Pani Anna Rusek, a III miejsce Pan Skotarczyk Krzysztof. Panowała atmosfera rywalizacji w miłej i sportowej atmosferze. Wszyscy rodzice otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie w grę i zdrową rywalizację. Dzięki temu turniejowi, badminton stał się bardziej popularną grą wśród dzieci w naszej szkole. Ta dyscyplina przyczyni się do rozwijania sprawności fizycznej uczniów, jak również pozwoli im doskonalić swoje umiejętności i sportową pasję.
SZKOLENIE NAUCZYCIELI - 24 listopada 2016r.


Pani policjantka spotkała się z nauczycielami w celu przeszkolenia ich na wypadek wtargnięcia osoby uzbrojonej na teren szkoły oraz w przypadku innych zagrożeń. Tematem spotkania była również problematyka uzależnień młodzieży, a w szczególności narkotyki i dopalacze.
ANDRZEJKI - 22 listopada 2016r.

Tradycyjne Andrzejki obchodziliśmy z wyprzedzeniem. Najpierw bawili się uczniowie klas młodszych, a następnie klasy starsze. Samorząd Szkolny przygotował z tej okazji atrakcyjne zabawy i wróżby andrzejkowe."Dla Stasia"

W tym dniu zorganizowano również akcję charytatywną "dla Stasia". Rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję na rzecz Stasia Patrzałka, który jest wcześniakiem i zdiagnozowano u niego nowotwór obuoczny. Szansą na wyzdrowienie jest operacja w klinice w Nowym Jorku. O pomoc poprosiła p. Renata Gos Wojewódzki Koordynator Klubów 4H. Uczniowie naszej szkoły przejęli się sytuacją Stasia i postanowili mu pomóc. Rodzice i nauczyciele upiekli ciasto, a uczniowie zorganizowali kiermasz, podczas którego zbierano pieniądze. Na konto fundacji Rycerze i Księżniczki tytułując przelew ,,Darowizna dla Stasia" przekazano 650 zł.
Dziękujemy wszystkim za pomoc.Przedstawienie "Polak Mały"ŚNIADANIE DAJE MOC- 8 listopada 2016r.

W ramach akcji "Śniadanie daje moc" uczniowie kl. 0-III wspólnie z rodzicami i wychowawcami na sali gimnastycznej przygotowali śniadanie. Akcja ta miała na celu uświadomienie dzieciom i rodzicom jak istotną rolę dla organizmu człowieka odgrywa zdrowe śniadanie. Bardzo ważne jest, aby dzieci codziennie spożywały pełnowartościowe śniadania.

"TRZYMAJ FORMĘ"
Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę" jest:
- zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie,
- pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka,
- kształtowanie postaw i zahamowań związanych z prawidłowym żywieniem.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

Uczniowie naszej szkoły obchody tego święta rozpoczęli od przemarszu ze Sztandarem szkoły na cmentarz w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza i pod tzw. "Krzyżem Katyńskim". Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej w intencji Ojczyzny. Potem obchody święta przeniosły się na salę gimnastyczną. Uczniowie klasy drugiej zatańczyli poloneza, a klasa szósta przedstawiła pouczającą lekcję historii. Występy uświetnił piosenkami chór szkolny.


HALLOWEEN

W październiku 2016 odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny z okazji Halloween. Spotkał się z wielkim zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 68 uczniów z klas II-V.


HALLOWEEN w klasie pierwszej
HALLOWEEN w klasie czwartej
HALLOWEEN w klasie szóstejŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ - 4 listopada 2016r.WYSTĘP CYRKOWY

26 października nasi uczniowie mieli okazję oglądać pokaz cyrkowy. Wszystkim się podobało, a chętni mieli okazję wystąpić "na scenie".

DZIEŃ EDUKCJI NARODOWEJ - 13 października 2016 r.

"Wykształcenie to dobro, którego nikt nas nie pozbawi" - pod takim hasłem odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki uświetniły występ grając na niecodziennych instrumentach, natomiast "zerówka" zaśpiewała i zatańczyła krakowiaka. Starsi uczniowie przygotowali skecze, wiersze i piosenki. Końcowa część akademii to gala oscarowo-jabłkowa, podczas której nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali dyplomy w odpowiednich kategoriach oraz symbolicznego oscara - jabłko.
WARSZAWA - 10 października 2016r.


Tego wyjazdu nie planowaliśmy wcześniej. Otrzymaliśmy zaproszenie na konferencję naukową w Sejmie zorganizowaną w 76. rocznicę powołania Batalionów Chłopskich. Ośmioro uczniów naszej szkoły wraz z dwoma opiekunami pojechało busem, którego koszty w dużej części pokrył Urząd Gminy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas V i VI, którzy na koniec roku szkolnego 2015/16 uzyskali najlepsze oceny. Po konferencji uczestnicy wyjazdu złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie naszego Patrona gen. Franciszka Kamińskiego.

NARODOWE CZYTANIE


We wrześniu 2016 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w akcji Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Bejscach. Tegoroczna lektura nawiązywała do obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170 rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci pisarza. ,, Quo vadis" można było usłyszeć w całym kraju w kilkuset miejscowościach - na ulicach, w parkach, na placach, w szkołach, bibliotekach i domach kultury.
W naszej szkole fragmenty ,, Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czytali uczniowie z klas IV -VI: Jakusik Nikola IV, Marzec Claudia IV, Witkowska Alicja IV, Paś Bartłomiej V, Skotarczyk Paweł V, Doumbia - Nowak Joanna VI, Iwańska Julia VI, Klimczyk Julia VI, Sowa Angelika VI, Witkowska Aleksandra VI, Wójcik Natalia VI, Żydowska Katarzyna VI. Uczniowie ćwiczyli pod opieką nauczycieli: Renaty Stankiewicz, Renaty Wójcik oraz opiekunki biblioteki Teresy Iwańskiej.
Wszystkim uczniom biorącym udział w tej społecznej akcji dziękujemy, podkreślając fakt, iż jest to lektura trudna, szczególnie dla uczniów szkoły podstawowej.


11. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA


19 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia gen. Franciszka Kamińskiego. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, podczas której przypomnieli sylwetkę Patrona.
Po akademii odbył się konkurs wiedzy o Patronie pomiędzy klasami IV-VI. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Losowano po 10 pytań, na które odpowiadano po wcześniejszym naradzeniu się drużyny. Zwyciężyła klasa VI, drugie miejsce zajęła klasa V, a trzecie klasa IV.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17 - 1 września 2016r.


Nowy rok szkolny podobnie jak co roku rozpoczęliśmy uroczyście.

O godz. 9.00 odbyła się z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli Msza Święta, którą odprawił ks. proboszcz Marek Zawłocki. Podczas mszy ksiądz poświęcił plecaki i przybory szkolne najmłodszych uczniów tj. klasie 0 i klasie I. Ucznim i nauczycielom życzył wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym.
Uroczysty apel na sali gimnastycznej rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu szkoły. Dyrektor szkoły Pani Jolanta Anielska powitała wszystkich po wakacjach. Przypomniała uczniom o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć ofiar wojny uczczono minutą ciszy. Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.
Przed tablicą Patrona szkoły gen. Franciszka Kamińskiego i na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty i zapalono znicze.Powrót do treści | Wróć do menu głównego