Laboratoria Przyszłości - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bejscach

Przejdź do treści

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie  nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy,  angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu  zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu  wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka,  technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów  Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie  finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich  uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten  sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z  góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Nasz szkoła w ramach tego projektu otrzymała sprzęt, który służy uczniom na zajęciach. Uczniowie z zainteresowaniem eksperymentują z nowymi elektronicznymi zabawkami.Witaj na naszej stronie
Wróć do spisu treści